anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Algorytm czasu dostawy

Owsaid
#9 Pomysłodawca#

Cześć, 

mam pytanie, głównie chyba do osób związanych z allegro. 

 

W ostatnim czasie potrzebowaliśmy mieć chwilę przerwy od nadawania paczek. Szybka decyzja - zmieniamy czas wysyłki na 7 dni roboczych. Zmieniliśmy, sprawdziliśmy wyświetlanie i wszystko "pykło". Algorytm wylicza i pokazuje, że wg kalendarza paczka będzie u klienta 8-go lub 9-go dnia roboczego. Czyli spoko 7 + dostawa. 

 

I tu właśnie coś nie pykło.  Klient w niedzielę 27.06 miał informację, że jego paczka będzie najpóźniej 1.07 czyli za 4 dni robocze! 

data.jpg

Dodatkowo, ta sama aukcja przy tych samych ustawieniach kilka minut temu:

dostawa2.jpg

Czyli dostawa maksymalnie 6-go dnia roboczego... 

Czy ja czegoś nie wiem? Czy ktoś mi tu robi krecią robotę? 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

A3dam
#19 Nestor#

Algorytm bierze pod uwagę nie deklarację Sprzedawcy, ale dotychczasowy, faktyczny przeciętny czas wysyłki

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Owsaiddane wyświetlamy na podstawie rzeczywistego czasu predykcji dla ostatnich zamówień z 30 dni.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@mr_oma co często skutkuje wprowadzeniem klienta w błąd niestety....

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Owsaid
#9 Pomysłodawca#

Może warto by wprowadzić zmianę, polegającą na tym, że czas wysyłki jest automatycznie wydłużany? Algorytm brałby pod uwagę średni czas wysyłania przesyłki zadeklarowany w ofercie, a po jego zmianie obliczałby go i przeliczał na nowo czas wysyłki. W aktualnym sposób jest to wprowadzanie w błąd sprzedawców. Nie mogę mieć towaru personalizowanego albo sprowadzanego na zamówienie bo czas wysyłki wyświetla się inny niż taki, który mogę zapewnić .... 

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@mr_oma 

"... rzeczywistego czasu predykcji ..."

Możesz rozwinąć ten oksymoron ?

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

MatkaTarzana
#9 Pomysłodawca#

@A3dam 

  No jak to? Rzeczywista prognoza, czego nie rozumiesz ? 😂🤣

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@MatkaTarzana  Bardziej pasuje /przepowiednia, proroctwo/🤣

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@Owsaid  dane wyliczane na podstawie wysyłek z ostatnich 30 dni.

Czyli teraz wprowadzają w błąd w jedną strone, natomiast po urlopie bedą wprowadzały w błąd w drugą strone - rzeczywisty czas doręczenia - 2 dni czas prtzewidywany - 6-7 dni

Dopiero po miesiącu od zakonczenia urlopu wszystko wóci do normy.

Ot taka ciekawostka 🙂

oznacz moderatorów