anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Ads nie wykorzystuje budżetu

patrycjachm
#9 Pomysłodawca#

Miałam przez jakiś czas kampanię na allegro ads express, teraz korzystam z allegro ads. I od samego początku, czyli od 5 dni w żadnej grupie ofert nie jest wykorzystany budżet dzienny, czasami nawet do połowy. Co może mieć na to wpływ?

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@patrycjachm Brak wejść na aukcję. Jest kliknięcie, trzeba płacić. Nie ma kliknięcia, budżet niewykorzystany. Liczą się tylko wejścia ze strony promowanej.  Jeśli ktoś wejdzie ze strony wszystkich ofert, nie płacisz za taki klik.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

patrycjachm
#9 Pomysłodawca#

Wiem o tym, jednak po to jest budżet dzienny, żeby system wyświetlał moje oferty tyle razy żeby wykorzystać tę kwotę. Czy źle myślę? W allegro express nie było takiej sytuacji

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@patrycjachm W pierwszej kolejności system wyświetla najdroższe kliki. Jak masz ustawione przykładowo 20 groszy za wejście, a inny 30 groszy, to jego oferty będą wyświetlać się częściej. Jest maj. Ludzi na Allegro ubywa. Siedzą w ogródkach i na działkach 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@patrycjachm Jest i drugi powód. Wpisałam w szukajkę tytuł Twojej aukcji. Zobacz wyniki. Po co ktoś ma wchodzić na promowaną, jeśli tuż pod nią jest 2 złote tańsza. Na czekoladzie różnica 2 złote, to kolosalna różnica. Widać to po wynikach sprzedaży Twojej i jego.

zzzzzzzzzzzzz.JPG

Ula

Ula
oznacz moderatorów

patrycjachm
#9 Pomysłodawca#

To akurat rozumiem, jednak sprzedawać za darmo też nie zamierzam. Wiem, że kwestia ceny ma ogromny wpływ, jednak to tylko przykład produktu, myślę, że mam inne ciekawe oferty i tam też nie ma klików. Ok, dziękuję za odpowiedź

oznacz moderatorów

lopes1990
#12 Orędownik#

@patrycjachm Wredzia ma całkowitą rację . Kupujący wpisując konkretną frazę mają dodatkowo możliwość wyszukiwania po róznych paramaterach. Od ofert ze smartem , ofert z monetami do oferty NAJTAŃSZEJ. 

Jeżeli jako parametr wyszukiwania kupujący ustawi " cenę od najtańszej" oczywiście Twoja oferta wyświetli się na samej górze, ale zaraz pod nią oferty innych sprzedawców z produktem tańszym, tak jak wkleiła Ci wredzia. 

 

Proponuję Ci skupić się na promocji ofert, w których cena jest konkurencyjna/ niższa od ofert innych sprzedających. Jeżeli klienci dokonują u Ciebie zakupów wielu przedmiotów, dobiorą produkty z wyższą marżą a ta Ci się wyrówna 🙂 

 

Czasem tak niestety jest, że trzeba oddać jedno taniej a na drugim zarobić za oba produkty! To już kwestia marketingu i Twoich kalkulacji. Wydawanie kasy na promowanie ofert, które nie generują zysku jest irracjonalne. Równie dobrze, mogłabyś nic nie promować 🙂 

oznacz moderatorów

patrycjachm
#9 Pomysłodawca#

Zgadzam się z wami, jednak co dziwne czekolady to jeden z tych produktów, które sprzedają mi się najlepiej! Akurat przykład wyżej przytoczony jest skrajny, promuję też inne oferty w lepszych cenach. Chodzi mi bardziej o to, że w kampanii allegro ads express wyświetleń ofert było tyle żeby zapewnić ruch na aukcjach a tutaj wyświetleń jest bardzo mało. Dodam, że nie ustawiam najniższego możliwego CPC. 

oznacz moderatorów

patrycjachm
#9 Pomysłodawca#

No i właśnie pojawiło się kilka zamówień, w tym czekolady, co częściowo potwierdza moją strategię. Szczególnie, że jeśli chodzi o żywność niska cena może przywoływać na myśl niską jakość, krótki termin ważności itp. Sama wiem po sobie kiedy kilka lat temu kupowałam najtańsze płatki owsiane czy makarony a potem dziwiłam się, że są niesmaczne. Na pewno część osób będzie wolało dopłacić, żeby mieć pewność, że produkt będzie OK, szczególnie, że moją grupą docelową są osoby dbające o swoją dietę, a nie jedzące byle dużo byle taniej.
Tak jak już pisałam wcześniej - bardziej zastanawia mnie mała liczba wyświetleń a nie samych kilknięć. Ale zaczęłam już wprowadzać zmiany i faktycznie usunęłam kilka droższych ofert - zobaczymy!

oznacz moderatorów

lopes1990
#12 Orędownik#

Widzę , że konto masz też dosyć świeże, użytkownicy z dużej trwającymi ofertami, też mogą mieć lepsze statystyki wyświetleń. Nie chciałbym się wymądrzać, nie jestem specem od tego typu marketingu. W moim przypadku lepiej sprawdza się allegro ads , promowanie ofert po 19 zł za 10 dni jest dobre jeżeli ma się mało aktywnych aukcji. U mnie przy 8 tys. aktywnych na ten moment poszedłbym z torbami 😄 Mam co prawda wypromowane kilkanaście ofert, ale dziś właśnie to zakańczam, mało efektywne to jest, a w skali miesiąca zbiera się niezła sumka. 

 

 

oznacz moderatorów

patrycjachm
#9 Pomysłodawca#

Zgadza się, konto mam od niedawna, każdego dnia się uczę i wiem, że pewnie jeszcze wiele przede mną. Tak naprawdę ta kampania na ads to forma testu co warto robić/promować, a czego nie itp.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

ciociaaa, mogie se kuuupiić takooom? 😍

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Zapomnij!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ani mi się waż!!!!!!

Ula

Ula
oznacz moderatorów

patrycjachm
#9 Pomysłodawca#

Kupujcie, pyszne są! 

oznacz moderatorów

PawHaft
#12 Orędownik#

@patrycjachm Ja np. na zapytanie na czacie od pracownika allegro usłyszałem że CPC nie ma tak naprawdę większego wpływu na wyświetlanie naszej oferty, możesz dać 10gr i efekt będzie taki sam bo i tak "promują" tych z większą ilością sprzedaży i aktywności.  Wszystko kwestia "szczęścia" i mozolne budowanie swojego imperium 🙂

oznacz moderatorów