anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Biznes - miejsce, w którym kupują i sprzedają przedsiębiorcy

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

W lutym oddamy do Waszej dyspozycji nową wersję serwisu - Allegro Biznes. Jeśli działacie na kontach Firma, nowe rozwiązanie pozwoli Wam obniżyć koszty zakupów firmowych, a także efektywniej obsługiwać biznesowych klientów.

Już 8 lutego wprowadzimy do regulaminu zapisy, które umożliwią start Allegro Biznes, a do 16 lutego serwis zostanie Wam udostępniony. 

Kupując w Allegro Biznes

  • u wybranych sprzedających będziecie mieć hurtowe ceny i rabaty na cały koszyk;
  • łatwo porównacie ceny netto od wielu sprzedawców;
  • w jednym miejscu znajdziecie miliony ofert od sprzedawców wystawiających faktury VAT;
  • skorzystacie z wydłużonego terminu płatności do 60 dni w ramach Odroczonej płatności dla firm;
  • dostaniecie towar z szybką i wygodną dostawą, dostosowaną do wielkości zamówienia.

Sprzedając w Allegro Biznes

  • dotrzecie do tysięcy klientów biznesowych i indywidualnych, bo Wasze oferty będą widocznie zarówno w Allegro Biznes, jak i w zwykłej wersji serwisu;
  • dzięki Odroczonej płatności dla firm pieniądze za sprzedaż otrzymacie niezwłocznie po zrealizowaniu zamówienia, a Wasi klienci mają nawet 60 dni na opłacenie faktury (to rozwiązanie gwarantuje ochronę, gdy klient ostatecznie nie zapłaci za zakupy). 

Allegro Biznes wkrótce będzie dla Was dostępne, jeśli macie konto firmowe. Wystarczy, że się na nie zalogujecie i wejdziecie na stronę główną allegro.pl. Natomiast już teraz możecie wprowadzić w ofertach zmiany, które sprawią, że będą one atrakcyjne dla klientów firmowych. Więcej informacji o Allegro Biznes na stronie.

Życzymy wielu udanych transakcji!

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
51 ODPOWIEDZI 51

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#

Klienci zainteresowani zakupem większej partii i tak odzywają się poza serwisem i są mile zaskoczeni ceną, jaką możemy zaoferować po odjęciu kosztów prowizji. 

Niektóre firmy się pewnie zdecydują tam wystawiać, ale dla nas aukcje na allegro wystarczą dla celów nazwijmy to "marketingowych".

Ustawiać ceny netto, robić cenniki hurtowe - a potem płacić horrendalne wysokie prowizje - no nie, na głowę nie upadliśmy 😉

oznacz moderatorów

nikl
#13 Ambasador#

Allegro na pewno w hurcie wprowadzi hurtowe prowizje. To oczywiste. Jeśli firma w hurcie zarabia pięć razy mniej na sztuce, co jest normą w handlu, to oczywiste jest że pośrednik też musi zarobić pięć razy mniej. Inaczej zablokuje jakąkolwiek możliwość handlu hurtowego, bo prowizja przekroczy zysk. To muszą być prowizje na poziomie 1-2%.

oznacz moderatorów

Luxxp
#10 Popularyzator#

Niestety nie zgodzę się z tym stwierdzeniem. Już nieraz allegro pokazało, że liczy się tylko ich zysk. Przecież teraz cała drobnica jest tutaj nieopłacalna i przy jej sprzedaży możesz sporo dopłacić do interesu.

oznacz moderatorów

PromykSB
#11 Animator#

Tak, tak!

Udostępnić wam hurtowników! Tak, tak!

Pokazać wam ile marży jest na produkcie, żebyście wiedzieli o ile można  bardziej śrubę dokręcić! Tak! Bardzo wspaniała propozycja dla biznesów.

Tylko lekko podchodzi pod jawne szpiegostwo gospodarcze.

oznacz moderatorów

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#

@PromykSB trochę się rozpędziłeś 😛 Wystarczy nie udostępniać cenników hurtowych i mieć w nosie, przymusu (jeszcze) nie ma. 

 

oznacz moderatorów

PromykSB
#11 Animator#

Bardziej chodziło mi o kupowanie u takiego "hurtownika" niż wystawianie jako hurtownik.

Dokonując zakupów tam - pokazuje się, ze te ceny są "właściwe" i wycina samego siebie z łańcuszka.

Przecież dla "sklepu allegro" to prezencik.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@PromykSB To raczej chodzi o zrobienie tego, co zrobił (i nadal robi) [edycja]. Mam wrażenie, że allegro liczy na to, że tym sposobem nie będzie on aż taką konkurencją po wejściu na polski rynek.
Jeszcze tylko obligatoryjny abonamencik i wszystko będzie jak u konkurencji wyznaczającej trendy rynkowe😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#

Prowizje będą takie same jak na zwykłym Allegro więc dziękuje ale nie skorzystam.

oznacz moderatorów

iwonex23
#9 Pomysłodawca#

Tak, tak, nie ma jak to stracić 10 lub 12% procent najczęściej własnej marży na nikomu niepotrzebny serwis. Jak potrzebuję coś z hurtowni, to się do niej zgłaszam bez żadnych pośredników po drodze.


Daniny publicznoprawne są wystarczającym obciążeniem, by sobie nie dokładać kolejnych kosztów.

Dziękuję, nie skorzystam. Potrafię liczyć. Zwłaszcza własne pieniądze.

Kolejny nikomu niepotrzebny serwis.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

ja mam pytanie zasadnicze

@nat_not 

czy będę mógł wystawić w allegro ofertę dla firm w której nie będą mogli kupować

konsumenci?

 

bo jak biznes to biznes bez pętających się amatorów

 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@RED Nie, nie będziesz mógł wprowadzić takich ograniczeń. Twoje oferty będą dostępne dla klientów indywidualnych i biznesowych.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Bimeb
#7 Wielbiciel#

No to nie wiem jaki to ma logiczny sens @nat_not . 

Naprawdę nie ma to sensu - szukam jakiś pozytywnych aspektów tego rozwiązania, ale  ich nie widzę.

Info dla klienta detalicznego - masz firmę - kup taniej hurtowo - zarejestruj firmę - ok, ale...

Pisałem do Państwa pomysły na temat rozwiązań allegro i allegro hurt w zeszłym roku, i domyślam się, że w drugim czy trzecim zdaniu jak poruszyłem zmniejszenie prowizji od sprzedaży przy zakupach hurtowych to moja wiadomość poszła do kosza. 

Coś za coś allegro - wy zarabiacie - my też chcemy.

 

oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#

Skończy się to kupowaniem większych ilości przez klientów żeby było taniej a później zwracaniem za darmo części zamówienia.

Skoro my mamy przy większych ilościach dawać rabaty to dlaczego Allegro nie zrobi tego samego ? Przy większych zamówieniach obniżcie prowizję.

oznacz moderatorów

nikl
#13 Ambasador#

To nie zadziała. To nie będzie hurt. Konsument generuje przecież ogromne koszty, których nie ma przy obsłudze firmy.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@nikl hurtownikom, którzy sprzedają na Allegro swoje towary konsumentom, po cenach hurtowych jakoś nie przeszkadzają te koszty. 😁 

oznacz moderatorów

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#

Dlaczego NIE WARTO sprzedawać na Allegro Biznes?

- przede wszystkim wysokie prowizje, skomplikowany cennik opłat w serwisie(w zależności od formy wysyłki i czasu wysyłki prowizja może być... przeróżna) - cennik jest taki sam jak dla zwykłych aukcji

- zmarnujesz czas na tworzenie cenników i uzupełnianie stawek VAT, by odwalić za kogoś robotę

- kupujący-firma ma całe spektrum możliwości wywierania na tobie presji w postaci negatywa, założenia dyskusji, itd. - podam przykład, firma kupuje u ciebie towar do dalszej odsprzedaży, a potem próbuje wymusić zwrot niesprzedanej partii. Najpierw wygeneruje sobie zwrot, potem założy ci dyskusję, wrzuci negatywa, nie dostaniesz zwrotu prowizji i będziesz mieć spadek jakości sprzedaży. Normalnie takiemu kontrahentowi byś podziękował za współpracę i zgodnie z prawem nie przyjął zwrotu, tutaj będziesz się bujać z "pomocnym inaczej" Allegro, które będzie cię "zachęcało do proklienckiego podejścia". 

- Allegro ma wgląd w twoje informacje handlowe - z kim współpracujesz, jak często, jaki poziom cen jest dla ciebie jeszcze opłacalny, itd.

 

Taniej i wygodniej jest sprzedawać hurtowo bez Allegro, traktując "zwykłe" oferty jako wystarczającą reklamę dla firmy. Kto chce i tak znajdzie twoją stronę i poprosi o wycenę, nie ma potrzeby dzielić się z Allegro choćby i kawałeczkiem tego tortu 😉 Do tego w handlu hurtowym sama najniższa cena to nie wszystko - ważny jest czas realizacji zamówienia, długotrwała współpraca, pomoc w zakresie serwisu/reklamacji. Czy aby na pewno warto wystawiać swoje oferty na Allegro Biznes? Moim zdaniem zdecydowanie nie. 

oznacz moderatorów

GREGOGK
#10 Popularyzator#

@myslenie-szkodzi  a ja wystawie swoje oferty na tej wersji allegro i dam duże rabaty, no uważam, że te 75% mojego zysku, które bierze allegro to za mało. Powinni brać 100% a ja powinienem się cieszyć że mam co robić i nie muszę bezczynnie siedzieć w domu. 

Najlepsze jest to, że dasz rabat a ktoś kupi 4 sztuki czegoś i 3 zwróci  pod Smarta to u tak Allegro nie zwróci ci tych 3/4 z pobranej lichwy smartowej

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@nat_not to jaka będzie różnica?

bo ja jej nie widzę

jak do tej samej oferty ma dostęp

konsument i biznes

oznacz moderatorów

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#

@RED taka, że będzie wysyp pytań od januszy i grażyn "czy da się taniej". 

oznacz moderatorów