anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Biznes - miejsce, w którym kupują i sprzedają przedsiębiorcy

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

W lutym oddamy do Waszej dyspozycji nową wersję serwisu - Allegro Biznes. Jeśli działacie na kontach Firma, nowe rozwiązanie pozwoli Wam obniżyć koszty zakupów firmowych, a także efektywniej obsługiwać biznesowych klientów.

Już 8 lutego wprowadzimy do regulaminu zapisy, które umożliwią start Allegro Biznes, a do 16 lutego serwis zostanie Wam udostępniony. 

Kupując w Allegro Biznes

  • u wybranych sprzedających będziecie mieć hurtowe ceny i rabaty na cały koszyk;
  • łatwo porównacie ceny netto od wielu sprzedawców;
  • w jednym miejscu znajdziecie miliony ofert od sprzedawców wystawiających faktury VAT;
  • skorzystacie z wydłużonego terminu płatności do 60 dni w ramach Odroczonej płatności dla firm;
  • dostaniecie towar z szybką i wygodną dostawą, dostosowaną do wielkości zamówienia.

Sprzedając w Allegro Biznes

  • dotrzecie do tysięcy klientów biznesowych i indywidualnych, bo Wasze oferty będą widocznie zarówno w Allegro Biznes, jak i w zwykłej wersji serwisu;
  • dzięki Odroczonej płatności dla firm pieniądze za sprzedaż otrzymacie niezwłocznie po zrealizowaniu zamówienia, a Wasi klienci mają nawet 60 dni na opłacenie faktury (to rozwiązanie gwarantuje ochronę, gdy klient ostatecznie nie zapłaci za zakupy). 

Allegro Biznes wkrótce będzie dla Was dostępne, jeśli macie konto firmowe. Wystarczy, że się na nie zalogujecie i wejdziecie na stronę główną allegro.pl. Natomiast już teraz możecie wprowadzić w ofertach zmiany, które sprawią, że będą one atrakcyjne dla klientów firmowych. Więcej informacji o Allegro Biznes na stronie.

Życzymy wielu udanych transakcji!

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
51 ODPOWIEDZI 51

RED
#21 Demiurg#

@myslenie-szkodzi 

no właśnie masz rację jak to się mówi myślenie szkodzi 🙂

 

ja z chęcią sprzedam taniej ale firmom, które potrzebują towar w celach zawodowych

a nie typu kupię i sobie zwrócę bo mogę

oznacz moderatorów

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#

@RED no właśnie Allegro Biznes mogłoby mieć sens, gdyby po pierwsze obniżyli (znacząco...) prowizje, po drugie ograniczyli dostęp klientom indywidualnym, po trzecie żeby nie obowiązywały takie same warunki sprzedaży jak na zwykłym allegro, czyli bez miksu dyskusje/negatywy/niekompetentni moderatorzy, którzy nie rozróżniają zakupu na firmę od sprzedaży konsumentowi... no mogłabym tak wymieniać, ale wszystko dąży do jednego - taniej, prościej i wygodniej jest sprzedawać przez inną platformę, czy to będzie własna strona www hurtowni czy inny agregat typu chh, merkandi czy inne. 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@myslenie-szkodzi Allegro Biznes będzie niedostępne dla konsumentów. Kupować i sprzedawać będą mogły tam tylko konta firmowe. 🙂

„no właśnie Allegro Biznes mogłoby mieć sens, gdyby po pierwsze obniżyli (znacząco...) prowizje”

A może hurtownicy powinni podnieść na Allegro ceny dla konsumentów, zamiast sprzedawać im po cenach hurtowych + prowizja 😏 Inaczej przedsiębiorcy nie będą kupować w hurcie na Allegro Biznes.

oznacz moderatorów

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#

@konto zamknięte a może po prostu olać allegro z ich prowizjami i oferować klientom atrakcyjne ceny na własnej platformie sprzedażowej? wtedy wszyscy uczestnicy łańcuszka się mieszczą z ceną,a i klienci mają towary w przystępnych cenach?

Wiesz, nie każdy z nas jest sprzedawcą, ale każdy jest klientem 😉 dla odbiorcy końcowego zawsze zdążymy podnieść stawki 🙂

oznacz moderatorów

larsson
#9 Pomysłodawca#

Tymczasem kolejna niezapowiedziana (chyba ze przeoczylem) podwyzka cen za Płatność za pakiet: pogrubienie, podświetlenie, wyróżnienie.  

 

z 2,90  na 3,90  za kazda aukcje.  

DLaczego??

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@larsson Była jakaś zapowiedź zmian https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/zmiany-w-opcjach-promowania-od-17-listopad... ale ceny i terminy coś się nie zgadzają.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Artleks123
#7 Wielbiciel#

Witam,

Mam konto firmowe, wystawiam faktury VAT, uzupełniłem stawki podatku Vat w ofertach, dodałem cennik hurtowy. Pytanie : czy muszę zgłosić produkty do Allegro Biznes (w zakładce Akcje/ Zgłoś do Allegro Biznes) żeby były widoczne do sprzedaży w Allegro Biznes dla firm?

I jeszcze jedno kiedy rusza Allegro Biznes?

 

Pozdrawiam

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

Klaudiusz1983
#12 Orędownik#

Nie moszesz.

oznacz moderatorów

Artleks123
#7 Wielbiciel#

Dziekuje ale nadal nie mam odpowiedzi na moje podstawowe pytanie: Czy muszę zgłaszać produkt do Allegro Biznes czy w zakładce Akcje/zgłoś do Allegro Biznes chodzi o zgłoszenie promocję w tym portalu (Allegro Biznes)?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Artleks123 Twoje oferty do kampanii Allegro Biznes zgłosisz tak jak napisałeś. Wejdź proszę w Moje oferty, kliknij "Akcje" przy ofercie, którą chcesz zgłosić i wybierz "Allegro Biznes", następnie zaproponuj cenę promocyjną w ofercie (podpowiemy Ci jaka cena spełni warunek zgłoszenia), na koniec potwierdź zgłoszenie klikając "Zgłoś ofertę". Od wczoraj platforma jest widoczna dla wszystkich kont firm zarejestrowanych w Polsce, które dokonują u nas zakupów “na firmę” lub sprzedają na rynku B2B.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

EkoHome
#8 Zapaleniec#

A gdzie i jak jest widoczna ta platforma, ja nie widzę. A czy Kampania Allegro Biznes to to samo co platforma Allegro Biznes? Jak to się ma, bo miało nie być zgłaszania ofert na platformę. Jak mam konto firmowe, ale jestem zwolniony z Vat, to nie mogę korzystać?

 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@EkoHome Jeśli masz konto firmowe zarejestrowane na dane w Polsce oraz kupujesz jako przedsiębiorca. Wystarczy, że zalogujesz się na Allegro. Zobaczysz wtedy stronę główną Allegro Biznes, gdzie znajdziesz te same oferty, które są widoczne na Allegro i wszystkie narzędzia, z których korzystasz na co dzień. 

W Allegro Biznes udostępniamy wszystkie oferty, więc nie ma tutaj żadnych dodatkowych wymagań, aby przystąpić do platformy. Sprzedający, którzy tak jak Ty nie są płatnikami VAT, nie uzupełnią stawek VAT, przez co ich oferty nie będą miały pokazanych cen netto. Tacy Sprzedający mogą natomiast dodać cenniki hurtowe lub rabaty na duże zamówienia. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

OistrosLT
#2 Obserwator#

Is there an API bus buyers of Allegro Businness?

We would like to connect Allegro offer to our corporate buying.

 

Thank you.

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Not sure I understood, but we can ask mods here, let's see

---

@la_nika @_HolaOla_  czy do Allegro Biznes można zgłaszać oferty przez REST API?

oznacz moderatorów

OistrosLT
#2 Obserwator#

I am actually enquiring NOT about submitting offers, but making PURCHASES via API.

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Oh, it's not possible via API, there are no resources for that.

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@OistrosLT it won't be possible for now. We plan to add such a possibility at further stages of Allegro Biznes development. Thanks for your idea!

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

OistrosLT
#2 Obserwator#

Is it possible to get a list of OFFERS from category via API?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@OistrosLT Allegro Business is not available for international Sellers and Buyers yet, but we work on that, so it should be accessible soon.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów