anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

allegro blokuje wypłaty z PAYU

Amarelius
#9 Pomysłodawca#

Mam zablokowane wypłaty.Weryfikacja konta.MUsze podac  IBAN aby wpłacić 1 zł.IBAN to PL i numer konta.Allegro chce aby były litery łacińskie i 9 cyfr.O co chodzi????NIe moge dokonac wpłaty 1 zł.

oznacz moderatorów
32 ODPOWIEDZI 32

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Amarelius Czy dobrze rozumiem, że nie możesz w ogóle wypełnić formularza? Prześlij zrzuty ekranu z widokiem komunikatów, które pojawiają się przy próbie wpisania danych rachunku.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Amarelius
#9 Pomysłodawca#
Kraj banku

 

 
Numer rachunku bankowego w formacie IBAN
Niedozwolone znaki. Możesz wpisać tylko litery łacińskie (A-Z), cyfry (0-9).
Potwierdź konto bankowe

 

oznacz moderatorów

Amarelius
#9 Pomysłodawca#

Wpisuje PL i swój numer konta i pojawia się komunikat niedozwolone znaki/

Dzwoniłem do banku i potwierdzili że IBAN to PL i numer konta allegro rząda liter

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Amarelius Sprawdź czy problem występuje, kiedy korzystasz z innej przeglądarki. Jeśli tak, ponownie proszę o zrzut ekranu. Sam opis niestety nie wystarczy do weryfikacji zgłoszenia.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Amarelius
#9 Pomysłodawca#

Nie uzyskałem żadnej konkretnej odpowiedzi na moje pytanie dotyczące blokady wypłat.Skorzystałem z innej przeglądarki to samo sie pojawia czyli "Niedozwolone znaki. Możesz wpisać tylko litery łacińskie (A-Z), cyfry (0-9)."

Co mam robić.To sa moje pieniądze blokowane przez allgro.Wymuyślacie jakieś bzdurne weryfikacje.Od piątku nie mam wypłat z PAYu.

Raczej nie poradzicie mi w tym problemie.

Uzyskałem drugą radę że musze wpisać tylko numer konta bo PL już jest.Tak też zrobiłem i to samo.Blokada.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Amarelius Ponownie proszę Cię o przesłanie zrzutów ekranu z widokiem kolejnych wykonywanych czynności. Jeśli nie chcesz dodawać ich tutaj, wyślij je na adres: spolecznosc@allegro.pl .

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Amarelius
#9 Pomysłodawca#

Jaki zrzut ekranu bo nie wiem.

Jest pole z krajem banku,pod spodem pole z gdzie ma być numer konta w formacie IBAN

Wklejam numer konta i pojawia się taki pod spodem komunikat na czerwono:"Niedozwolone znaki. Możesz wpisać tylko litery łacińskie (A-Z), cyfry (0-9)."

Klikam zrób przelew i blokada.

Przelewałem złotówkę w celu weryfikacji nie raz ale tym razem blokada.

To nie wina przeglądarki tylko allegro!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nie odpuszczę tego.Od piątku nie mam wypłat.Złodziejskie metody!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ktoś mi zaproponował skargę do OUDO.Spróbuje  po nowym roku.

 

 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Amarelius Prześlij zrzut ekranu, na którym będzie widoczne wszystko, co wpisujesz i komunikaty, które się pojawiają. Nikt inny nie zgłasza podobnych problemów, dlatego musimy zweryfikować co wpisujesz i jak to u Ciebie wyglada. Być może nie dostrzegasz i nie opisujesz istotnych szczegółów, które powodują, że nie możesz przeprowadzić weryfikacji danych do wypłat.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Amarelius
#9 Pomysłodawca#

Nie wiem jak  to zrobić.Mogę tylko zrobic zdjęcie ekranu telefonem

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Amarelius Nie działa Ci przycisk na klawiaturze Prt Scr (print screen) po kliknięciu otwórz np. Paint i wklej zrzut.

oznacz moderatorów

Amarelius
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję za pomoc.Rozmawiałem telefonicznie z pracownikiem allgeo.Zajmą się tym:)

oznacz moderatorów

ALL-DA
#13 Ambasador#

@Amarelius przemyśl czy nie warto złożyć skargi na allegro i operatora jeśli nadal blokują twoje środki.

To chwila a dokonując przez profil zaufany mamy gwarancje udzielenia odpowiedzi i jeśli zostały naruszone wasze prawa wyciągnięcia konsekwencji wobec portalu i operatora

Konsultowałem tak zwane reweryfikacje z pracownikami urzędu i potwierdzali że w wielu przypadkach naruszają one co do zasady i formy prawo i stanowią nadużycia operatorów i allegro.

Powoływanie się na ustawę czasami jest tak samo zasadne jakby policjant strzelanie do przechodniów uzasadniał ustawowym prawem do użycia broni palnej.

Uprawnienia ustawowe operatorzy (tak jak i policjant do użycia broni) mają do weryfikacji ale powinni z nich korzystać w uzasadnionych sytuacjach w odpowiedniej formie.

Domaganie się w nieuzasadnionych sytuacjach,powtarzanie procedur, powielanie weryfikacji, powtarzanie ich do każdej z kont allegrowych, narażanie na niebezpieczeństwo utraty danych wrażliwych, nie zabezpieczanie dokumentów, narażanie na koszty przy weryfikacji (powtarzanie przelewów, blokowanie środków) to wszytko może się wpisywać działania naruszające prawo.
M.in za to inny duży portal w maju otrzymał milionową karę, jednocześnie wymuszono zmianę procedur.

 

oznacz moderatorów

Amarelius
#9 Pomysłodawca#

Poczekam jeszcze kilka dni i udam się do radcy prawnego.Nielegalnie przetrzymuja moje pieniądze.

oznacz moderatorów

Amarelius
#9 Pomysłodawca#

Gdzie mogę taką skargę złożyć.

oznacz moderatorów

ALL-DA
#13 Ambasador#

@Amarelius  napisał(a):

Gdzie mogę taką skargę złożyć.


https://uodo.gov.pl/pl/83/153 

oznacz moderatorów

ALL-DA
#13 Ambasador#

@Amarelius Radca pewnie cywilny zaproponuje ale sądzenie się z portalem/operatorem to pewnie ostateczność.
Odpowiedź od UODO na złożona skargę na pewno pomoże w wyegzekwowaniu ewentualnych odszkodowań a i pomoże by w przyszłości takie sytuacje się nie powtarzały.

oznacz moderatorów

Amarelius
#9 Pomysłodawca#

Zapewne do tego urzędu potrzebne jest oficjalne pismo  z informacją o całej sprawie w odpowiedniej formie.

oznacz moderatorów

Amarelius
#9 Pomysłodawca#

Tylko w jaki sposób allegro narusza moje dane osobowe.Blokują mi tylko wypłaty.UODO tym sie nie zajmuje raczej.

oznacz moderatorów

ALL-DA
#13 Ambasador#

@Amarelius Każda sprawa jest inna weryfikacja może być nieuzasadniona albo portal/operator utrudniać weryfikacje, opóźniać ją, powielać , bez odpowiedniego uzasadnienia domagać oświadczeń np PEP (pełnieniu stanowisk państwowych), nie zapewnić bezpiecznych form weryfikacji narażających na utratę wrażliwych danych osobowych (przesyłanie skanów dokumentów), powtarzania wysyłania tych skanów,, wysłania ich przez pośredników (tu allegro) nie bezpośrednio do operatora. Powodów złożenia skargi może być wiele, każda sprawa jest inna ale naruszenia się powtarzają co widać po wisach na allegrogadane. Opisz to co tobie przeszkadza i co uważasz za naruszenie, urząd się ustosunkuje.

oznacz moderatorów