anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

allegro blokuje wypłaty z PAYU

Amarelius
#9 Pomysłodawca#

Mam zablokowane wypłaty.Weryfikacja konta.MUsze podac  IBAN aby wpłacić 1 zł.IBAN to PL i numer konta.Allegro chce aby były litery łacińskie i 9 cyfr.O co chodzi????NIe moge dokonac wpłaty 1 zł.

oznacz moderatorów
32 ODPOWIEDZI 32

Amarelius
#9 Pomysłodawca#

W piśmie podam że allegro blokuje mi wypłaty bo nie mogę dokonać weryfikacji danych.

Podstawa prawna tej weryfikacji to ustawa o praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu

oznacz moderatorów

ALL-DA
#13 Ambasador#

@Amarelius Pewnie powodów do skargi może być więcej, jeśli konto jest prywatne a roczny obrót niewielki to cała weryfikacja może nie mieć uzasadnienia. Warto opisać w skardze całą sytuacje.
 
Tak jak już napisałem operator ma ustawowe uprawnienia ale ich użycia musi być adekwatne do sytuacji, ewentualnego zagrożenia.
Portal i operatorzy jadą równo po wszystkich i to dodatkowo z wadliwymi procedurami weryfikacji tak jak w przykładzie policjanta który ma uprawnienia do użycia broni ale nie do wyjścia na ulicę i strzelania na ślepo.

 

oznacz moderatorów

Amarelius
#9 Pomysłodawca#

Mam konto firmowe i to jest weryfikacja danych.

oznacz moderatorów

ALL-DA
#13 Ambasador#

@Amarelius  napisał(a):

Mam konto firmowe i to jest weryfikacja danych.


OK ale weryfikacje mają rożne uzasadnienie dla różnych firm, inne ryzyko i wymogi będą dla spółek a do jednoosobowej działalności dla której w zasadzie nie ma większej potrzeby reweryfikacji.

Tym bardziej warto w skardze szczegółowo opisać problem blokowania środków. Problemy techniczne, niedostosowane procedury czy domaganie się dokumentów które już podsiadają może być nadużyciem ze strony operatora i portalu.

oznacz moderatorów

Amarelius
#9 Pomysłodawca#

Myślę że to problem techniczny systemu allegro.Dlatego nie mogę dokonac weryfikacji danych.

oznacz moderatorów

Amarelius
#9 Pomysłodawca#

W celu weryfikacji konta muszę wpłacić 1 zł.Wpisuje swoje konto i na dole czerwonym drukiem małymi literami pojawia sie komunikat:Niedozwolone znaki. Możesz wpisać tylko litery łacińskie (A-Z), cyfry (0-9).

Przez to nie mogę dokonać wpłaty złotówki.Od piątku mam zablokowane wypłaty.

Moderator pisał że to wina przeglądarki (żarty).Wiem że IBAN to PL i numer konta

Jak mam odzyskać swoje pieniądze od złodziejskiego allegro.

Dostałem też radę aby napisać UODO.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A z jakiego konta chcesz tą zł zapłacić?

oznacz moderatorów

Amarelius
#9 Pomysłodawca#

Allegro ma taki formularz w celu weryfikacji danych tam jest pole gdzie wklaejam swój numer konta i wtedy powinno nastąpić przekierwanie na stronę mojego banku.Wtedy wpłacam 1 zł. Alllgro weryfikuje dane i oddaje po 2 dniach złotówkę.Robiłem to juz nie raz ale tym razem pojawia się taki komunikat jak wkleję numer swojego konta:Niedozwolone znaki. Możesz wpisać tylko litery łacińskie (A-Z), cyfry (0-9).Prze to nie mogę wpłacić ,a jak nie dokonam wpłaty to będę nie odblokują mi wypłat.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Czyli jest to kolejna próba, nie udało Ci się jeszcze przebrnąć do wysłania 1zł!

oznacz moderatorów

Amarelius
#9 Pomysłodawca#

Próbowałem może kilkanaście razy i nic

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Amarelius Spróbuj wpisać sam 26 -cio cyfrowy numer bez PL

oznacz moderatorów

Amarelius
#9 Pomysłodawca#

Wpisywałem i nic to nie dało.

oznacz moderatorów

ALL-DA
#13 Ambasador#

@Amarelius  napisał(a):

Zapewne do tego urzędu potrzebne jest oficjalne pismo  z informacją o całej sprawie w odpowiedniej formie.


Najlepiej w formie elektronicznej z linku do UODO który podałem wcześniej przekieruje do https://epuap.gov.pl/wps/portal/strefa-klienta/katalog-spraw/sprawy-ogolne/ogolne-sprawy-urzedowe-2/... 

potwierdzasz tylko profilem zaufanym tak ze jest od razu przypisana i będziesz miał odpowiedź do 30 dni

oznacz moderatorów