anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Ceny - program wsparcia dla sprzedających

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

Od 1 lipca 2021 wszyscy sprzedający, którzy spełnią kryteria, zostaną włączeni do programu Allegro Ceny. Dzięki niemu ceny wybranych produktów w Waszych ofertach zostaną automatycznie obniżone. Klienci zapłacą mniej, a w zamian otrzymacie od nas wyrównanie równe wartości obniżki

Jak wejść do programu

Teraz program Allegro Ceny udostępniamy wybranej grupie sprzedających. 1 lipca automatycznie włączymy do niego wszystkich, którzy spełnią poniższe warunki:

  • mają aktywne konto firmowe
  • jakość sprzedaży na ich koncie utrzymuje się na poziomie co najmniej neutralnym
  • ich wskaźnik poleceń za ostatnie 12 miesięcy to co najmniej 98,5%
  • w okresie styczeń – maj 2021 uzyskali obrót co najmniej 25 tysięcy zł.

Wymogi dla oferty

Aby oferta została objęta zniżką w ramach programu:

  • ustaw w niej konkurencyjną (jak najniższą) cenę
  • powiąż ofertę z produktem lub uzupełnij kod EAN produktu w formularzu wystawiania.

Możesz również:

  • dodać wybraną opcję promowania
  • ustawić darmową dostawę z Allegro Smart!
  • zadeklarować krótszy czas dostawy.

Wybór każdej z tych opcji zwiększa szansę na włączenie Twoich ofert do programu.

Jak zrezygnować z programu

Choć udział w Allegro Ceny może nieść ze sobą korzyści w postaci wzrostu sprzedaży, wiemy, że możecie nie chcieć brać w nim udziału. Na początku czerwca możliwe będzie wykluczenie swojego konta lub poszczególnych ofert z programu. Udostępnimy wtedy zakładkę Kampanie i programy. Wystarczy, że wybierzecie “Zrezygnuj z udziału”. Natomiast pojedyncze oferty wykluczycie w zakładce Moje oferty oraz przez API.

Zapoznanie ze szczegółowymi informacjami o Allegro Ceny na pewno pomoże Wam podjąć właściwą decyzję.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
63 ODPOWIEDZI 63

Mac20ek00
#13 Ambasador#

"

Aby oferta została objęta zniżką w ramach programu:

  • ustaw w niej konkurencyjną (jak najniższą) cenę".

Czyli jak obniżę cenę produktu z 1000zł. do 1zł. to klient zapłaci za niego 1zł., a Allegro dopłaci mi do niego 999zł. ?

Nie wiem, ale nie widzę tu, żadnych informacji o wysokości / procentowości tych zniżek.

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Mac20ek00 znajdziesz je w tym artykuleGdy przystąpisz do programu, będziemy mogli automatycznie obniżyć ceny wybranych produktów w niektórych Twoich ofertach. Czyli zgłaszasz się do programu, my sprawdzamy oferty i ustalamy wysokość obniżki, która za każdym razem zależy od poziomu ceny w ofercie oraz cen rynkowych.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@nat_not  a jaki jest faktyczny koszt uczestnictwa w programie?

Tzn: czy jest jakaś stała opłata ?

czy są jakies dodatkowe prowizjie lub koszty od ofert objetych programem?

Jak to technicznie wygląda? wystawiam produkt za 100 zł ( i jest to najniższa cena) czy wtedy np klient  widzi produkt w cenie 80 zł a ja przy zakupioe otrzymuje 80 od klienta + 20 od allegro ???

No i jeśli tak to jest to jak mam taką wpłate zaksięgować??? Klientowi moge nabić na paragonie 80 zł a jak mam rozliczyc 20 zł otrzymane od allegro ??

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@_Likos_ nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów. Prowizję od sprzedaży naliczamy od ceny towaru, która została przez Ciebie podana w ofercie, ale do 31 lipca 2021 roku obowiązuje specjalna promocja podczas której naliczymy Ci prowizję od ceny po obniżce.
Technicznie wygląda to tak: wystawiasz produkt za 100 zł, kupujący widzi go za 80 zł, w momencie sprzedaży kupujący płaci Ci 80 zł, a my oddajemy 20 zł w formie wyrównania, które zmniejszy Twoją należność wobez Allegro. Wyrównanie odejmowane jest od Twoich rozliczeń z Allegro od razu po sprzedaży i pomniejsza wartość faktury. Czyli na paragonie dla klienta nabijasz 80 zł.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Yermos
#9 Pomysłodawca#

Dopóki w produktyzacji będzie wolna amerykanka to ciężko będzie wystawić najniższą cenę danego produktu z bazy danych. Mam pytanie jak będzie wyglądał zwrot? W przypadku gdy klient się rozmyśli i zrezygnuje z zakupu to zwracamy mu kwotę, którą zapłacił, a allegro pobiera od nas automatycznie "dopłatę"?

oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

Przepraszam, jest 8 czerwca i właśnie zobaczyłem że bez żadnej mojej zgody czy nawet poinformowania mnie te moje pare ofert zostało na siłą włączone do tego dziwnego programu. Ja sobie nie życzę. I tak, tak, wiem, mogę je odłączyć ale znowu dokładacie mi zbędnej pracy. Gdybym sie dzisiaj nie przyjrzał to nawet bym o tym nie wiedział...Noż qurde ? Ja od was nic nie chce, no może tyle żebyście przestali mieszać co chwile...

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@eightbitclone2 Możesz zrezygnować z programu. Szczegóły znajdziesz w poście otwierającym ten wątek.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

Kolejne wsparcie dla sprzedawców od Allegro, a co za tym idzie, kolejny spadek sprzedaży.

oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

To ja wiem, tylko dlaczego zostałem do niego na siłę zapisany ? Nie pamiętam żebym sie na to zgadzał.

oznacz moderatorów

axelbis
#10 Popularyzator#

Czy wielce szanowni władcy Allegro konsultowali ten program z prawnikami? Bo o ile się orientuję to dotowanie wybranych ofert narusza zasady równej konkurencji i UOKiK może nie być zachwycony. Wy się chyba trochę za bardzo przyzwyczailiście do olewania prawa.

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@axelbis Może o UOKiK tu chodzi, ale o to żeby był zachwycony.

Nikt tu nie uprawna dumpingu cenowego. Jedynie załapuje się do programu. Programu ogólnie dostępnego, bez ograniczeń, ba nawet jak ktoś jest poza nim to na własne życzenie. A koszty obniży się przez zwracanie samemu sobie.

oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

Powodzenia życze w dyskusjach ze skarbówką za pare lat jak to wyłapią. Osiągnełaś korzyść majątkową  , allegro dało ci zniżkę. Więc rozlicz sie z tego....

 

oznacz moderatorów

axelbis
#10 Popularyzator#

Zabronione są wszelkie działania zaburzające wolną konkurencję. Rodzaj tych działań nie jest określony i podlega ocenie Urzędu i ewentualnie Sądu w postępowaniu odwoławczym. Allegro dotuje wybrane oferty i nawet nie wiadomo na jakich zasadach je wybiera. Przecież to śmierdzi na kilometr. Wszystko przez to, że UOKiK jest totalnie nieudolny i nie uciął łamania prawa przez Allegro w zarodku, już w momencie uruchomienia OSA. Dlatego się przyzwyczaili - bezkarność rozzuchwala. Jakby chcieli pomóc sprzedającym to by obniżyli prowizję 😉 A jak robią coraz bardziej mętne i zagmatwane przepisy regulaminu i licznych programów "promocyjnych" to najwyraźniej mają w tym jakiś inny cel.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@axelbis Tak, dokładnie samo jak w przypadku innych, naszych propozycji. Program Allegro Ceny aktywuje się wyłącznie dla produktów, których Kupujący nie mogą znaleźć w rynkowo atrakcyjnych cenach. 

Głównym celem tego programu jest zwiększenie konkurencyjności poprzez oferowanie u nas równie niskich cen towarów, jak te oferowane przez naszych konkurentów. Dzięki temu jeszcze bardziej powiększamy ruch w serwisie (niskie ceny przyciągają Kupujących), a co za tym idzie Sprzedający mogą dotrzeć do większej liczby potencjalnych Klientów i sprzedać więcej towarów. Tutaj warto podkreślić, że wybierając ofertę do Allegro Ceny zawsze kierujemy się obiektywnymi kryteriami wskazanymi w regulaminie programu.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@_HolaOla_ Kto decyduje jaka cena jest „rynkowo atrakcyjna”? Jeżeli 100 sprzedawców będzie sprzedawało produkt w jednakowej cenie, to wszystkim obniżycie cenę do rynkowo atrakcyjnej, czy tylko jednemu?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Agent051 W takim przypadku poza konkurencyjną ceną będziemy brać pod uwagę również inne czynniki jak udostępnione dostawy w ramach Smart, czy wyniki w jakości sprzedaży. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@_HolaOla_ "... będziemy brać pod uwagę również inne czynniki ... " I jest to szczegółowo opisane w regulaminie?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@annas14-firma Nie jest to tajemna wiedza, bo już można o tym przeczytać np. w pomocy Allegro lub aktualnościach dla Sprzedających. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@_HolaOla_ Dziękuję za wskazanie miejsca, rozumiem że  najlepszego z wielu. Niestety nie jest to Regulamin promocji, a stwierdzenie:

Kwalifikacja do obniżki ceny w programie odbywa się co najmniej raz dziennie.

Gdy wybieramy oferty do udziału w programie, bierzemy pod uwagę ich ceny rynkowe oraz zainteresowanie kupujących.

daje niegraniczone możliwości "uznaniowego" wyboru sprzedawców. 

Rozumiem, że nie dotujecie sprzedawców z publicznych pieniędzy i nie musicie przestrzegać zasad zachowania konkurencyjności przy wyborze beneficjatów swoich promocji. Niestety, dopóki będziecie łączyć rolę marketplace z aktywną sprzedaż własną na tym samym portalu, wątpliwości pozostaną.

oznacz moderatorów