anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Ceny - program wsparcia dla sprzedających

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

Od 1 lipca 2021 wszyscy sprzedający, którzy spełnią kryteria, zostaną włączeni do programu Allegro Ceny. Dzięki niemu ceny wybranych produktów w Waszych ofertach zostaną automatycznie obniżone. Klienci zapłacą mniej, a w zamian otrzymacie od nas wyrównanie równe wartości obniżki

Jak wejść do programu

Teraz program Allegro Ceny udostępniamy wybranej grupie sprzedających. 1 lipca automatycznie włączymy do niego wszystkich, którzy spełnią poniższe warunki:

  • mają aktywne konto firmowe
  • jakość sprzedaży na ich koncie utrzymuje się na poziomie co najmniej neutralnym
  • ich wskaźnik poleceń za ostatnie 12 miesięcy to co najmniej 98,5%
  • w okresie styczeń – maj 2021 uzyskali obrót co najmniej 25 tysięcy zł.

Wymogi dla oferty

Aby oferta została objęta zniżką w ramach programu:

  • ustaw w niej konkurencyjną (jak najniższą) cenę
  • powiąż ofertę z produktem lub uzupełnij kod EAN produktu w formularzu wystawiania.

Możesz również:

  • dodać wybraną opcję promowania
  • ustawić darmową dostawę z Allegro Smart!
  • zadeklarować krótszy czas dostawy.

Wybór każdej z tych opcji zwiększa szansę na włączenie Twoich ofert do programu.

Jak zrezygnować z programu

Choć udział w Allegro Ceny może nieść ze sobą korzyści w postaci wzrostu sprzedaży, wiemy, że możecie nie chcieć brać w nim udziału. Na początku czerwca możliwe będzie wykluczenie swojego konta lub poszczególnych ofert z programu. Udostępnimy wtedy zakładkę Kampanie i programy. Wystarczy, że wybierzecie “Zrezygnuj z udziału”. Natomiast pojedyncze oferty wykluczycie w zakładce Moje oferty oraz przez API.

Zapoznanie ze szczegółowymi informacjami o Allegro Ceny na pewno pomoże Wam podjąć właściwą decyzję.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
63 ODPOWIEDZI 63

Tomekfigiel
#8 Zapaleniec#

Rozumie że nie będzie żadnych oznaczeń „cena Allegro”  przekreślonych cen itd ? Po prostu ustalicie sobie cenę według własnego widzi mi się, i samemu muszę tłumaczyć się konkurencji zanim wypalą mi dom ze to nie ja oszalałem tylko wasz nowy wspaniałomyślny parasol wsparcia dla sprzedających 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Tomekfigiel jeżeli nie chcesz brać udziału w programie możesz z niego zrezygnować. Możesz wykluczyć z niego swoje konto lub poszczególne oferty. Zrobisz to w zakładce Moje oferty aby to zrobić zaznacz wybraną ofertę i w części Udział w Allegro Ceny wybierz Wyklucz z programu. Usuniemy ją maksymalnie w ciągu 24 godzin.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Tomekfigiel
#8 Zapaleniec#

To nie jest odpowiedz na zadane pytanie ! Nie pisałem również o tym ze nie chce brać udziału. Pytanie brzmi dlaczego znów będziecie krzywdzić sprzedających wszczynając anonimowo wojny cenowe ? Proszę również odpisać czy będą jakiekolwiek oznaczenia „ przekreślona cena etc ?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Tomekfigiel oferty z Allegro Ceny mogą mieć oznaczenie Super Ceny jak każdy inny produkt. Nie mamy w planach dedykowanych oznaczeń.
Naszym celem nie jest wszczynanie wojen cenowych tylko reaktywne wyrównywanie cen dostępnych w innych sklepach dla kupujących. My tylko wyrównujemy ceny dostępne dla kupujących w innych miejscach, a nie obniżamy cen na rynku. Allegro chce mieć równie atrakcyjne ceny jak inne sklepy.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@la_nika Jeżeli Allegro chce wyrównywać jakieś ceny, to niech wyrównuje w swoim sklepie. Jakim prawem ładujecie swoje łapska do naszych ofert. To już przekracza granice wszelkiej przyzwoitości. Jak daleko jeszcze się posuniecie w ingerowaniu w naszą działalność.

oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#

@la_nika 

To, że nie macie na celu "wszczynanie wojny" nie oznacza to, że tak się to nie skończy. Ten program będzie wspierał garstkę sprzedawców którzy już teraz mogą sobie pozwolić na maksymalne obniżenie ceny a Wy ze swojej strony jeszcze dodatkowo ją obniżycie. Pozostali sprzedawcy którzy mają ten sam produkt nie dość, że nie będą w stanie konkurować z tymi ofertami to jeszcze nie będą mogli sprawdzić czy ta cena to Wasza obniżka czy sprzedawca sam taką ustawił. 

Rozumiem założenia tego programu i powody dlaczego go uruchamiacie ale to kolejny krok do promowania najtańszych ofert i powolnego ograniczenia różnorodności ofert na Allegro.

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@nat_not "Allegro chce mieć równie atrakcyjne ceny jak inne sklepy.

Każdy by chciał. Pytanie jak to zrobić.

Allegro znalazło sposób może i dobry dla siebie, ale nie do końca zrozumiały dla swoich klientów. Przypominam, że Allegro zarabia pobierając opłaty za świadczenie usług sprzedającym na stworzonym i zarządzanym przez siebie portalu. Jeżeli Allegro zamierza obniżać ceny towarów sprzedawców, którzy wystawili je w cenie powyżej ceny rynkowej i pokrywać tą nadwyżkę to klapa murowana. 

Trudno uwierzyć, że to o to chodzi. 

oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

Czytałem ten regulamin kilka razy, nie moge go zrozumieć dlatego wietrzę w tym podstęp.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@krejzole Logika ci tak podpowiada.

oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

To znaczy ? Zapisaliście wszystkich przymusowo ? Czy tego chcieli czy nie ? Bez pytania sie o zgodę ?

oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

Jak to mawia mój guru, największy handlarz na allegro z pewnej branży. Trzeba skończyć handel towarem wagonami w sieci a przerzucić się na detal w sklepie stacjonarnym. To samo zostaje. I to nowe hasło na witrynie  TANIEJ jak na allegro. 

oznacz moderatorów

daniel_net_pl
#11 Animator#

Mam pytanie o szczegółowe rozliczenie różnicy. 
Przytoczę wasz przykład. Twoja cena: 100 zł, Twoja cena po automatycznej obniżce: 95 zł. Wyrównanie od Allegro: 5 zł (100 zł - 95 zł). Od kupującego otrzymujesz 95 zł, a 5 zł przyznajemy Ci jako wyrównanie do rozliczeń z Allegro na Twoim koncie po kilku minutach od sprzedaży. Nic więc nie tracisz,
I chodzi właśnie o to 5 zł - bo jednak tracę na tym „wyrównaniu”. Sprzedaję książki (VAT 5%) i netto zarobiłbym (po prowizji) 4,40, a oddajecie mi 4,07 zł (5 brutto). Proszę o wyjaśnienie, jak ta różnica 33 groszy netto jest wyrównywana.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@daniel_net_pl Ale żeby uzyskać odpowiedź od moderacji, to najpierw trzeba ją zawołać😉

@mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@daniel_net_pl różnica ta nie jest wyrównywana. Uczestnik Allegro Cen wyraża zgodę na obniżkę ceny na swojej ofercie oraz przyznanie rabatu transakcyjnego zmniejszającego należne wynagrodzenie dla Allegro w wysokości równej różnicy między pierwotną ceną produktu, a ceną po obniżce. Wynagrodzenie wobec Allegro opodatkowane jest 23% stawką VAT. Nie brane są pod uwagę przedmiotowe oraz podmiotowe ulgi na podatku VAT.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

daniel_net_pl
#11 Animator#

To proszę nie pisać „Nic więc nie tracisz”, bo jest to kłamstwo w przypadku sprzedaży towarów ze stawkami 5% (wszystkie książki i mapy) czy 8% (czasopisma).

oznacz moderatorów

energo-dom_pl
#11 Animator#

Po wprowadzeniu "Najtaniej od" średnia marża już spadłą o kilka % - przez wojny cenowe w katalogu.

Teraz dostajemy na deser....

Sam główkuję jakim to cudem dana oferta jest tak tania.... Jedynym wytłumaczeniem są Allegro Ceny. Musiał bym zejść pod wodę aby dany przedmiot sprzedać na tym poziomie cenowym 😄 Najgorsze, że nikt nie wie czy dana oferta jak napisali poprzednicy jest efektem "Allegro ceny" czy nie. Czy czekać czy pozbyć się nierentownego towaru, czy ktoś czyści magazyn... 

A tak w ogóle to sprzedaż poniżej ceny rynkowej nie jest aby nielegalna !? 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@energo-dom_pl Sprzedaż poniżej rynkowej jest legalna ,ustaw sobie coś w licytacji od 1 zł i zobaczysz jaki procent ofert sprzedaje się poniżej ceny rynkowej a ty wtedy nie masz na to wpływu i kto by ponosił wtedy kary za sprzedaż poniżej cen rynkowych.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@kolekcjoner608 Mam wrażenie, że @energo-dom_pl miał na myśli tzw. dumping cenowy (art. 15 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji), który tak nie do końca jest legalny (art. 18 tejże ustawy).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@Knowhere  ehh o dumpingu to można mówic jeśli zaniżanie ceny poniżej kosztów ma realny wpływ na rynek w danym kraju.

To ze ktoś robi promocje, lub np czyści magazyny z produktów które sie nie sprzedawały jest w pełni zgodne z prawem zarówno handlowym jak i podatkowym. Nawet jeśłi sprzedaje poniżej ceny zakupu.

Czasem przy mniej rotujących produktach po prostu są zawalone magazyny a konczy sie termin. 

Lub też ktoś kupił na tyle dużą partie że dostal spory dodatkowy rabat i to że ma niską cene wcale nie znaczy że na tym nie zarabia

Ale to prawda że zaczeły sie wojny cenowe. A szkoda bo przez to zrobiła nam sie mini komuna. Ceny praktycznie sterowane ( allegro ceny), wysyłka cóż nikt nikogo nie zmusza ale jesli chcesz miec smart to masz ograniczenia. Dyskusje i reklamacje -ciągłe interwencje supportu ( przecież nikt nie zmusza lecz "intensywnie sugeruje" bo POK i zawieszanie konta, ). Juz nawet rozmowy są kontrolowane - oczywiście dla dobra narodu. Ehh mam wrażenie że taki ustrój w skali kraju to już przerabialiśmy i nie skonczyło sie to dobrze.

Troche smutne że w walce miedzy dużymi marketplaceami jest zabijana cała idea wolnego rynku :((

oznacz moderatorów

energo-dom_pl
#11 Animator#

@kolekcjoner608   to jest oczywiste. Ale licytuje się 1 przedmiot 🙂  O promocji czy wyprzedaży towaru nie ma o czym mówić. Ale jak coś staje się regułą i ma zorganizowany/zautomatyzowany proces to już chyba nie do końca🤔

@Knowhere ma niestety świętą rację. Sprzedaż stała się "centralnie sterowana". Jesień i okres przedświąteczny pokaże jakie będą obroty i kto miał rację. Sam jestem ciekawy a zarazem lekko zaniepokojony jak to będzie wyglądało. Najwięksi na pewno zyskają a reszta wyjdzie w praniu. 

oznacz moderatorów