anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro DPD - nadanie przesyłki w DPD PICKUP

accadia
#12 Orędownik#

Podczas zamawiania kuriera DPD poprzez Allegro (a dokładniej przy zaznaczaniu opcji, że przesyłkę dostarczę do punktu DPD PICKUP) widnieje informacja, że nadanie przesyłki w takim punkcie w sobotę jest płatne.

Nie znam nazw adminów, żeby ich tutaj wywołać, ale chciałbym prosić o wyjaśnienie tego zapisu.

Dlaczego nadanie przesyłki w punkcie DPD PICKUP jest w sobotę niby płatne, skoro ja ją nadaję przez Wasz system, a do punktu tylko dostarczam. No i o jakich tutaj niby kosztach mowa, bo jak zwykle nie są one nigdzie wyszczególnione, albo tak ukryte, że musiałbym wziąć dwa dni urlopy, aby je odnaleźć. 

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24

ZibiK30
#18 Luminarz#

@accadia A jak masz w sprzedaży wyznaczone terminy nadania i odbioru? W dni wolne powinno nie liczyć i powinno Ci wskazać dopiero pn. No chyba, ze miałeś szanse nadać w piątek ale tego nie zrobiłeś?

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

accadia
#12 Orędownik#

Często generuję etykiety w sobotę... ale zastanawiam się, czy jej wygenerowanie nie będzie przez system potraktowane jako jednoczesne nadanie i nie policzą dodatkowej lichwy. Dodatkowo często w sobotę również chciałbym zostawić taką przesyłkę w DPD Pickup, jednak jak wspomniałem - nielogiczna obawa przed nielogicznymi opłatami ukrytymi a aneksach aneksów, które są dodatkami do aneksów zawartych w rozszerzeniach regulaminów skutecznie odstrasza 😄

Terminy nadania mam wyznaczone w dni powszednie do godz. 16:00 jako natychmiast - czyli, że przesyłka wyjdzie tego samego dnia, ale bardziej jestem ciekaw jak faktycznie są traktowane i rozliczane soboty, ponieważ do tej pory nie spotkałem się z informacją w żadnym punkcie DPD PICKUP, że istnieją jakiekolwiek opłaty za przyjęcie paczki w sobotę.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@accadia dopłata za nadanie w sobotę wynika z cennika DPD, a nie z tego, że nadajesz korzystając z Wysyłam z Allegro. Tutaj znajdziesz informację, że dopłata za usługę dodatkową w DPD - SOBOTA (nadanie lub doręczenie w sobotę) - wynosi 18,45 zł. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

accadia
#12 Orędownik#

@la_nika 

dziekuje, ale chcialbym uscislic, poniewaz w regulaminie tego nie ma:

czy poprzez "nadanie w sobote" rozumie sie rowniez wygenerowanie samemu etykiety, wybranie opcji DOSTARCZE DO PUNKTU DPD PICKUP - i dotarczenie tej paczki wlasnie w sobote?
czy moze tylko jest to stosowane w przypadku, kiedy wybiore opcje, ze kurier ma odebrac ode mnie paczki osobiscie wlasnie w sobote?

 

jesli tak druga opcja jest prawidlowa - to przy wybraniu dostarczenia do DPD PICKUP informacja o oplacie za sobote powinna byc ukryta, poniewaz wprowadza w blad

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@accadia ale nadanie w DPD PICKUP wiąże się z tym że musi po to podjechać kurier w sobotę czyli na jedno wychodzi jest to koszt podjazdu kuriera 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

accadia
#12 Orędownik#

@kostas11 no wlasnie nie - nadanie w DPD PICKUP  w sobotę (a dokladniej mowiac - zostawienie nadanej paczki) nie oznacza, ze kurier ta paczke musi odebrac tego samego dnia; po prostu w momencie zostawienia paczki jest ona skanowana i ma status nadanej (inaczej widnieje w systemie jak tylko przygotowana do nadania); 

kurierzy ogolnie nie obsluguja punktow DPD PICKUP w soboty - dlatego probuje dociekac szczegolow, poniewaz wszyscy dobrze wiemy, ze Allegro ma tyle kruczkow, haczykow itp., ze wszystkiego sie mozna spodziewac

dopytuje sie poniewaz sposob dzialani punktow DPD PICKUP znam od podszewki (dlaczego? bo od 5 lat jestem wlascicielem takiego punktu i paczki klientow z Allegro zostawiam we wlasnym punkcie); zastanawiac mnie zaczela informacja, ze w przypadku paczki nadanej przez Allegro z opcja zostawienia w punkcie - nadanie w sobote jest platne, co jest calkowicie niezgodne z prawda, poniewaz nadanie w punktach w sobote nie ponosi za soba zadnych dodatkowych oplat z tego tytulu... jedyna opcja co do soboty jest opcja doreczenia w sobote, ale to rzecz oczywista i jest wyszczegolniona w dodatkowych, platnych opcjach

prawidlowo zapisy w regulaminie/cennikach powinny brzmiec, ze nadanie w sobote jest dodatkowo platne tylko w przypadku odbioru paczki przez kuriera... no ale jak wspomnialem wyzej - tutaj mozna sie spodziewac wszystkiego

@ZibiK30 - punkcik za przejrzyste i jasne wytlumaczenie 🙂
kurierzy dostaja zlecenia dzien wczesniej i z tego co wiem nie moga odebrac paczki, co do ktorej nie maja zlecenia, ale byc moze to tylko takie kiepskie tlumaczenie 🙂

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@accadia Mogą odebrać, ale ciiii 😉 to tylko dobra wola kuriera i musi być już wydrukowany list przewozowy aby była zarejestrowana do odbioru w systemie DPD. Ja sobie tak dobrze żyłem z kurierami, wiedząc o której jeżdżą obok, że na telefon był, czyli nawet parę min po wydrukowaniu listu przewozowego jak potrzebowałem kuriera na paletę, bo zwykłego miałem odbiór codziennie. Ale to trzeba z nimi fajnie żyć 😉

No chyba, ze w ciągu ostatnich 2 lat coś się w tej kwestii pozmieniało, ale nie sądzę 🙂

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

accadia
#12 Orędownik#

@ZibiK30  - co chwila mają jakieś zmiany; przykładowo teraz kurier musi określić godziny ramowe, w których dostarczy paczki do DPD PICKUP; jesli chociazby spozni sie minute.. a co najlepsze - jesli nawet przekaze minute przed okreslonym czasem... jeb 50 zl kary;

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@accadia DPD oczekuje tego? Albo inaczej zapytam, kurier Ci to mówił? Bo wiesz, ze Ci jeżdżący kurierzy to podwykonawcy DPD? Niektórzy kurierzy są w dużo gorszej sytuacji bo są małe firmy, gdzie ktoś sobie zakłada i zatrudnia takich 2 lub 3 kurierów a że on chce zarobić to i taki kurier u niego mniej zarabia.

Czasem mają własne auta te małe firmy więc tu już zrozumiała sprawa. Ja miałem akurat kurierów którzy sami jeździli dla DPD bez pośredników. A w takiej małej firmie, to kuriera szefem jest przedsiębiorca który go zatrudnił a nie umowa DPD stąd może mieć narzucane obowiązki przez tego przedsiębiorce a nie DPD i go tak rozlicza z trasy i godzin. Ten mój sam sobie ustalał co gdzie kiedy i jak jeździć, bo na siebie tylko zarabiał. A im więcej pracował tym więcej zarabiał, no tak jeździł po 10/12 godzin dziennie.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

accadia
#12 Orędownik#

@ZibiK30  - tak - nie raz czekal, albo wpadal jak szalony, bo mial ramy czasowe na przekazanie paczek

przez dwa lata wiele sie zmienilo - wiem, ze sa podwykonawcy... albo byli... ja podlegam pod Piotrkow, ktory byl prowadzony przez prywatnego przedsiebiorce... teraz przejelo go DPD i wszyscy kurierzy (nie wliczajac to kurierow, ktorzy maja kilka samochodow i swoich pracownikow) sa zatrudniani przez DPD a nie prywatne firmy;  z tego co mi wiadomo, to wystawiane maja zestawienia z oplatami karnymi za co i kiedy... ale opieram sie tylko na tym, co sam slyszalem (a kurierow przez tyle lat z 10 do mnie przyjezdzalo), wiec pewnosci na 100% nie mam - jedyne przy czym moge sie upierac to na zasadach, na jakich dzialaja PICKUPy 🙂

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@accadia dziękuję za podzielenie się Twoim doświadczeniem i wiedzą, przekazałam te informacje do odpowiedniego działu, gdy tylko otrzymam odpowiedź, wrócę tutaj z informacją. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@accadia Jeśli nie masz umowy z DPD na stały odbiór to po złożeniu dyspozycji kurier powinien przyjechać po przesyłkę następnego dni roboczego. Sobota i niedziela jest uznawana za dzień wolny a dla firmy kurierskiej, przynajmniej DPD dodatkowo płatna i to powinno być zamówienie na sobotę lub dodatkowo płatne a nie zwykłe. Więc jeśli wygenerujesz w piątek etykiet,ę zwykłą dyspozycje odbioru , kurier powinien przyjechać dopiero w pn po przesyłkę.

Rzadko się zdarza, że kurier przyjedzie w ten dzień, bo zwykle wyjeżdża wcześnie rano i rozwozi cały dzień, a dyspozycje przesyłek dostaje przed wyjazdem w trasę. Najlepiej skontaktować się z infolinią i poprosić o nr telefonu do kuriera z Twojego rejony. Następnie z nim się próbuj dogadać, on Ci wszystko powinien powiedzieć o której jeździ blisko Ciebie i kiedy może odebrać przesyłkę.

będziesz miał dobrą małą kawkę dla kuriera i jest spoko, to możesz się tak dogadać, że będzie Ci zabierał w ten sam dzień jak mu tylko odpowiednio wcześniej dasz znać żeby podjechał 😉

Wszystkie dodatkowe opłaty DPD masz tu https://www.dpd.com/pl/pl/cennik-przesylek-krajowych/ i tam inne też za dodatkowe usługi

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

ohayo_pl
#11 Animator#

Witam.

Czy wiadomo coś w temacie. Pierwszy raz mam sytuację gdzie w sobotę chciałem wygenerować etykietę DPD jednak Allegro odsyłało mnie do cennika, którego nie ma i na koniec już nie wiem sam czy naliczyło by dodatkową opłatę czy nie. 

1. Czy bezpiecznie można generować etykiety w sobotę (czyli bez konieczności dopłacania) ?

2. Czy bezpiecznie można oddawać do punktu PickUp paczki w sobotę (czyli bez konieczności dopłacania) ?

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@ohayo_pl co do etykiet to chyba niema przeciwskazań żeby było można wygenerować (sam parę razy w sobotę w robocie przygotowywałem paczki żeby były gotowe na poniedziałek tylko że umnie kurier ma stały podjazd w tygodniu), Tylko chyba nie można zlecać odbioru dla kuriera. Do do nadań w punkcie Pick Up to najlepiej podjechać i się spytać albo zadzwonić na infolinie DPD.

oznacz moderatorów

ohayo_pl
#11 Animator#

Tak i nie, w cenniku Allegro dla DPD jest pozycja:

Sobota (nadanie lub doręczenie w sobotę)
18,45 zł

 

Stąd tez moje pytanie

oznacz moderatorów

DrapexPL
#12 Orędownik#

15 odpowiedzi w temacie, a odpowiedzi brak...

Czy udało się wyjaśnić, czy wygenerowanie etykiety w sobotę, a nadanie jej w poniedziałek, powoduje naliczenie opłat? @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@DrapexPL, opłaty naliczamy zgodnie z Załącznikiem nr 4 do Regulaminu Allegro

Jeżeli nie zamówisz kuriera na sobotę, to nie powinno być opłaty.  

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Newday5
#11 Animator#

@mr_oma  Czy dotyczy ta sobotnia opłata za nadanie w sobotę w DPD PICKUP , jeśli nadanie w sobotę następuje nie przez podjazd przez kuriera lecz w automacie paczkowym DPD ?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Newday5 Zgodnie z regulaminem za nadanie i doręczenie w sobotę naliczania jest opłata. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów