anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odp.: PierwiOdp.: Allegro karze sprzedających za brak odpowiedzi na wiadomości dotyczące zbiórek pie

Knowhere
#21 Demiurg#

W poście wkleił mi się nie ten cytat - miało być "Wiadomości były wysyłane z tej samej oferty".

Odp.: PierwiOdp.: Allegro karze sprzedających za brak odpowiedzi na wiadomości dotyczące zbiórek pie

ZapfCreation
#10 Popularyzator#

@_HolaOla_ Otrzymałam już odpowiedź mailem ( po tygodniu oczekiwania ) co obniżyło punkty - brak odpowiedzi na wiadomość z 2 maja. 

Użytkownik wysłał trzy wiadomości:

19 maja - na tą wiadomość odpowiedziałam

23 kwietnia ( podał swój adres mailowy )

2 maja - wiadomość identyczna jak ta z 19 maja

Odpowiedz
Ładowanie...

TATLOK
#15 Entuzjasta#

Oooo to już zaczynam słać pytania do mojej konkurencji, ale takie, które nie wymagały by odpowiedzi. Pożegnają się ze znaczkiem SS 😀

Ja nie mam to i one mieć nie będą. A jak

Odpowiedz
Ładowanie...

ZapfCreation
#10 Popularyzator#

@_HolaOla_ Nie prosiłam Waszych pracowników o informację jak powinnam odpowiedzieć. Nie na tym polega problem.

Nie sądzę też aby ktoś miał wątpliwości z rozróżnieniem czy dana wiadomość jest spamem, prośbą o darowiznę czy pytaniem o przedmiot. A jeżeli tak to chyba nie sprzedający powinien ponosić tego konsekwencje.

Tak jak pisałam wcześniej, zgodnie z regulaminem Allegro: " 10.4. Sprzedający ma obowiązek udzielenia odpowiedzi na wiadomość Kupującego", a Kupujący to według definicji z regulaminu "Użytkownik podejmujący działania zmierzające do nabycia lub nabywający Towary w ramach Allegro".

Regulaminu więc nie naruszyłam ponieważ osoba która do mnie pisała nie była kupującym, gdyż nie była zainteresowana nabyciem czegokolwiek, a mimo to zostałam ukarana.

Zmuszacie sprzedających do czytania i odpowiadania na wszystkie wiadomości, nawet spam, a jest to niezgodne z Waszym regulaminem. W regulaminie jest mowa o pytaniach od kupujących, a nie od wszystkich użytkowników. Ponadto przed odpowiedzią sprzedający musi się zapoznać z każdą wiadomością nawet jeśli to spam żeby sprawdzić czy np. w przedostatnim zdaniu nie ma pytania o przedmiot aby udzielić zalecanej przez Was odpowiedzi „Nie, dziękuję.”

Odpowiedz
Ładowanie...

RED
#17 Koryfeusz#

@nat_not @_HolaOla_ 

może niech allegro przestrzega własnego regulaminu

skoro w regulaminie stoi kto jest kupującym, komu sprzedawca ma odpowiadać

teksty tego typu

"Nie możemy dowolnie wykluczać takich wiadomości"

są śmieszne

Odpowiedz
Ładowanie...

Knowhere
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ "Nie możemy dowolnie wykluczać takich wiadomości" - hm, a w wątku obok jakoś wykluczyliście wiadomość kupującego z prośbą o szybką wysyłkę😁

Odp.: Allegro karze sprzedających za brak odpowiedzi na wiadomości dotyczące zbiórek pieniędzy

desingsy
#9 Pomysłodawca#

W głowie mi się nie mieści, że jakikolwiek myślący pracownik allegro sugeruje, żeby odpisywać na wszystkie maile jak leci, bo system, bo algorytm. 

A kto ten system albo algorytm napisał? Spadł z nieba? Jest to jakaś prawda objawiona, którą nie można zmodyfikować?

Na moje pytanie do supportu allegro, czy muszę też odpisywać na maile, które otrzymuję od sprzedawców  (używam konta również do zakupów) np. z fakturami albo info dot. wysyłki, albo dziękuję za zakup itp. dowiedziałem się, że owszem, na to też należy każdorazowo odpisywać.

To forsowane ulepszenie to jest stan umysłu albo tumiwisizm korporacyjny.

Z jednej strony troska, żeby klient miał jak najmniej powiadomień, z drugiej strony niedopracowany algorytm, który spotęguje ilość nic nie wnoszących do niczego wiadomości w skrzynce.

Odpowiedz
Ładowanie...

Odp.: Allegro karze sprzedających za brak odpowiedzi na wiadomości dotyczące zbiórek pieniędzy

Kaliope_Brzeg
#18 Luminarz#

@desingsy  Coś ten pracownik chyba odleciał. Na wiadomości od sprzedających nie ma obowiązku odpowiadania. Jeszcze tylko tego brakowało 😂

desingsy
#9 Pomysłodawca#

Cytat z maila, który otrzymałem, pisownia oryginalna:

"Jeśli chodzi o rodzaj wiadomości, to liczą się wszystkie wiadomości, także zawierające informacje dot. wysyłki zakupionych przedmiotów. Na wszytskie wiadomości należy odpowiedzieć (nawet jeżeli nie widzą Państwo takiej potrzeby), bo tak działa algorytm. "

Odpowiedz
Ładowanie...

Kaliope_Brzeg
#18 Luminarz#

@desingsy   Nigdy nie odpowiadam na takie wiadomości a kupuję całkiem sporo i moje statystyki mają się bardzo dobrze. Komuś całkiem się pozajączkowało chyba 😂

ZapfCreation
#10 Popularyzator#

@desingsy Moim zdaniem to nieprawda. Nigdy nie odpowiadałam na takie wiadomości i wszystko było OK do czasu gdy nie odpowiedziałam na spam wysłany jako "pytanie do sprzedającego"

Według mnie algorytm bierze pod uwagę wszystkie wiadomości wysłane z poziomu oferty jako "pytanie do sprzedającego", co jest niezgodne z regulaminem Allegro.

Odpowiedz
Ładowanie...

ZapfCreation
#10 Popularyzator#

@desingsy Trzeba odpowiadać na wszystkie wiadomości wysłane z poziomu oferty poprzez "pytanie do sprzedającego" od wszystkich użytkowników, także spamy nie mające nic wspólnego z Allegro, co jest niezgodne z regulaminem Allegro. Także wtedy gdy ta sama osoba wyśle ponownie wiadomość z poziomu oferty. Jeżeli kontynuuje wątek to taka odpowiedź już nie jest uwzględniana.

Odpowiedz
Ładowanie...

DECO-MASTER
#12 Orędownik#

ZapfCreation Pozwól raz, drugi, trzeci i spam stanie się plagą. Posiedzisz przy ekranie, zamiast zajmować się zamówieniami, albo zatrudnij jeszcze kogoś. Przecież cię stać.

Kolejni podchwycą, w różnych, nie koniecznie szczytnych celach.

Niezbyt wyszukane te algorytmy. [edycja] mogę napisać, ale z nazwy rzeki zostanie pipka, gdzieś już stroiłem sobie z tego żarty.

Odpowiedz
Ładowanie...

nat_not
Moderator
Moderator

@ZapfCreation Po konsultacji, którą przeprowadziła @_HolaOla_, dostaliśmy potwierdzenie, że przyczyną problemu jest wiadomość z 2 maja. Jest to informacja, którą już Ci przekazał konsultant. 

Z tego, co piszesz wynika, że była to kolejna wiadomość od tego samego użytkownika, jednak napisana przez formularz "Pytanie do sprzedającego", a nie kontynuacja już rozpoczętej korespondencji. Dlatego braliśmy ją pod uwagę w statystykach. Dzieje się to niezależnie od treści samej wiadomości. 

Jeśli chodzi o wiadomości, które uznajesz za spam - jedynym, co mogę zalecić jest ich zgłaszanie przez odpowiedni formularz. Będziemy mogli wówczas podjąć działania.

Natalia
   Moderator

ZapfCreation
#10 Popularyzator#

@nat_not 

Tak wiem, że przyczyną problemu była wiadomość z 2 maja. Pisałam o tym 29 maja w odpowiedzi na post @_HolaOla_ . 

Zgodnie regulaminem sprzedający ma obowiązek odpowiedzieć na pytanie od kupującego, czyli użytkownika podejmującego działania zmierzające do nabycia lub nabywającego Towary w ramach Allegro.
Dlaczego więc karzecie za brak odpowiedzi na wiadomość "Pytanie do sprzedającego" od każdego użytkownika ?
Jeżeli chcieliście aby sprzedający miał obowiązek odpowiadać na wiadomości od wszystkich użytkowników to trzeba to było zapisać w regulaminie. Obecnie nie ma takiego wymogu.
Odpowiedz
Ładowanie...

nat_not
Moderator
Moderator

@ZapfCreation Widzę, że tę kwestię wyjaśnia Ci już konsultant w korespondencji mailowej:

"(...) Kupujący kontaktują się z Panią przez opcję "Pytanie do Sprzedającego". Opcja ta znajduję się w konkretnej ofercie. Znaczy to, że kontaktował się z Panią potencjalny Klient. (...) Założenia informują Sprzedających (zgodnie z Punkt 10.4 regulaminu https://allegro.pl/regulamin#artykul-10-inne-obowiazki-uzytkownikow), że powinni oni odpowiedzieć w terminie na każdą wiadomość. Nie posiadamy informacji, czy wiadomość zawiera prośbę o kontakt telefoniczny, czy też pytanie o wsparcie zbiórki charytatywnej". 

Natalia
   Moderator

ZapfCreation
#10 Popularyzator#

@nat_not 

Konieczność odpowiedzi na wiadomość nie dotyczy potencjalnego klienta, tylko kupującego. Osoba, która do mnie napisała nie była kupującym, w myśl definicji z Waszego regulaminu. Nie była nawet potencjalnym klientem, nic nie chciała kupić i nie była jakimkolwiek zakupem zainteresowana.

Tak jak pisałam wcześniej, jeżeli chcieliście aby sprzedający miał obowiązek odpowiadać na wiadomości od wszystkich użytkowników to trzeba to było zapisać w regulaminie. 

W tej chwili takiego obowiązku nie ma, a Wy zmuszacie sprzedających do odpowiedzi na wszystkie wiadomości wysłane przez formularz "Pytanie do sprzedającego", nawet spam.

Odpowiedz
Ładowanie...

DECO-MASTER
#12 Orędownik#

"(...) Kupujący kontaktują się z Panią przez opcję "Pytanie do Sprzedającego". Opcja ta znajduję się w konkretnej ofercie. Znaczy to, że kontaktował się z Panią potencjalny Klient."

Czyżby? Czytając ten wątek, wynika że nie.

Skoro regulamin mija się z rzeczywistością, to zmieńcie regulamin, a nie karzcie za te błędy użytkowników!

Zadam wielu sprzedawcom pytanie o pogodę na jutro?

Odpowiedz
Ładowanie...