anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro/Moje Allegro/Kupione/Szczególy/Faktura

JGJadwigaGozdzik
#7 Wielbiciel#

Witam

Jestem na allegro dosc dlugo i podoba mi sie kierunek w ktorym zmierza Allegro. Optymalizacja wszystkiego.

W tej chwili brakuje tutaj pewnej rzeczy ktora zaoszczedzila by czas i kupujacym i sprzedajacym.

Przedewszystkim sprzedajacym.

W miejscu "Allegro/Moje Allegro/Kupione/Szczególy" jeszcze przed "Twoja Przesylka" moglaby byc "Twoja Faktura"

W tej chwili na poczatek wystarczy zalacznik pdf od sprzedajacego.

(ale nie wszyscy generuja pdf, a wiec jakiekolwiek zalacznik)

Kupujacy jesli chce w kazdej chwili pobiera fakture.

Te rozwiazanie ma minus w postaci przechowywania duzej ilosci zalacznikow na serwerach.

Dlatego lepsze byloby generowanie faktur na podstawie danych z Allegro.

W tym elemencie jest mnostwo detali, jak np , jakie dane, szablon faktury etc etc, nr faktury

Ale dla sprzedajacy ktorzy prowadza sprzedaz tylko na allegro mogliby ksiegowosc miec na allegro jesli program by generowal raport lub nawet dalej JPK, a w przyszlosci jesli MF wprowadzi e-FV ja takze.

Jesli chodzi o podpis to profil zaufany podpisywal by faktury lub grupy faktur w nastepnym etapie projektu lub inna forma generowania podpisu zgodnie z ustawa.

Najlepiej dla kupujacego  byloby zeby tylko generowal FV automatycznie na podstawie danych z Allegro

Oszczednosc czasu i papieru. EKO bajery etc etc

Dla kupujacego wydruk pojedynczej faktury lub wszystkich faktur z danego okresu, a w przyszlosci dla Kupujach przedsiebiorcow przesylka JPK lub e-faktur bezposrednio do US.

 

 

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

Obawiam się, że to w tej chwili jest niemożliwe.  Głównie za sprawą przepisu, który wszedł w życie od 1 stycznia br, i mówi, że jeśli kupujący chce fakturę do celów odliczenia od podatku, musi podać **bleep** przed zafiskalizowaniem zakupu , w innym przypadku US może zakwestionować podstawę odliczenia.

Oczywiście faktura dla osoby prywatnej nie musi zawierać NIPu, ale wówczas allegro musiałoby wprowadzić jakiś algorytm wyboru, a o to już pewnie trudniej.

U nas np można wystawić faktury z systemu i bezpośrednio z niego wysłać na adres z allegro.

oznacz moderatorów

pogotowie-it
#13 Ambasador#

To ja może jeszcze dorzucę kosmetyczną sprawę.

@msniezek przekażesz, gdzie trzeba?

Przykład:
Kupiłem coś w najlepszym serwisie (czyt. Allegro). Podaje dane do FV.

W zakładce kupiłem jest sekcja:

  • Adres punktu dostawy - to jest OK

Obok jest "Adres do faktury", ale to są dane do faktury, a nie adres do faktury. Adres do faktury brzmi moim zdaniem trochę dziwnie.

A może się mylę. @Vryko co sądzisz o tym? 🤔

oznacz moderatorów