anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro one box-kurier odbiera paczki na drugi dzień , a allegro informuje klienta że dostawa jutro

MAMY ROZWIĄZANIE!
maximpreza
#11 Animator#

Zakupy zrobione w moim sklepie do godziny 13 są wysyłane w tym samym dniu.

Allegro informuje też o tym Klienta .

Wrzucając paczkę do paczkomatu allegro one box o godzinie 13.05 kurier odbiera ją dopiero w następnym dniu , co oznacza ,że paczka nie dotrze na czas.

Jaka jest godzina graniczna podjazdu kuriera do paczkomatów allegro one box ?

Zaznaczę ,że chodzi o paczkomat one box w Gliwicach na dworcowej koło biedronki.

Zrobiłem też test i wczoraj wrzuciłem paczkę do tego paczkomatu o godzinie 11.31 i oczywiście kurier jej nie odebrał . Odebrał ją dopiero dzisiaj.

Jeśli to ma tak działać to trzeba będzie zrezygnować z tej metody wysyłek.

oznacz moderatorów
63 ODPOWIEDZI 63
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@maximpreza Cześć. Dla metod Allegro One Box i Allegro One Punkt (UPS) godzina graniczna jest stała (12:00).

W przypadku Allegro One Kurier godzina jest ustalana na podstawie kodu pocztowego miejsca nadania: https://allegro.pl/kampania/one/kurier 

W Gliwicach usługi Allegro One Kuriera są jeszcze niedostępne, zatem zakładam, że chodzi o przesyłki obsługiwane przez UPS. 

Oczywiście zgłoszę tę sytuację. Poproszę Cię o przykładowy numer zamówienia, którego dotyczy ten problem. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
maximpreza
#11 Animator#

Poniżej przykładowe zamówienie 

74df1480-2076-11ed-b761-110cd9ac8d39

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@maximpreza Dziękuję za zgłoszenie - wyjaśnimy to z UPS. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@maximpreza Sprawdziliśmy tę sytuację. Kurier był na miejscu i okazało się, że adres w zleceniu jest adresem firmy (ul. Sikorki). Jeśli przesyłki mają być odbierane z ulicy Ossowskiego, to musisz poprawić adres w książce adresowej (znajdziesz ją tutaj: https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/zamowienia/ustawienia).  

Dzisiaj wyjątkowo Kurier się pojawi, ale musisz zakładać zlecenia podjazdu poprawnie. W książce adresowej zostaw tylko adres odbioru. Adres na paczce musi się pokrywać z adresem odbioru. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
maximpreza
#11 Animator#

Ja nigdzie nie mam wpisane ani ul. Sikorki ani Ossowskiego. Skąd to wzięłaś ?

Wrzuciłem paczkę do paczkomatu One Box w Gliwicach na ul. Dworcowej / koło Biedronki

Nie ustalałem podjazdu kuriera.

oznacz moderatorów
maximpreza
#11 Animator#

Witam ponownie.

Kolejne zamówienie  bbb02154-2225-11ed-bc81-819298f372a5 

czekało ponad dobę na odbiór kuriera.

maximpreza_0-1661360199865.png

 

oznacz moderatorów
maximpreza
#11 Animator#

Kolejne paczki leżały w paczkomacie ponad dobę . Co mam mówić Klientom ? 

Paczki : Allegro One (UPS)
ALE00003913BE9F

Allegro One (UPS)
ALE00003909583C

Paczki wrzuciłem do paczkomatu w Gliwice ul. Dworcowa o godzinie 10.10 dnia 27.10.2022.

Kurier odebrał je dopiero 28.10.2022 o godzinie 11.30

Nosz qrła , jak to ma tak działać to będę musiał usunąć te metody dostawy.

I jeszcze jedno . Dlaczego nie ma w statusie daty i godziny kiedy paczki wrzuciłem do paczkomatu one box. Klienci potem do nas mają pretensje , bo nie widzą ,że paczki od nas wyszły.

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@Allegro_One  Kolejna z tysięcy wtop?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
Boorleska
#9 Pomysłodawca#

       Cyt.  "I jeszcze jedno . Dlaczego nie ma w statusie daty i godziny kiedy paczki wrzuciłem do paczkomatu one box. Klienci potem do nas mają pretensje , bo nie widzą ,że paczki od nas wyszły"

Racja, dlaczego nie ma tak jak w inpost, czy orlen? Pewnie dlatego, że potem z klientami musiałoby się użerać allegro.....   

P.S....następnie  Jakość Sprzedaży:   Pracuj nad: Oferty z godziną wysyłki tego samego dnia

 

oznacz moderatorów
mazuronline24
#9 Pomysłodawca#

Podpinam się pod ten temat. Minął rok a w Olsztynie mamy ten sam problem. Infolinia nie oddzwania od 2 dni. I kolejne pytanie czemu nikt z obsługi od roku nie odpowiedział tym sfrustrowanym sprzedającym? Super to wyglada 😩 jakość obsługi chyba jest tylko dla kupujących 😭

oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@maximpreza Opisz proszę swoje zgłoszenie bardziej szczegółowo. W jaki sposób nadajesz przesyłki? Jeśli w BOXie/Punkcie, to jakim? Wskaż również numery przykładowych przesyłek, które nie zostały odebrane na czas. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów
mazuronline24
#9 Pomysłodawca#

AL005N02.

Paczki : A0000ZO856, A0000X6PK1, A0000ZX6X6

Paczki nadajemy w powyższym paczkomacie o 15. Kurier nigdy ich nie odbiera tego samego dnia. Godzina graniczna to chyba 16. W statystykach wysyłki mamy tylko jedną paczkę nadaną zgodnie z deklaracją.

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

wspominasz o godzinie 15, ja musiałem nadawać po 8 rano, bo odbierał je w ok 9, i tylko wtedy wychodziły tego samego dnia, inaczej włożenie do boxa po 10 skutkowało wyjęciem paczek dopiero nastepnego dnia 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
maximpreza
#11 Animator#

Cieszę się ,że po upływie tylu miesięcy się zainteresowałaś . Post pisałem 30-10-2022 , tak czy siak wszystko opisałem , nie wiem o jakie jeszcze szczegóły Ci chodzi ?

oznacz moderatorów
mazuronline24
#9 Pomysłodawca#

To naszym postem się zainteresowała. U nas w Olsztynie ten sam problem. Jak wygląda to u Ciebie po tylu miesiącach :)?

oznacz moderatorów
maximpreza
#11 Animator#

Jak paczkę nadam w paczkomacie allegro one box o godzinie 10.00 to odbierze , ale jak nadam o 12 to już nie odbierze .

oznacz moderatorów
mazuronline24
#9 Pomysłodawca#

To konkurencyjne masz czasy nadania tego samego dnia poprzez allegro one :). U nas godzina graniczna jest 17.00 ale od kuriera mam sprawdzone info, że o tej porze siedzi z żoną i dziećmi... Szkoda, że allegro od 2 lat wprowadza nas w błąd.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@mazuronline24 @maximpreza bardzo proszę abyście zgłosili ten problem za pomocą tego formularza podając numery przesyłek oraz automat paczkowy. Nie mogę złożyć takiej reklamacji w Waszym imieniu. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
mazuronline24
#9 Pomysłodawca#

Wiadomo 🙂

oznacz moderatorów