anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Pocztex Kurier 48 - zwrot

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

Miałam to szczęście , że w lipcu wróciła do mnie tylko jedna przesyłka nieodebrana przez klienta . Dzisiaj otrzymałam za nią fakturę od Poczty opisaną jako Kurier 48, zwrot -standard gabaryt M na kwotę 15,74 zł. Jednym słowem nadaję przesyłki jako Allegro a zwroty liczą mi za standard.

Zżera mnie ciekawość czy zgodnie z załącznikiem 4 o dodatkowych opłatach Allegro skasuje mnie na kolejne 10,99 zł za powrót przesyłki z przedrostkiem Allegro ?

@mikeza  pochwałę przejrzystych zasad zwrotów Allegro Kurier 48 wypowiedziałeś chyba w złej godzinie 😄

_____________
Kama
oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

mdrogeria
#21 Demiurg#

Kaliope_Brzeg nie allegro Cię nie skasuje , ale niestety zwroty Pocztowe rozliczane są ze standartowej umowy .

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mdrogeria  Przecież w umowie z PP mam zwrot płatny 10,99 zł więc jakim cudem liczony jest ze standardowej umowy ? Podaj mi jakiś odnośnik, że tak ma być.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Kaliope_Brzeg Zwrot nie jest przesyłką allegro wg regulaminu Poczty i liczony jest zgodnie z cennikiem z umowy jaką masz na przesyłki poza allegro , a jeśli takiej nie masz to według standartowego cennika poczty .

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@mdrogeria i tutaj się mylisz, bo mi allegro doliczyło za zwroty poleconych 10,99zł za każdy. W aneksie do umowy na przesyłki allegro taki zwrot jest darmowy, w mojej indywidualnej umowie również jest darmowy. Jeśli byłoby tak jak piszesz zwroty powinny być za darmo, bo tak jest w umowach, a niestety jest opłata i to jest opłata naliczona przez allegro, a nie pocztę, bo na rachunku z poczty nie mam żadnych opłat dotyczących zwrotów allegro poleconych.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

mikeza w każdej Twojej ofercie jest zakladka ,,zwroty,, , tam możesz zweryfikować soją rację .

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mdrogeria  Ty wciąż mylisz pojęcia. W zakładce jest informacja dla klienta , który chce dokonać zwrotu. My mówimy o zwrotach nieodebranych przesyłek .

_____________
Kama
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Kaliope_Brzeg zapytaj swojego opiekuna z poczty , jeśli cokolwiek kuma udzieli Ci konkretnej informacji . 

Mój opiekun wyjaśnił mi to jakiś czas temu i wszystko jak na razie się zgadza .

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@mdrogeria co Ci wyjaśniał opiekun z poczty, jak te opłaty nalicza allegro. Chyba nie chcesz mi wmówić, że wytłumaczył Ci zasady nalicznia opłat stosowanych przez serwis i ich regulamin. trochę byłoby to dziwne, bo jak na razie samo allegro nie jest mi w stanie wytłumaczyć kwoty dopłat, które stosuje. Wątpię, by ktoś z poczty wiedział więcej o opłatach stosowanych przez serwis niż oni sami.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@mdrogeria czytaj ze zrozumieniem, bo cały czas mylisz zwrot dokonany przez klienta, ze zwrotem przesyłki niedoręczonej. Cały czas rozmawiamy o zwrocie niedoręczonych paczek, a Ty dalej swoje.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mdrogeria  Muszę zobaczyć ten fragment regulaminu PP, który mówi że zwrot przesyłki z przedrostkiem Allegro nie jest już przesyłką Allegro .

_____________
Kama
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Kaliope_Brzeg Przepraszam Cię najmocniej, że dopiero dzisiaj wracam z odpowiedzią, ale tak jak obiecałam konsultowałam Twoje pytanie z zespołem odpowiedzialnym za ten obszar. Co do zasady, to Sprzedający rozliczają się z nami zgodnie z cennikiem za takie zwroty. Abyśmy mogli dokładnie sprawdzić, co wydarzyło się w przypadku Twojego rozliczenia, poproszę Cię o wskazanie konkretnych przypadków - a dokładnie numerów paczek, dla których był zwrot, a obciążenie otrzymałaś od PP, nie od nas. Możesz wskazać je tutaj lub wysłać je w wiadomości na nasz adres spolecznosc@allegro.pl. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@_HolaOla_  To tylko jedna paczka, która wróciła z adnotacją "Adresat nie podjął w terminie ", numer  00359007738256495036

Na fakturze jest opisana jako Kurier 48 Zwrot - Standard,gab. M

Dziękuję 🙂

_____________
Kama
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Kaliope_Brzeg W takim razie już działam, jak tylko uda mi się coś ustalić, wrócę do Ciebie z informacją. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Kaliope_Brzeg Bardzo, bardzo przepraszam Cię, że trwało to tak długo, ale wyjaśnienia tej sytuacji z PP znacznie przeciągnęły się w czasie. Dostałam już jednak zapewnienie, że w tej sprawie Poczta skoryguje kwotę pobraną niesłusznie i otrzymasz zwrot pieniędzy za tę przesyłkę. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Dziękuję. Z PP współpracuję już wiele lat i wiem, że cierpliwość jest w takich sytuacjach bardzo potrzebna 🙂 Czyli za zwroty rozliczamy się z Allegro.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@Kaliope_Brzeg bo zapewne 10,99 dotyczy zwrotu przesyłki w gabarycie XS, a wraca gabaryt M i stąd inna kwota. No niestety ten system jest bardzo ułomny i allegro jak widać tego nie ogarnia. Ja do tej pory nie dostałem odpowiedzi kiedy wprowadzono te zmiany w opłatach za zwroty, czyli jak mnie informowano było 10,99zł potem 6,49zł za polecony. Niestety serwis strasznie manipuluje tymi danymi, odnoszę wrażenie, że cennik i umowa z pocztą jest tak skonstruowana, żeby nikt z nas do końca nie wiedział jakie koszty zapłaci. Nic nie jest do końca klarowne.

Co do zwrotów pocztex kurier48, akurat z odbiorów z punktu nic do mnie nie wróciło. Miałem zwroty pobrań, ale je wysyłam na zwykła pocztową umowę, więc to jest rozliczane bez udziału allegro.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mikeza Przecież tu nic nie bangla. Nigdzie nie ma, że 10,99 jest za jakiś gabaryt. Jest jedna kwota i powinna być wiążąca. Zajrzałam do swojej umowy ja zwrot przesyłki XS mam 10,20 netto więc jakby nie liczyć nigdy nie wyjdzie 10,99 . Normalnie szlag mnie za chwilę trafi .

_____________
Kama
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@Kaliope_Brzeg w odpowiedzi zacytuję tekst z piosenki Kultu, jakże ponadczasowy:

Bo Im tylko o to chodzi
Abys sam sobie szkodzil
Abys sam nie mogl myslec
Abys sam nie mogl chodzic

w piosence była mowa o wódce, ale można wstawić cokolwiek i też będzie pasować 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mikeza  Najlepsze, że ja gabaryt M mam raz na ruski rok. Przeważnie jest jedna dwie książczyny w paczce. Ale nie zmieniałam gabarytu bo skoro jedna cena z zwrot laughing

Jak sytuacja będzie się powtarzać to skasuje PP z oferty , w dalszej kolejności zamówię kontener na makulaturę i zostanę wolnym człowiekiem . Będę se chodzić po górach i w d... mieć wszelkie faktury 😄

_____________
Kama
oznacz moderatorów