anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro policzyło wysyłkę 2 kolumn jako wysyłkę dwóch kompletów kolumn, pobranie 2 x wyższe !

ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

wysłałem dzisiaj komplet dwóch kolumn za pobraniem ,cena z wysyłką 717 zł ponieważ były to dwie duże kolumny nadałem je jak o dwie oddzielne paczki po 16 kg, teraz kupujący dzwoni do mnie że dostał awizację na pobranie 1434 zł !!! czyli Allegro-DPD  policzyło mi drugą kolumnę jako nowy komplet kolumn i klient ma do zapłacenia nie za jeden a za swa komplety kolumn 😞

jak to odkręcić ? bo boję się ze kolumny do mnie wrócą jeżeli kwota pobrania sią nie zmniejszy  a to duży, ciężki i delikatny towar,  boję się że go sponiewierają podczas wożenia tam i z powrotem.

Od dawna współpracuję z DPD i wiem z kim co załatwiać ale tu chodzi o wysyłkę przez Allegro i chyba z Allegro muszę to załatwić  (?)   Pomocy !!!   

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@ELEKTROMARKET Podaj numer zamówienia, o które chodzi? Nadawałeś je przez Wysyałam z Allegro? Wygenerowałeś dwie etykiety w naszym systemie?

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

numer oferty 12809438086,  wystawiłem dwie etykiety na każdą kolumnę:

1000531834643U

1000531834644U

ale zamiast policzyć pobranie za komplet dwóch kolumn 716,99 zł  system pomnożył mi to pobranie razy dwa i klient ma do zapłacenia 1433,98 zł  😞

oznacz moderatorów

ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

tak nadawałem przez Wysyałam z Allegro, wygenerowałem dwie etykiety, po jednej na każdą kolumnę, tak  jak to zawsze robiłem wysyłając bezpośrednio z DPD: kolumna 1/1 i kolumna 1/2  a pobranie za całość wysyłki składającej się z dwóch kolumn

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@ELEKTROMARKET Przekazałam tę sprawę do konsultacji. Gdy będę wiedzieć więcej, odezwę się ponownie.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@ELEKTROMARKET Z informacji, które udało mi się uzyskać, wynika, że dodałeś w tym zamówieniu kolejną przesyłkę z pełną kwotą pobrania zamiast podzielić kwotę między dwie przesyłki. Nie jest to więc błąd systemu. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

nie sugeruję błędu systemu ale nie widziałem innego wyjścia, jak inaczej mógłbym nadać przesyłkę składającą się z dwóch kolumn?  

Na protokole nadania mam napisane

" Podsumowanie:
Ilość przesyłek: 1
Ilość paczek: 2 " 

i to jest zrozumiałe bo nie raz wysyłałem  zestawy składające się nawet z 5 paczek ale nigdy DPD nie naliczało mi za taką wysyłkę pięciokrotności ceny zestawu tylko płaciłem za jedną  przesyłkę wielopaczkową...

Wracając do meritum - co mogę zrobić aby klient zapłacił za jedna przesyłkę składającą się z dwóch kolumn? a nie za dwa oddzielne  zestawy kolumn jak ma naliczone?

Czy jest sens zwracać się w tej sprawie do bezpośrednio do  DPD ? czy umyją ręce bo to przesyłka nadana przez Allegro ? 

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@ELEKTROMARKET bo WzA kwota pobrania się dublują i kwota ubezpieczenia się dubluje. My jak musimy nadać WzA to tylko w pierwszej zostawiamy kwoty a w podpaczkach wstawiamy 0.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

Pobrania się dublują, kwota ubezpieczenia się dubluje, numer konta się nie zaciąga z ustawień oraz waga i wymiary też nie pobierają się z poprzedniej podpaczki.

Trzeba uważać na WzA

oznacz moderatorów

ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

mądry człowiek po szkodzie, ale jak jest dużo wysyłek a mało czasu to się leci domyślnie, po najmniejszej linii oporu, byle szybciej  a później wyskakują takie "kwiatki"  

do tej pory wysyłałem bezpośrednio z DPD importując przesyłki z arkusza Allegro-DPD, praktycznie samograj tylko klikałem "zatwierdź" kilka razy i gotowe ale przeszedłem na WzA bo DPD mi wystawiało f-ry za wysyłki z Allegro, nie wiem czy dobrze zrobiłem bo od początku z  WzA mam kłopoty z czego dzisiejszy ze zdublowaną kwotą pobrania mnie powalił..

Przecież Allegro ma wszystkie dane i jak ktoś kupuje  za X zł + wysyłka Y zł to nie powinno się dać wydrukować 2 x (X+Y)  nie każdy ma czas wnikać w niuanse mechanizmów WzA  ja bym tego nawet nie zauważył gdyby nie telefon od przerażonego klienta.. 

oczywiście nikt nie wie jak "odkręcić" to podwójne pobranie, sympatyczna moderatorka stwierdziła tylko "Nie jest to błąd systemu" i radź sobie człowieku sam  😞  

oznacz moderatorów

Mac20ek00
#13 Ambasador#

Przelej klientowi kasę za jeden komplet, niech zapłaci za dwa i tak kasa do Ciebie wróci, kwestia tylko tego czy Allegro nie walnie Ci prowizji od sprzedaży dwóch  kompletów 😉

 

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

W DPD można zmniejszyć kwotę pobrania.

oznacz moderatorów

ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

niestety nie można, oto odpowiedź DPD:

 

Szanowni Państwo,

Dyspozycja nie została przyjęta.
W związku z polityką bezpieczeństwa w zakresie obsługi przesyłek za pobraniem informujemy o braku możliwości świadczenia usługi polegającej na korygowaniu kwot pobrania w dół, tj. ich zmniejszaniu bądź całkowitemu anulowaniu.
Obecnie możemy zaproponować zwrot przesyłki do nadawcy, następnie ponowne nadanie z poprawną kwotą pobrania 

 

oznacz moderatorów

ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

podwójna prowizja to pikuś, obawiam się że jak facet dostanie 700 zł to może zrezygnować z odbioru przesyłki, tak to jest jak nie wiesz z kim masz do czynienia (brak komentarzy dot. kupujących)

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ELEKTROMARKET a spróbuj się dodzwonić do sortowni gdzie jest paczka i podesłać nową etykietę, niech podmienią i doręczą 🙂 

Kiedyś pamiętam wysyłałem na maila jakiemuś przewoźnikowi etykietę bo mieli dwie takie same i bez problemu ogarnęli sprawę 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

prędzej się do prezydenta  Dudy dodzwonię niż do sortowni DPD, już kiedyś próbowałem coś odkręcić,  cudem zdobyłem telefon na magazyn, jeden powiedział że OK, nast, dnia drugi powiedział że nic nie wie, paczka przeleżała w magazynie prawie miesiąc  zanim do mnie wróciła, pies z kulawą nogą się nie zainteresował, tak że poczekam aż do mnie wróci, koszty jakoś przeżyje gorzej jak by mi rozpieprzyli te kolumny co już raz się zdarzyło przy zwrocie  

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ELEKTROMARKET jak wrócą uszkodzone to spisujesz protokół i reklamację składasz, dokumentacja itp. 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

taa, już to przerabiałem, nie chcieli dać żadnej rekompensaty a pisałem że sprzedam kolumny jako uszkodzone ale za 3/4 ceny, żądali faktury  VAT za naprawę kolumn i dopiero na tej podstawie może by coś zwrócili, odpuściłem temat, poprzykręcałem głośniki, jeden wymieniłem, posklejałem kolumny i używam je w garażu bo mam duży i lubię majsterkować

oznacz moderatorów

ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

ps. jeżeli jest ktokolwiek, komu firma kurierska zwróciła pieniądze za zniszczony/uszkodzony towar niech się odezwie i zdradzi sekret  jak to się robi bo mi się nigdy nie udało 

oznacz moderatorów