anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro protect, nowy sposób na darmowe zakupy ?

trader2345
#9 Pomysłodawca#

Sprytni kupujący wiedzą jak mieć darmową wysyłką  kupując przedmiot za kilka zł i resztę odsyłając. Teraz Allegro otworzyło nowe możliwości dla najsprytniejszych  nich - można zatrzymać zakupiony przedmiot i dostać zwrot pieniędzy.  Dostaję maila 14 miesięcy po transakcji, że kupującemu wypłacono środki.  Kupujący nie kontaktował się, nie zgłaszał  problemów, reklamacji , dyskusji itd. Ani w okresie gwarancji ani po.   Nawet nie wiadomo o co chodzi. Po prostu "bot" uznał , że się kupującemu należy  zwrot i już.  Mam pytanie do pracowników allegro, skąd wiecie, że kupującemu należą się jakieś pieniądze za przedmiot kupiony półtora roku wcześniej, gdy np. są to elementy jakiegoś zestawu służącego do naprawy we własnym zakresie jakichś mechanizmów, na co sprzedający nie ma wpływu kto i jak przeprowadza tą naprawę, arbitralnie wypłacacie pieniądze, a z drugiej strony gdy jakiś kupując wystawi negatyw, odpowiadacie sprzedającym, że wy się nie znacie na technikaliach i nie będziecie wnikać w stan faktyczny bo nie jesteście w stanie zweryfikować, nie jesteście stroną ?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

ALL-DA
#13 Ambasador#

@trader2345 
domyślam się że chodzi o wypłatę z allegro protect i obciążenie kosztami rekompensaty


Procedury tego programu są patologiczne , często pracownicy allegro bez weryfikacji, uzyskania wyjaśnień ze strony sprzedawcy przyznają rekompensaty.


Zgłaszaj reklamację  do allegro jeśli uważasz że nieprawidłowo naliczyli Tobie opłaty.

Tu dodatkowo możesz upublicznić treści wniosków przesyłają zrzuty ekranu otrzymywanych wiadomości od pracowników allegro (zakrywaj tylko dane wrażliwe).

oznacz moderatorów

trader2345
#9 Pomysłodawca#

Napisałem do allegro natychmiast, rzeczowo wyjaśniłem, że kupujący nie zgłaszał żadnych roszczeń i prawdopodobnie próbuje wyłudzić nienależne środki od serwisu z pominięciem zwyczajowo przyjętej procedury  reklamacyjnej,  Poinformowałem, że  wystąpię na drogę prawną jeżeli zostaną pobrane środki  z mojego salda tytułem roszczeń tego kupującego.  W odpowiedzi otrzymałem informację, że kupujący pomylił sprzedających, że roszczenie zostało odrzucone. Środki nie zostały pobrane ale z maila wynikało, że już mu wypłacono.

oznacz moderatorów

Starwars_pl
#9 Pomysłodawca#

Parafrazując "wskaż mi sprzedawcę, a sposób na wyłudzenie pieniędzy się znajdzie".

oznacz moderatorów