anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Punkty Kolporter

FalaPlanty
#10 Popularyzator#

Witam.

Pierwsza moja wysyłka za 0 zł i taki problem :w dodawanie paczki nie importuje mi punktu odbioru do klienta, muszę sam szukać tego puntu odbioru na mapie.

nr zamówienia 

c9d22861-1172-11ec-b60d-9998f7db032a

Pozdrawiam

Grzegorz [edycja]

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@FalaPlanty, czy wykonałeś poprawnie czynności opisane w tym artykule? Chodzi o podtytuł "Jak nadać przesyłkę". Po przejściu do sposobu nadania przesyłki, powinieneś mieć do wyboru:

  • [dostarczę przesyłkę do punktu] - wybierzesz punkt nadania z mapy
  • [kurier przyjedzie po przesyłkę].
   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

FalaPlanty
#10 Popularyzator#

Ale tu nie chodzi o wybór punktu nadania, tylko nie importuje punktu odbioru przesyłki w tym wypadku klient wybrał  (Kolporter A004244) i muszę na mapie Poznania szukać "ręcznie" tego punktu i "ręcznie" go uzupełnić.

Przy jednej przesyłce da radę, ale gdyby było tego więcej... 🙂

Poniżej foto z problemem:

555.jpg

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@mr_oma Nie otwieram nowego tematu bo tytuł byłby taki sam.

Do konfiguracji nowej metody dostawy Allegro Punkty Kolporter potrzebuję:

Numer punktu nadania dla przesyłek 'Allegro Punkty'

Gdzie taki numer dla saloniku obok mnie mogę znaleźć?

oznacz moderatorów

FalaPlanty
#10 Popularyzator#

Jeśli dobrze zrozumiałem:

Otrzymujesz zamówienie dla tej formy dostawy, to punkt nadania wybierasz sobie sam  po otwarciu mapy po zaznaczeniu opcji [dostarczę przesyłkę do punktu]

Pozdrawiam

Grzegorz

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

Ja to robię z poziomu API (np z pomocą BaseLinker's) i w konfiguracji muszę ustawić punkt nadania.

Przynamniej taki parametr jest w konfiguracji. Może to nie ma znaczenia przy generacji etykiety i można nadać w dowolnym punkcie?

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

I tak zaczynają się "schody". Allegro już wręcz "nachalnie" wciska te swoje przesyłki "kolporter".

Wybierz sobie kuriera i zapłać za podjazd. Zapewne w przyszłości ten sposób wysyłek będzie obowiązkowy. Teraz są jedynie "zachęty"...

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@maxr01 Trudno prorokować, bo to usługa trójstronna Kolporter-UPS-Allegro, ale dla zakupów o małej wartości za darmo do końca roku to ostra promocja.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@annas14-firma jeżeli nadajesz przesyłki przez Baselinkera lub API możesz od nas uzykać taki numer. Napisz proszę tutaj podając Twój punkt nadania. Nie udostępniamy listy punktów na zewnątrz, ale przekazaliśmy sugestię, aby to zmienić. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@la_nika Dzięki za chęć pomocy. Ja sobie poradziłem bo potrafię korzystać z klawisz F12 w przeglądarce.

Dziwi mnie jednak konsekwentne nie udostępnianie informacji i danych ułatwiających korzystania ze świadczonych przez was usług. Szczególnie kiedy i tak są one do ustalenia bez naruszania jakichkolwiek regulaminów czy przepisów prawa.

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

Informacje dla wytrwałych.

Allegro nadało swoje numery punktom Kolportera, ale na etykiecie i tak jest numer nadany przez Kolportera (Kod csk) dostępny tu. (Załączniki dodane do Regulaminu nie zawierają informacji o żadnych numerach)

Numer Allegro jest pobierany przy wyszukaniu na mapie i może być odczytany po wyświetleniu źródła strony (klawisz F12). Przykład poniżej.

annas14firma_0-1631446878186.png

 

 

 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@annas14-firma Dzięki za instrukcję 👍 Na pewno będzie pomocna dla wielu użytkowników.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

DrukiHD
#11 Animator#

Witam

Dlaczego jak zaznaczyłam, że przesyłkę dostarczę do punktu kolportera ( zaznaczyłam dokładny adres ze spisu i tam też dostarczyłam), po przesyłkę przyjechał kurier z UPS ? Do tego powiedział jeszcze, że pod adres kolportera też ma wezwanie. Czy w takiej sytuacji będziemy ponosić jakiś koszt podjazdu kuriera?

oznacz moderatorów

DrukiHD
#11 Animator#

@mr_oma Ponawiam pytanie. Może ktoś miał podobny przypadek?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@DrukiHD Możesz wybrać jedną z 2 metod nadania przesyłki Allegro Punkty Kolporter - samodzielne dostarczenie do punktu wybranego z mapy lub zamówienie kuriera. Proszę, żebyś ponownie sprawdziła czy na pewno nie wybrałaś tej drugiej opcji.

 Jednorazowy podjazd kuriera po przesyłki z metodą dostawy Allegro Punkty Kolporter kosztuje 3,99 złotych brutto. Jeśli jednak nadajesz regularnie wiele przesyłek - zleć zlecenie stałego podjazdu. Będzie to wtedy usługa darmowa.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Zarusik
#7 Wielbiciel#

 Przy wyborze z mapy punktu dostawy UPS Access point mam komunikat  "Nieprawidłowy rodzaj punktu nadawczego."

Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Zarusik Cześć! W narzędziu Wysyłam z Allegro możesz wybrać dwa sposoby nadania przesyłki: dostarczenie jej do punktu i przyjazd kuriera po przesyłkę.

Podczas wyboru punktu powinna pojawić się mapa, na której możesz wybrać punkt nadania. Tutaj znajdziesz listę wszystkich punktów epaka i saloników Kolporter. Punkty dostawy UPS Access Point znajdziesz w tym miejscu. 

Jeśli po wybraniu odpowiedniego punktu problem wciąż będzie występował, załącz proszę zrzut ekranu z tym komunikatem.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

SwiatDodatkow
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za informacje i chęć pomocy.

To wszystko wiem i robię dokładnie w taki sposób jak Pani opisała.
Błąd nadał występuje.
Zgłosiłem w tickecie i najwyraźniej nikt nie wie o co chodzi.

Tak wnioskuję ponieważ od 7 dni nie mam żadnej odpowiedzi.
Niestety nawet powtórne wysłanie scanów postało bez jakiejkolwiek odpowiedzi.


W tym zgłoszeniu jest dokładny opis problemu i są wszystkie zrzuty ekranowe  

"18039849" [ ref:_00D24aE05._5003VJ5Cpx:ref ]

Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru.

oznacz moderatorów