anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro smart i wysyłanie z allegro. Jakie są faktyczne koszty dla sprzedającego

Dragon240
#8 Zapaleniec#

Chciałbym się dowiedzieć ile fkatycznie kosztuje mnie nadawanie w Allegro Smart

Klient który ma smart wiadomo płaci 0 zł a ile mnie kosztuje nadanie tej opaczki w Paczkomatach, DPD, UPS

 

No i jaki jest koszt dla mnie kiedy klient kupuje bez smart a ile moze maksymalnie zapłacić klient za przesyłke

 

Obecnie te rozliczenia są dla mnie niejasne

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Dragon240  Na SMART obecnie nie jesteś jakoś szczególnie stratny. Na przykładzie paczkomatów, (kurierem nie wysyłam w ramach SMART) jest się do tyłu w zasadzie tylko na koszcie opakowania (karton, taśma czy koperta bąbelkowa).

Z kolei gdy nie ma SMART no to dochodzi Ci jeszcze dodatkowa prowizja za koszt wysyłki, do tego opakowanie (jak przy SMART) no i podatek do US, bo koszt wysyłki musi być normalnie ujęty na paragonie czy FV. Więc generalnie, sprzedawcy jest wygodniej gdy klient wybiera Smarta. No i zaleta jest też przy zwrocie. Nie jesteś w plecy na koszcie za wysyłkę do klienta bo nie masz w tej sytuacji co zwracać.

-

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Smart:

  • Paczkomaty InPost - nie płacisz nic, Minikuriera i Kuriera InPost już nie ma w smarcie (tak na zaś)
  • Poczta Polska - Odbiór w Punkcie, też nie płacisz
  • DPD / UPS / Pocztex 48 - stała opłata 3,99zł w smarcie
  • brak prowizji za koszt dostawy (hehe) dla powyższych w przypadku kuriera smart czy odbioru w punkcie

Poza Smart:

Kupujący płacą tyle i masz w cenniku - prowizja od kosztu dostawy wyniesie tyle ile jest %prowizji w danej kategorii. 

Ogólnie jest to koszt produktu w ofercie + koszt wysyłki, od tego % prowizji. Sprzedajesz coś w kategorii z prowizją 12% i ktoś kupi poza Smart z kurierem 15zł i sprzedasz coś w cenie 100zł, to 12% prowizji nie jest liczone od 100zł, tylko od 100+15 - dotyczy również dodatkowej prowizji od sprzedaży w ofercie wyróżnionej. Prawda jest taka, że z Kurierem Smart płacisz większą prowizję, bo jest to stałe 3,99zł 😉

Nie jest to tak do końca prowizja od kosztu dostawy, ale TY płacisz za wysyłkę, więc uznajmy, że to jest to samo 😉

oznacz moderatorów

Dragon240
#8 Zapaleniec#

Dopytam jeszcze na przykładzie zeby dobrze zrozumieć

Mam w cenniku wysyłkę paczkomatową:

8,99 zł

Jeśli ktoś kupi towar w smart za 100 zł to ja otrzymuje od Allegro przelew na 100 zł a koszt wysyłki pokrywa Allegro. Co w przypadku jak ktoś wybierze tą formę wysyłki nie posiadając smart i przeleje mi 108,99 zł to że muszę to ując na paragonie to wiem ale ile płacę za wysyłkę. Z tego co mi się wydaję dostaję FV od Impost na 8,99 zł a z tego co piszecie Allegro pobiera prowizję od kwoty 108,99. Czyli jeśli jest to kategoria z prowizją 10% to od 8,99zł jest pobrane 10%

 

Teraz opcja z pocztex48 jak jest w smart to dolicza się 3,99 zł do rachunku Allegro, a jak po za smart to (cena wysłki + koszt towaru) - prowizja danej kategorii ?.

No i jeszcze jedno prytanie maksymalne ceny przy których przesyłka będzie traktowana jako smart.

Paczkomaty impost były 8,99 zł

List Allegro polecony 5,90 zł

Kurier48 ????

UPS ???

DPD ???

oznacz moderatorów