anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Smart - z kim podpisać umowę, aby móc dostarczać do punktów Ruch, Żabka, Orlen

sally11_2009
#10 Popularyzator#

Mam problem...dotychczas udostepniałam wysyłki w ramach InPost,tzn,paczkomaty,Allegro Kurier i Allegro minikurier.Wiem,ze musze rozszerzyc oferte metod dostawy,no i mam zagwozdke,która prosze mi objasnic: otóz chcacy udostepnic forme wysyłki w ramach Allegro Smart,wystarczy zawrzec umowe z Poczta Polska ,aby móc dostarczac do punktów Ruch,Zabka,Orlen...czy trzeba z kazdym zawrzec osobna umowe...kurcze no nie moge rozkminic,Pomózcie 🙂

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

kostas11
#21 Demiurg#

@sally11_2009 Wystarczy umowa na pocztex48 i będziesz miał wszyskich kurier pocztex oraz odbiór poczta automaty Orlen żabka i ruch 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów

grubcio2987
#11 Animator#

Jeżeli chcesz mieć paczki allegro poczta itp.to podpisujesz z pocztą,ale tam trzeba podawać dane takie jak pesel,chociaż przy firmach nie wiem po co taki dziwny wymóg mają.Możesz też podpisać z innym działem poczty czyli envelo.Tam raczej podpisujesz tylko na odroczone płatności żeby nie generować za każdą paczkę faktury,ale przy envelo już chyba nie mozesz oznaczać paczek poczty z przedrostkiem allegro żeby były po cenie ustalonej .

oznacz moderatorów

PHUABIB2
#12 Orędownik#

@sally11_2009  zawierasz umowę z Pocztą i masz wszystko co wymieniasz, tak jak ja tutaj:

1.jpg

oznacz moderatorów

NEXT_ERA
#9 Pomysłodawca#

Czy jeśli mam zawartą umowę to pojawiają się te opcje dostawy tak jak na zdjęciu tak?
Jeśli bym nie miała podpisanej takiej umowy to po prostu nie mam możliwości tego do udostępnienia, tak?

oznacz moderatorów

sally11_2009
#10 Popularyzator#

już jestem w toku zawierania Umowy z Poczta.. dzieki 🙂

A teraz jeszcze taka rzecz...widziałam u niektórych sprzedawców koszt wysyłki np.do Allegro Paczkomat,w wys.4,99...jak rozumiem,reszte dopłaca sam sprzedawca?bo koszt Paczkomatu InPost ,to 8,99...Dobrze mysle?

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@sally11_2009  tak dobrze myślisz, są tacy co dają klientowi darmową wysyłke, tylko koszty są wliczone w towar. Nie ma nic za darmo.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

PHUABIB2
#12 Orędownik#

@sally11_2009tak, 8,99 w gabarytach A-C. Gabaryt D jest droższy i chyba nie objęty Smartem.

Co do kosztów 4,99 jakie były podane są 2 możliwości.

Albo ktoś się walnął i dopłaca do każdej przesyłki, albo jest to jakiś potężny sklep wysyłkowy i ma wynegocjowane własne stawki, niedostępne dla zwykłych szaraczków 🙂

Z Pocztą Polską możesz negocjować własną stawkę wysyłki przy przesyłkach od 100 000 rocznie (tak standardowo podali na stronie).

oznacz moderatorów

sally11_2009
#10 Popularyzator#

hehe,daleko mi do importerów z Chin 😛

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Możesz udostępnić , ale nadając  będziesz płacił za przesyłki 

oznacz moderatorów

PHUABIB2
#12 Orędownik#

@NEXT_ERA  tak, jeśli je ustawisz w cenniku to będziesz je miał i taki stawki będziesz płacił Poczcie.

Możesz je też udostępnić bez umowy, ale będziesz dopłacać do każdej wysłanej przesyłki od kilku do kilkunastu złotych, więc raczej to bez sensu.

oznacz moderatorów

Templar78
#10 Popularyzator#

Niestety musi być umowa z pocztą polską ale wtedy masz dostawę do wszystkich punktów obsługiwanych przez pocztę . Poczta to zacofana instytucja .Wszędzie musi być papirologia i biurokracja . Nie może być PREPAID  tak jak w Inpost.   Tylko musi do Ciebie przyjechać przedstawiciel i zasypać zbędną makulaturą. 

oznacz moderatorów

KailaArt
#10 Popularyzator#

A czy bez firmy da się podpisać taką umowę? Lub mieć takie formy dostawy w Smart?

oznacz moderatorów

WWW_TECHTIME_PL
#8 Zapaleniec#

Nie podpisuj umowy z pocztą. Nikt nie wybiera paczki do Żabki czy orlenu jak ma do wyboru inpost. Ja zlikiwidowałem pocztę po 10 latach nadawania po podwyżkach 100% za odbiór przesyłek z siedziby. Zwróć uwagę że nie da się w allegro ustawić że nadajesz pocztę na przykład co 2 dzień a np inposta codziennie. Za odbiór będziesz płacić 500 zł miesięcznie a klientów będzie tyle co kto napłakał i zje ci cały zysk ten koszt. Dodatkowo pogorszą ci się statystyki jeśli będziesz np chcieć nadawać przez pocztę 2 razy w tygodniu i przyoszczędzić na koszcie odbioru bo w allegro nie da się ustawić oddzielnego czasu wysyłki dla różnych form dostaw.

oznacz moderatorów