anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Smart - zwrot kosztów wysyłki

Kasiekm77
#7 Wielbiciel#

Witam Serdecznie,

Klient posiadający Allegro Smart zakupił towar ( koszt powyżej 100zł ). Po chwili zgłosił zwrot z informacja ze towar został zakupiony przez pomyłkę. Jako sprzedający zwróciłem za pomocą płatności Allegro koszt towaru + 8zł które otrzymałem od Allegro za wysyłkę kurierska która oczywiście nie została zrealizowana.

Proszę o informacje czy po całym procederze kupujący wychodzi 8zł na plus ? Czy Allegro może potrąca te 8 zł od kupującego za zwrot który zgłosił ?

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@RED najpierw precyzuję - jeżeli zwrot wpłaty nastąpił przez Allegro Finanse, to oczywiście potrącimy sobie stosowną kwotę, a kupujący otrzyma tylko tyle, ile wpłacił. Tu przyznaję, że pominąłem deklarację autora wątku o metodzie zwrotu. Zaraz dla jasności wyedytuję swoje posty.

Natomiast jeżeli zwrot wpłaty nastąpił inną metodą niż Allegro Finanse - moje komentarze o konieczności zwrotu pieniędzy do Allegro są aktualne. Tak samo aktualne są wtedy, gdy np. sprzedający otrzymał kwotę za dwie przesyłki, a wysłał tylko jedną.

A o tym, że mamy "beknąć" za "potworki", w ciągu ostatnich 18 lat słyszałem wielokrotnie - przyjmuję do wiadomości Twoje przepowiednie, tak jak wszystkie inne.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

Dlatego nie udostępniam na swoich aukcjach tych dziwnych rozwiązań, bo potem będą problemy. Lepiej bez kombinacji, a wtedy nie trzeba się będzie tłumaczyć w razie wtopy przed odpowiednimi organami 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@msniezek 

cieszę się z tych wyjaśnień szczególnie

"zwrot wpłaty nastąpił przez Allegro Finanse, to oczywiście potrącimy sobie stosowną kwotę, a kupujący otrzyma tylko tyle, ile wpłacił"

bo takiej informacji nie znalazłem w regulaminie usługi

oznacz moderatorów