anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Smart - zwrot nie odebranych przesyłek - PŁATNY

MAMY ROZWIĄZANIE!
ePlatinum
#9 Pomysłodawca#

Witajcie, 

czy spotkał się ktoś z sytuacją naliczenia kosztów dodatkowych 10,99 za przesyłkę nie odebraną przez klienta w terminie, zwróconą do nadawcy? 

Przesyłki adresowane na odbiór w punkcie.

W regulaminie nigdzie nie widzę informacji o tym, że jako sprzedający ponosimy koszty za taki zwrot. 

 

Jeżeli czegoś nie doczytałem to z góry dziękuje za naprowadzenie;)

 

z Pozdrowieniami

Kamil 

 

oznacz moderatorów
40 ODPOWIEDZI 40
mikeza
#20 Guru#

@Kaliope_Brzeg wygląda na to, że allegro jednak pobiera opłatę za zwrot poleconego, co dla mnie jest bardzo dziwne, skoro taka usługa jest darmowa. Podejrzewam, że to pomysł na dodatkowy zarobek dla nich. Wygląda to w ten sposób, że w umowie poczta-allegro zwroty są z pewnością darmowe, ale nas obciąża się ekstra kosztami, które są po prostu zarobkiem dla allegro.

W odpowiedzi na moje pytanie dostałem info, że koszt zwrotu przesyłki poleconej to 6,49zł

Zwrot Przesyłki Poleconej (wynikający z braku możliwości jej doręczenia)
PP_N7_ZWROTPOLECONA
6,49 zł

 Nadal tajemnicą pozostaje to, że przy zwrocie przesyłek poleconych policzono mi 10,99zł/szt i wpisano kod zwrotu paczek pocztex kurier. wyjaśniam ten temat, bo wygląda, że to kolejny wałek allegro. Nie dość, że obciąża nas się opłatami, które zasadniczo nie powinny mieć miejsca, to jeszcze błędnie dolicza się opłaty zamiast 6,49zł to 10,99zł ?Jednym słowem tragedia.

     
______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

tutaj jest link do tych opłat za różnego rodzaju dopłaty przy paczkach itd.

https://allegro.pl/regulamin/pl/zalacznik-4#czesc-v-koszty-dostawy-i-uslug-dodatkowych

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mikeza To jak to w jednym miejscu Allegro pisze że darmowy a w drugim to samo płatne?  Czyli za powrót paczki pocztex48 skasuje nas poczta na osobnej fakturze  i drugi raz Allegro ?

_____________
Kama
oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

@Kaliope_Brzeg dla mnie to też zagadka. W przypadku pocztexu jest to przynajmniej klarowne, tutaj mocno namieszane. Zasadniczo usługa e-commerce to darmowe zwroty, czyli ta opłata, którą obciąża nas allegro to dla nich czysty zysk, bo poczta im tego nie nalicza. śmieszne jest to, że wysyłając taką przesyłkę indwywidualnie nie zapłacilibyśmy za zwrot, a wysyłając ją poprzez allegro zapłacimy. Ale w przypadku smarta przecież i tak nie mamy wyboru.

Oczywiście na moje spostrzeżenie, że na rachunku allegro zamiast opłat 6,49zł znalazły się opłaty 10,99 support allegro udał zdziwienie i będzie teraz konsultować ten problem z właściwym działem 🙂

jedno jest pewne, nie mamy żadnych darmowych zwrotów i trzeba o tym pamiętać, jak np. klient poda zły adres. W przypadku allegro poleconych to główny powód zwrotu - podanie np. ulicy bez nr mieszkania, albo tylko nr bloku bez mieszkania. Ja do tej pory nie obciążałem kupujących żadnymi dodatkowymi kosztami przy takim zwrocie, a wygląda, że trzeba będzie to uwzględniać.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

@Kaliope_Brzeg dalszy ciąg tej farsy, bo jak na razie dostałem takie wytłumaczenie tych opłat 10,99. Cytuję " na początku było 10,99zł" nie wiem na początku czego, stworzenia świata, czy serwisu allegro, ale na poważnie taką dostałem odpowiedź, że na początku było 10,99zł za zwrot poleconego, a potem ponoć obniżono na 6,49zł. Ja miałem zwroty w okresie gdzie było 10,99zł i stąd te naliczenia. Kiedy była zmiana, czy w ogóle była tego nie wiem. Brak jakichkolwiek konkretów.

Na koniec usłyszałem, że może będę miał korektę, ale w sumie to nie wiadomo i nic mi nie można obiecać. Powiniem cierpliwie czekać ? na co, nie wiem.

Jednym słowem, odpowiedzi supportu zaczynają przypominać cytaty z filmów Stanisława Barei. Czas się zatrzymał.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mikeza  Kto sprzedaje na Allegro ten w cyrku się nie śmieje ..

_____________
Kama
oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mikeza  Muszę pozaglądać do umowy ale to już jutro. Przetyrałam się po górach i już nic mi się nie chce 🙂 Skoro Ty masz darmowy to ja pewnie też.

_____________
Kama
oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

zapewne tak, bo to jest standard i wszystkie te przesyłki mają darmowy zwrot w przypadku nieodebrania przez klienta. Czy to będzie allegro, czy poza allegro, to wszystko jedno.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

@Kaliope_Brzeg a ja mam doliczone 10,99 do zwrotów allegro polecone. Trochę to dziwne, że wysyłka kosztuje 6,49zł , a zwrot 10,99 ?? dodatkowo e-commerce mają darmowe zwroty, coś mi tutaj śmierdzi.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@mikeza Bo 10,99 to pewnie realna cena tej usługi, a za te 6,49 resztę ktoś dopłaca. Ciekawe kto?🤔
Tak czy owak pytanie to całkiem dobrze pasuje do tej https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cych/skutki-prowizji-allegro/m-p/56396/highlig... dyskusji😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

@Knowhere w normalnej umowie e-commerce to darmowy zwrot, a 10,99zł to nie jest realna cena, bo ja mam w umowie niecałe 8zł brutto, a jestem maluczki w porównaniu z allegro, więc nie uwierzę, że allegro ma taką umowę, że płaci za te zwroty. Na razie zadałem pytanie w pomocy, zobaczymy co mi odpowiedzą.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
odpustowe-pl
#7 Wielbiciel#

Cześć niestety tak , jest to zapis w Twojej umowie z PPl. na przesyłki doczytaj. W taki wypadku powinieneś rościć od klienta zapłaty za nieodebranie paczki, ale zazwyczaj klienci ściemniali że nie dostali powiadomienia SMS  czy kodu itp i żądali zwrotu kasy zazwyczaj po terminie odstąpienia, u nas skończyło po konkretnych działaniach i zgloszeń reklamacyjnych do PP.

Pozdrawiam Bart

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

@odpustowe-pl w umowie jest darmowy zwrot, więc powinien być darmowy - dolicznie tych opłat to złodziejstwo i nie w wykonaniu poczty, tylko allegro, bo na specyfikacji jest dokładnie opisane za co ta opłata, za zwrot przesyłki poleconej, który powinien być darmowy. Płatne są zwroty odbiorów z punktu i pocztexu, a polecony ma zwrot darmowy. Reklamować na poczcie to mogę rachunek z poczty, to jest rachunek z allegro, więc co ma do tego poczta ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@ePlatinum zerknij do naszego pełnego cennika: https://allegro.pl/regulamin/pl/zalacznik-4

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

@cloudcloud mam problem z naliczonymi opłatami za zwrot allegro poleconego, według załącznika opłata taka powinna wynosić 6,49zł. mi naliczono 10,99. Konsultant twierdzi, że 10,99 to stara stawka, a potem ją obniżono. Niestety nie był w stanie podać żadnych konkretów, kiedy do takiej zmiany miało dojść.

Taka moja sugestia, jeśli ktoś odpowiada z supportu na konkretne pytanie, to niech nie używa takich zwrotów. "na początku było 10,99zł"  Na początku czego ? stworzenia świata ?? Przecież to jest kabaret, dalej mamy - "może otrzyma Pan korektę, ale nic nie mogę obiecać w tej sprawie, proszę cierpliwe czekać" tylko na co ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
ePlatinum
#9 Pomysłodawca#

Dziękuje, faktycznie wcześniej tego nie dojrzałem. 

Irytuje mnie fakt, że dostawa Allegro Poczta polska jest razem z punktami zewnętrznymi. 

Jak dobrze wiemy PZ obsługują przesyłki do 70cm najdłuższy bok, podczas gdy do placówek pocztowych można dostarczać co najmniej dwukrotnie dłuższe przesyłki (bodajże 150cm). Dla mnie to jest głównym argumentem za rozdzieleniem w/w dostaw. 

I tu robi się mały zgrzyt z klientami, ponieważ dostawa jest wspólna, przez co klient składając zamówienie, nie czytając szczegółów dostawy ma możliwość wybrania PZ. Dochodzi do tego, że przewoźnik przekierowuje przesyłkę do głównego urzędu pocztowego i wysyła wiadomość o placówce odbiorczej - choć nie zawsze. 

Jeśli klient jest wyrozumiały i ma czas to:

  • odbiera bezproblemowo przesyłkę ze zmienionego punktu,

Jeśli nie ma bądź nie chce itp:

  • Prosi Nas o interwencje, podczas gdy my nie mamy żadnej możliwości zmiany punktu odbioru przesyłki, który ma wbity status gotowa do odbioru.
  • Ma pretensje, dlaczego mamy "włączone" dostawy do punktów żabek, orlenów itp..
  • Nie informuje Nas o takim fakcie, przesyłka wraca i obecnie generuje Nam dodatkowe koszty. 

Nie chce sobie przypominać co było na przełomie marca-maja.. Masakra.

 

Pozdrawiam
Kamil

 

oznacz moderatorów
cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

Dziękuję @Knowhere, @mikeza oraz @ePlatinum za cenne uwagi. Również w kontekście obsługi. Widzę @mikeza, że od wczoraj czekasz na odpowiedź w sprawie naliczonej opłaty. Mam nadzieję, że sprawę uda się rozwiązać pozytywnie.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@ePlatinum A wśród tych placówek odbioru w punkcie są jeszcze automaty pocztowe, do których długość nie może przekraczać 60 cm o czym się boleśnie przekonałam gdy cofnęli mi przesyłkę 62 cm i musiałam z kilientem uzgadniać wysyłkę do Żabki oczywiście już na swój koszt 🙂

_____________
Kama
oznacz moderatorów
deny_01
#9 Pomysłodawca#

Czyli na czym stanęło:

 

1.

 
Zwrot przesyłki (wynikający z braku możliwości jej doręczenia)
PP_N5_ZWROT
10,99 zł (1)

 

czy może jednak:

2.W przypadku nieodebrania przesyłki w terminie, o którym mowa w pkt. 14, przesyłkę zwraca się do Sprzedającego bez pobierania opłaty za zwrot przesyłki.

 

Chodzi o usługę

Allegro Punkty Poczta, Żabka, Orlen, Ruch

 

oznacz moderatorów