anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro usuwa moje oferty, o co chodzi ?

musicman76
#12 Orędownik#

Allegro usuwa moje oferty, o co chodzi ? mam dwa konta, na których są te same oferty ale na jednym i na drugim koncie wystawione są po 1 ofercie tego samego przedmiotu...

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@musicman76 oferty mogą być uznane za zdublowane, nawet jeśli są wystawiane na różnych kontach jeśli mają takie same: 

  • tytuły
  • ceny
  • parametry (w tym numery EAN)
  • miniaturki.

Za powielone uznajemy oferty jednego sprzedającego – nie ma znaczenia, czy wystawiasz je na różnych kontach.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@la_nika: ale o czy Ty piszesz? 🙂

Jak to jest mozliwe, ze jedna firma ma DZIEWIĘĆ kont na ktorych sprzedaje ten sam towar i zawala jedną kategorię swoimi ofertami?
Coś się zmieniło od stycznia? 😮

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:104371448 takie są zasady, piszemy na ten temat tutaj. Nie wiem o jakiej firmie piszesz, ale dotyczą one wszystkich sprzedających. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@la_nika: proszę Cię bardzo. Tutaj masz doskonały przykład. Firma ogólnie ma DZIEWIĘĆ kont.

https://allegro.pl/kategoria/odziez-meska-koszule-87836?string=39%2F40%20KOSZULA%20G%C5%81ADKA%20BRZ...

 

Niestety wielu rzeczy nie kontrolujecie, nie sprawdzacie i to się odbija na kupujących którzy stopniowo rezygnują z Allegro (tak jak ja).

Sytuacja trwa od stycznia 2022 i zakładam, że takie coś było już wcześniej.
I później Allegro się chwali ile to mln ma ofert 😞

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:104371448 oferty teg sprzedającego nie zostały uznane za powielone, ponieważ jak widać po wejściu w przesłany przez Ciebie link, przy każdej ofercie ma inny tytuł. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@la_nika: masz racje 😄

roznice są subtelne.

I co z tym zrobicie?

oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

@la_nika @Client:104371448 o to chodzi, cwaniaczek dopisuje . albo : żeby system się nie skapnął 😄

oznacz moderatorów

kuba1550
#12 Orędownik#

Ten z koszulami ma każdy tytuł aukcji inny, a to dodany jakiś znak specjalny albo odwrócona kolejność. Oraz ma w każdej aukcji z tą samą koszulą podaną inna markę więc jak by nie patrzeć to jest teoretycznie inny produkt jeżeli podał inną markę. Nazwa jego konta użytkownika to nazwa marki koszuli. Więc mając dziewięć różnych nazw użytkowników ma 9 różnych marek z tą samą koszulą. Widać można tak legalnie powielać te same oferty. Ja się spotkałem z firmą która sprzedaje gadżety samochodowe. Wystawia produkt który jest powielony X razy bo dopisał nazwę marki samochodu. Ale żeby było więcej ogłoszeń to dopisał także model samochodu i rocznik. Tak można mieć jeden produkt wystawiony setki razy na jednym koncie 😎 Polak to cwaniak zawsze znajdzie rozwiązanie 😀

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@kuba1550: d r a m a t. A pozniej kategorie są zas-rane tysiacami takich samych aukcji i serwis sie chwali ze ma aktywnych 20 czy tam 200 mln aukcji.

oznacz moderatorów

musicman76
#12 Orędownik#

Tylko że system usuwa wszystkie aukcje i z jednego konta i z drugiego , więc cóż czynić ? 😞

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@musicman76 na tym koncie z którego teraz piszesz oferty zostały usunięte z powodu powielenia takich samych ofert w kategoriach. Nie mogę podać szczegółowych informacji, takich może udzielić tylko zespół, który usunął oferty, więc napisz do nas proszę za pomocą tego formularza

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@la_nika Dopóki nie zrobicie tego czyszczenia porządnie, to oprócz irytacji kupujących, będziecie mieć skargi sprzedających, którzy widząc, że konkurencja sobie z kpi z regulaminu, będą zgłaszać, że są pokrzywdzeni.
Nie rozumiem czemu nie robicie czegoś, co jest ewidentnie w waszym interesie.

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@annas14-firma: bo wtedy zamiast 200mln (czy tam 20mln (nie pamietam dokladnie)) aktywnych aukcji okaze sie, ze jest polowa albo i mniej 😉

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@Client:104371448 No może ktoś tam bierze premie od ilości aukcji, ale może inni biorą za wzrost ilości kupujących albo średniego przychodu na ofertę.

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@musicman76 

No ale co tu niezrozumiałego? Zmieniasz nazwę (na drugim koncie) o jakiś jeden znak albo cenę o 1 grosz.

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Odrobina kreatywności i duplikatów jednego produktu na ten sam NIP możesz zrobić tyle, ile kont będziesz w stanie kontrolować 🙂

Oni wcale nie chcą tego sprzątać, ilość aktywnych ofert musi rosnąć. Przecież trzeba światu pokazać jak obszerne jest Allegro. Co z tego, że jakość jest serwisu to jakieś 2/10, ważne, że ilościówka wzrasta w szybkim tempie.

Allegro na bank nigdy tego nie posprząta. Serwis zalewany jest nowymi ofertami (po części duplikatami) z Chin czy innych dropów w ilościach średnio po kilka tysięcy na sekundę. Powodzenia w sprzątaniu tego 🙂 musieliby całkowicie zablokować wystawianie duplikatów z jednego NIP-u dopóki firma fizycznie nie udowodni wysyłki z różnych miejsc.

Wystarczy, że z własnym katalogiem sobie przestali radzić już od samego wprowadzenia do serwisu. Nawet z czymś tak prostym jak własne narzędzie nadawcze mają ciągłe problemy, gdzie u zwykłych brokerów wszystko przechodzi prawidłowo. Ze wszystkim tutaj są problemy. Sprzedaż, zakupy, a użytkownikom Lokalnie, to mogę tylko współczuć, że muszą z tego korzystać - doskonale wiemy dlaczego.

Oj Allegro, chcecie mieć za dużo i za szybko.

oznacz moderatorów

musicman76
#12 Orędownik#

System Allegro zakańcza moje oferty choć nie mam ich zdublowanych o co chodzi?

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Nie tylko dublowanie jest powodem do usuwania aukcji (sprawdź opis ,kategorię ) gdzieś musi być przyczyna.

oznacz moderatorów

musicman76
#12 Orędownik#

no tak porobili jakby człowiek się ciągle nudził a pieniądze same z nieba spadały takie małe szarady, nic tylko szukać dlaczego system aukcje pozamykał, sprzedawać na allegro to teraz trzeba być jak agent 007 😞

oznacz moderatorów