anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro usuwa moje oferty

Titanum2017
#10 Popularyzator#

Czy zdarzyło się wam, że Allegro usuwa oferty , które nie naruszają żadnych zasad? 

Usunęliśmy Twoje oferty:

Alpha Spirit Łosoś z jagodami 400g dla psa (9165511100)


W Serwisie obowiązuje zakaz sprzedaży żywych lub martwych okazów zwierząt (a także ich części lub produktów pochodnych), należących do gatunków umieszczonych w aktualnie obowiązujących aneksach A - D do rozporządzenia Rady (WE) nr 338/97 z dnia 9 grudnia 1996 r. w sprawie ochrony gatunkowej dzikiej fauny i flory w drodze regulacji handlu nimi.

Dalsze naruszanie zasad może doprowadzić do zawieszenia konta.

Opłaty za wystawienie usuniętych ofert zostały zwrócone proporcjonalnie do czasu w którym były widoczne w Serwisie.


To jest karma dla psa , o co w tym chodzi, bardzo dużo osób tym handluje na Allegro

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@Titanum2017 

Absurd. Nie pierwszy i nie ostatni...

Przeanalizuj dokładnie tytuł i treść usuniętej aukcji pod kątem słów odnoszących się do zwierząt wszelakich. Łososia chyba się nie przyczepili, ale - teoretycznie - gdybyś napisał, że "smakuje jak bieługa", a bieługa jest (przyjmijmy) zakazana wymienionym rozporządzeniem, też by aukcja poleciała. Jeśli nic nie znajdziesz, skontaktuj się z Allegro i poproś o wskazanie, który element aukcji narusza regulamin. O jaki gatunek, umieszczony w aneksach do rozporządzenia, chodzi. Może się okazać, że zdaniem sztucznej inteligencji(???) sprzedajesz sproszkowany róg nosorożca i dlatego aukcja poszła w diabły.

Sorry, to był żart.

W żadnym wypadku nie wystawiaj aukcji ponownie, dopóki nie wyjaśnisz powodów usunięcia. Inaczej naprawdę zawieszą Ci konto, a z tego się już trudniej wykaraskać.

W tytule nie widzę nic, co mogłoby spowodować usunięcie aukcji. Zarówno "łosoś" jak i "Alpha Spirit" funkcjonują w hurtowych ilościach na listingu. Poszukaj w treści...

oznacz moderatorów

Titanum2017
#10 Popularyzator#

nie tylko łososia usunęli ale też kurczaka i wieprzowinę

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@Titanum2017 

Ewidentnie automat, jak napisał @DarkStoorM . Człowieki nie są takie głupie.

Szukaj w treści, jak pisałam - zwłaszcza słów, które dotyczą jakiegoś gatunku fauny i występują we wszystkich usuniętych aukcjach.

Pomyśl, co w treści różni usunięte aukcje od tych, które ocalały? Chyba że poszły wszystkie jak leci, wtedy nieaktualne.

Jeśli wyłapiesz powód usunięcia - choćby najbardziej bezsensowny - zmodyfikuj opisy i wystaw ponownie, wysyłając do Allegro wiadomość typu "to i to zmieniłem, nie naruszam zasad, wystawiłem ponownie". Przyda się na podkładkę, jakby coś.

Jeśli nie wyłapiesz - pozostaje czat i żądanie precyzyjnego wskazania naruszającego regulamin elementu aukcji.

oznacz moderatorów

Titanum2017
#10 Popularyzator#

No to się dowiedziałam o co chodzi. Jakaś fundacja eko pt. Salamandra zgłosiła karmę dla psów jako nielegalną, chyba chodziło im najbardziej o tego jesiotra ( Alpha Spirit jesiotr z truskawkami puszka 400 g dla psa) . Pracownik Allegro poinformował mnie, że muszę się skontaktować z tą fundacją i sama wyjaśnić sytuację. Allegro samo ponoć nie może mi odblokować tych aukcji bo zgłosiła je firma zewnętrzna, nic z tego nie rozumiem. Alpha Spirit to firma hiszpańska a ich produkty są dopuszczone do obrotu w Unii Europejskiej.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Titanum2017 Widzę, że już nawet fundacje mogą robić takie numery. Jakoś tak mocno kojarzy mi się to z mechanizmami tzw. trollingu patentowego (ew. ze zgłaszaniem, np. na youtube, przez wszelkiego rodzaju organizacje i stowarzyszenia praw do utworów, do których tychże praw nie mają, w efekcie czego legalnie posługujący się nimi twórcy mają zablokowaną monetyzację, kaska natomiast wędruje do zgłaszającego, mimo że nie powinna).

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/zablokowane-konto-za-oryginalne-przedmioty...
https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/karuzela-wym%C3%B3wek-allegro-zamykanie-of...
https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/brandshield-bezpodstawne-blokowanie-ofert-...

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@Titanum2017 

Najwyższy czas zrobić WIELKĄ AWANTURĘ - ale najpierw trzeba określić, komu.

Sprawdź, czy Allegro usunęło wszystkie aukcje tych rodzajów karmy, które usunięto Tobie. Zwłaszcza sprawdź, czy nie ocalały oferty wystawione wcześniej (łatwo to określić po numerze w pasku adresu). Jeśli Twoje aukcje znikły, a inni nadal sprzedają to samo, wtedy adresatem awantury powinno być Allegro. Jeśli oferty wszystkich sprzedawców poszły się giglać, adresatem awantury powinna być fundacja.

Pamiętaj, że prawo pozwala na dochodzenie odszkodowania za straty wynikłe z bezprawnego działania innej osoby - zarówno prawnej, jak i fizycznej.

oznacz moderatorów

MoneydropEU
#9 Pomysłodawca#

Ale przecież usuwanie aukcji przez inne podmioty są na porządku dziennym.

 

U mnie sprawa wyglądała jasno : NIE używałem żadnej z grafik właściciela praw, NIE używałem żadnej z nazw do których firma posiada prawa. A mimo to moje aukcje były zdejmowane DO CZASU, aż nie spadnę w rankingu i inny sprzedający będzie tym pierwszym (czyt. sortuj najpopularniejsze).

Allegro nie może nic zrobić. Właściciel "praw" nie odpisuje na maile. Weryfikacja ticketa trwa ok. 7 dni roboczych. 

Podmiot usuwał mi aukcje ok. 3-4 razy, przez co :

 

-Traciłem klientów, którzy zapisywali sobie moje aukcje

-Traciłem ilość sprzedanych sztuk! (w moim przypadku jest to bardzo istotne)

-Brak możliwości odblokowania czy też wystawienia takiej samej oferty do wyjaśnienia sprawy

I właśnie tak allegro rozp----ala mi mój biznes. Najpierw prowizje z 0,45gr podskoczyły do 20% (min. 2zł) co powinno być uznawane za złodziejstwo, bo gdy przychodzi koniec miesiąca a ja mam wyczarować np. 400zł na SAME PROWIZJE (niegdyś tak było do czasu, aż allegro nie zaczęło wywalać mi aukcji). Czyli nie dość, że im płacę jakieś chore sumy to jeszcze jest problem, bo aukcja NIE NARUSZA regulaminu ani jakichkolwiek praw innego podmiotu. To jest śmieszne

A wiecie co jest najlepsze, a wręcz kuriozalne? TO, że konkurencja używa dokładnie tych samych nazw i grafik ze strony producenta.

Oczywiście oni są nietykalni.

Ujmę to tak. Allegro się rozochociło i chodzi jak ten PAW. Zaczynało od nabicia sobie reputacji, że tanio (przykładowo to samo co biedronka) a potem utrudniają wszystko co się da. Zwiększają prowizje, modyfikują regulamin itp itd.

Ludzie niestety często "z automatu" piszą ALLEGRO.PL, gdy chcą coś kupić...

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@MoneydropEU

"bo gdy przychodzi koniec miesiąca a ja mam wyczarować np. 400zł na SAME PROWIZJE (niegdyś tak było do czasu, aż allegro nie zaczęło wywalać mi aukcji). Czyli nie dość, że im płacę jakieś chore sumy"
"A wiecie co jest najlepsze, a wręcz kuriozalne? TO, że konkurencja używa dokładnie tych samych nazw i grafik ze strony producenta.

Oczywiście oni są nietykalni."

Bo wiesz, konkurencja płaci bardziej chore prowizje typu np. 40 tys. zł miesięcznie, więc ich racja jest bardziej ichsza, niż Twoja Twojsza😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

MoneydropEU
#9 Pomysłodawca#

Oczywiście, miało by to sens, ale jak jak pisałem "A mimo to moje aukcje były zdejmowane DO CZASU, aż nie spadnę w rankingu i inny sprzedający będzie tym pierwszym (czyt. sortuj najpopularniejsze)". Miałem na myśli to, że byłem bliski monopolu na przedmiot, który sprzedaje. Żaden inny sprzedawca nie płacił po ponad 2 tyś prowizji, aż mnie uwalili. Ci konkurenci, którzy mają małe słupki sprzedaży o dziwo są nietykalni. o tym właśnie mówiłem. Nie wspomnę o tym ile razy moje oferty zostały usunięte przez "bota" i czekałem 1-2 dni aż odblokują aukcje

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@Titanum2017  Ciekawi mnie czemu automat wyłapał takie coś (na pewno pracownik Allegro sam tego nie zamknął). Ja bym zapytał na czacie i prosił o wyjaśnienie 😄

https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=4a6df9f8-0556-4b18-8930-68906a58c18e

oznacz moderatorów

katna38
#9 Pomysłodawca#

ktos zgłasza naruszenie zasad konkurencja ? dlatego jest usuwanie ofert 

oznacz moderatorów

Titanum2017
#10 Popularyzator#

tak zrobiłam właśnie czekam na odpowiedź.

 

oznacz moderatorów