anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Anonimizacja zdjęć dowodu osobistego w celu weryfikacji firmy.

MAMY ROZWIĄZANIE!
wodmix
#9 Pomysłodawca#

Czy zdjęcia dowodu osobistego przesłane w celu weryfikacji firmy można anonimizować? Jeśli tak to które dane mogę zamazać? Czy ostatecznie umieszczenie na zdjęciu napisu "NA POTRZEY ALLEGRO" jest dopuszczalne? Pięć lat temu zgodnie z sugestią moderatora w taki sposób zostały wysłane i weryfikacja przeszła pozytywnie. W tej chwili mam odpowiedź, że zdjęcia są nieczytelne.

oznacz moderatorów
43 ODPOWIEDZI 43
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@wodmix Cześć 🙂 Tutaj załączam dokument z wzorem anonimizacji: https://www.przelewy24.pl/storage/app/media/do-pobrania/dokumenty-rejestracyjne/wzor_anonimizacji.pd... 

Możesz przekreślić skan dokumentu oraz dodać adnotację "wyłącznie do weryfikacji przez Operatora" (postaraj się tylko, żeby to przekreślenie nie utrudniało odczytania danych). 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
wodmix
#9 Pomysłodawca#

Problem w tym, że dokładnie w ten sposób zostały przygotowane i wysłane zdjęcia. Dodatkowo umieściłem na nich półprzeźroczystą adnotację. Otrzymałem niestety informację zwrotną, że zdjęcia są nieczytelne.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@wodmix Weryfikacja dotyczy tego konta? Możesz mi podać numer korespondencji, którą prowadzisz w tej sprawie? 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
wodmix
#9 Pomysłodawca#

Tak, tego konta. Mam też informację, że potrzebny skan umowy spółki.

oznacz moderatorów
wodmix
#9 Pomysłodawca#

Sprawa z anonimizacją dobiegła końca. Wnioski są takie: Dokument ze wzorem anonimizacji wprowadza w błąd. Tak przygotowane zdjęcia dowodu SĄ ODRZUCANE PRZEZ OPERATORA. OBSZAR MRZ NIE MOŻE BYĆ ZASŁONIĘTY. Ta informacja była tu już podawana, ale jakoś uciekła mojej uwadze.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@wodmix skonsultowaliśmy Twoją sprawę z operatorem płatności, który prosi o przesłanie aktualnego dokumentu umowy spółki wraz z aneksami oraz wyraźnych zdjęć obu stron dowodu osobistego. Poproszę Cię o przesłanie tych dokumentów, zdjęcie dowodu może być anonimizowane, zgodnie z przesłanym przez Olę dokumentem. 

 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Rydel_IT
#10 Popularyzator#

Nadal popełniacie te same błędy, moja weryfikacja nie przechodziła z powodu zasłonięcia obszaru MRZ.

Zapewnialiście, że jest to błąd pracownika i natychmiast poprawicie instrukcję anonimizacji, a co teraz widzę? Nadal ta sama instrukcja...

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Rydel_IT ten dokument zostal stworzony przez operatora płatności, nie mamy możliwości jego edycji. Czy zapewnienie o poprawie instrukcji otrzymałeś od pracownika Allegro? Jeśli tak, to czy możesz podać numer sprawy, w której taka informacja padła?

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Rydel_IT
#10 Popularyzator#

Rydel_IT_0-1665759716070.png

Czy z tego zgłoszenia coś wynikło? Przecież to powinno być priorytetem, aby instrukcja była jasna i poprawna. Przez takie działania przedłużacie czas weryfikacji.

Jak mniemam nadal brak informacji o tym, że przystąpienie do weryfikacji skutkuje natychmiastową blokadą środków, a nie jak głosi informacja, że blokada nastąpi jeśli nie zweryfikujemy się do określonego czasu.

Przez tak rażące błędy w Waszym wykonaniu wielu sprzedawców miało, ma i niestety będzie miało problem z płynnością finansową.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Rydel_IT dziękuję za Twoją wiadomość! Ola przekazała informację dalej, wyjaśnimy na jakim etapie jest zgłoszenie tej zmiany. 
@wodmix zwróć proszę uwagę, żeby przy anonimizacji dokumentu zostawić obszar MRZ (strefa do odczytu maszynowego).

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
K-A-M-E-R
#8 Zapaleniec#

To jak to w końcu z tą weryfikacją jest  można zakrywać czy nie można ? W pomocy napisano: "Nie zakrywaj żadnych elementów na przesyłanych dokumentach. Jeśli dokument jest dwustronny, prześlij zdjęcia obu stron. Operatorzy płatności, którzy zgodnie z prawem są zobowiązani do sprawdzenia Twoich danych, potrzebują pełnego skanu dokumentu tożsamości." 

Na infolinii że wystarczy druga strona ...a tutaj jeszcze coś innego .A wystarczy PZ  i wszyscy mieliby łatwiej szybciej etc...

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Zawsze piszą ze nr dowodu i pesel można zakryć.

oznacz moderatorów
Rydel_IT
#10 Popularyzator#

Niestety nie można, przynajmniej tak twierdzi moderator 🙂

Rydel_IT_0-1665761410963.png

 

oznacz moderatorów
K-A-M-E-R
#8 Zapaleniec#

Czyli informacje dalej są niespójne 

oznacz moderatorów
Rydel_IT
#10 Popularyzator#

Prawda jest taka, że jeśli komuś zależy na szybkiej weryfikacji to musi odsłonić wszystkie karty, a dostęp do tych danych ma każdy pracownik Allegro. 

Jest to chyba kara dla świadomych, będą co chwilę coś wymyślać, a kto wytrwały i udowodni swoje to jedyne na co może liczyć to przeprosiny.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Rydel_IT @K-A-M-E-R wyjaśniam to, aby przekazać Wam spójną informację, więc poproszę jeszcze o cierpliwosć. 
@Rydel_IT sprostuję - dokumenty są usuwane z serwerów natychmiast po weryfikacji, a dostęp do nich ma tylko pracownik, który zajmuje się tą sprawą. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
K-A-M-E-R
#8 Zapaleniec#

oj będzie sporo 'ugotowanych' już pierwsze wątki zaczynają się pojawiać

oznacz moderatorów
wodmix
#9 Pomysłodawca#

Wysyłałem ponownie zdjęcia dowodów, a anonimizację wykonałem dokładnie z podanym szablonem. Dołączyłem umowę spółki i czekam na efekty.

oznacz moderatorów
AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@la_nika   A co z moją propozycją weryfikacji przy pomocy profilu zaufanego?? Miałaś to pchnąć dalej jako świetna alternatywę do weryfikacji przez przesyłanie skanów dokumentów i co więcej znacznie, znacznie bezpieczniejszą weryfikację niż wasze zabezpieczenia. 

oznacz moderatorów