anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Anulowanie płatności

MAMY ROZWIĄZANIE!
tess60
#7 Wielbiciel#

Wylicytowano przedmiot do odbioru osobistego, płatność w trakcie ale nie mogę znaleźć opcji odbiór osobisty i anulować też nie mogę. Może ktoś z Państwa odpowiedzialny mi. Dziękuję

 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
LEW433
#21 Demiurg#

Jesteś kupujący czy sprzedający?

oznacz moderatorów
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

Jeśli sprzedawca zmienił status zamówienia, to nie ma opcji anulowania. Jeśli zamierzasz odstąpić od umowy przed wysyłką poinformuj o tym sprzedawcę. 

Odbiór osobisty nie musi być udostępniony przez sprzedawcę. Jeśli jednak w informacji o dostawie był to przy firmie i wielu formach dostawy nie jest łatwo to znaleźć. Musisz zaznaczyć przy wyborze formy dostawy po kolei:

Odbiór w punkcie -> Pokaz wszystkie na mapie -> i tu zaznaczasz odbiór osobisty

Wtedy zobaczysz na mapie miejsce tzw. "odbioru osobistego w punkcie sprzedawcy" 😄 

o.o..png

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Ale zawsze możesz odstąpić od zakupu, nie ma anulowania płatności ale jest opcja zwrot.

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@LEW433 
Nie można zwrócić czegoś, czego jeszcze się nie kupiło (nie dokonało zapłaty).

 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Zapewne nie można ale można odstąpić od zakupu poprzez Zwrot, Allegro udostępnia taką opcję i kupujący nie musi być prawnikiem, nawróć Allegro.😁

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@LEW433 
Allegro nie udostępnia opcji ZWROT dla transakcji "w trakcie" (oczekujących na płatność).
Resztki logiki pozostawili.

Kupujący wybierając opcję "zakupu z obowiązkiem zapłaty"  ... ma obowiązek zapłacić.
Wyjątkiem jest sytuacja gdy aktywna jest opcja anulowania (bo tylko wtedy złożona oferta kupna przestaje wiązać Kupującego - np. nie musi płacić), ale ta opcja w tym przypadku podobno nie jest dostępna.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów