anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Aukcje z monetami, klient opłaca zamówienie i od razu rezygnuje z zakupu

MAMY ROZWIĄZANIE!
best_produkt
#8 Zapaleniec#

Witam, od kilku miesięcy, za każdym razem gdy zostają mi przyznane monety w ramach programu Super Sprzedawcy, miewam klientów, którzy kupują przedmiot, dokonują wpłaty, po czym od razu rezygnują z zakupu. Proceder ten dotyczy tylko przedmiotów w których można otrzymać większą ilość monet, i w sumie tylko gdy monety są dostępne. Czy to jest jakaś próba wyłudzenia monet? powoli staje się to denerwujące i w sumie wolałbym nie mieć już tych monet, bo to tylko kłopot i strata czasu.

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10
LEW433
#21 Demiurg#

Był tu temat monet i zwrot, wypowiadali się moderatorzy na ten temat, szczerze nie wiem czy zostało załatwione. Powinny zostać zablokowane przy wymianie.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@best_produkt To może być próba wyłudzenia monet. Allegro stara się temu zapobiegać, blokując takim kupującym możliwość wykorzystania tych monet i pisząc im, że był to zakup wyłącznie dla pozyskania monet. Allegro zapomina jednak o najważniejszym - klient ma prawo do odstąpienia od umowy i nie można mu udowodnić, że jego celem nie było dokonanie zakupu towaru.

oznacz moderatorów
aragil
#15 Entuzjasta#

@xyz96  Wystarczy ze po zwrocie towaru monety  wracali by do puli sprzedawcy ,na tym zyskali by uczciwe kupujące o których ty tez chyba dbasz.

oznacz moderatorów
Client:94057046
#14 Krzewiciel#

Allegro zapomina jednak o najważniejszym - klient ma prawo do odstąpienia od umowy i nie można mu udowodnić, że jego celem nie było dokonanie zakupu towaru.

@xyz96 W istocie nie da się. Co jest dziwne, bo wiele sklepów stacjonarnych tego typu programy lojalnościowe zabezpiecza w taki sposób, że wszelkie bony i rabaty są ważne, dopóki klient nie zwraca zakupu z nieważne jakiego powodu. W sumie czytam regulamin programu monetowego i Allegro w taki sposób się nie zabezpieczyło przed wyłudzeniami. Bazują na intencji klienta, której nie idzie udowodnić.

oznacz moderatorów
aragil
#15 Entuzjasta#

@best_produkt Tak ,są to wyłudzacze monet ,zgalszaj ich tu https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=a15a9f5c-9576-484c-8ee8-1afcccca117c

Po moich zgłoszeniach allegro kilka osobom konta zablokowało.

Jeżeli po zwrocie(anulowaniu) zamówienia monety wracali by do sprzedawcy  ten problem by nie istniał, alle allegro uparte daje pole do popisu  wyłudzaczem i oszustem od monet.

Zgadza się  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
best_produkt
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za pomoc 🙂 podejrzanych już zgłosiłem. Mam nadzieję, że jakoś rozwiążą ten problem, bo jeśli mam mieć tylko takich klientów dzięki monetom to naprawdę podziękuję za taką promocję.. 

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@best_produkt 
Mam poważne wątpliwości czy w przypadku gdy Kupujący dokonuje zakupu, otrzymuje gratis w postaci monet, a następnie korzysta z prawa do odstąpienia od Umowy - blokowanie konta jest zgodne z prawem.
W mojej opinii Allegro powinno udostępnić Kupującemu narzędzia do zwrotu (zgodnie z ciążącym na nim obowiązkiem w przypadku gdy Kupujący zrobi takie zastrzeżenie w ofercie, a zastrzec może) otrzymanego od Sprzedawcy gratisu w postaci monet wraz ze zwrotem zakupu. Obecnie Kupujący narażony jest na ryzyko obciążenia przez Sprzedawcę wartością gratisu (którego Kupujący nie zwrócił Sprzedawcy). Wartość tego pobranego z konta Sprzedawcy, a niezwróconego Mu gratisu jest przecież bardzo łatwa do precyzyjnego określenia.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
aragil
#15 Entuzjasta#

@A3dam Blokują  w przypadku nadużycia, jak zgłosiłem 15 osób z jednej oferty(16monet,zakup w ciągu dwóch dni, wszytkę zwrócili towar)5 chyba zablokowali ,6 wykluczyli z programy monetowego a pozostali byli niewinne.

oznacz moderatorów
aragil
#15 Entuzjasta#

Dwa dni mamy  monety i już zaczyna się parad zwrotów od wyłudzacze monet.

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  Czy macie zamiar cos zmienić czy nadal będzie cię  hodować patologia?

oznacz moderatorów
best_produkt
#8 Zapaleniec#

U mnie już dwa dzisiaj, w sumie osiem przez 3 dni.

oznacz moderatorów