anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Automatyczne zakończenie aukcji przez Allegro

PlanetNature
#7 Wielbiciel#

Witam,

Mam pytanie. W dniu dzisiejszym serwis Allegro kilkukrotnie zakończył kilkadziesiąt z moich aukcji pomimo zaznaczonej opcji, że aukcja trwa do wyczerpania przedmiotów. Ponownie wystawiam te aukcje i po jakimś czasie znowu sa automatycznie zakańczane przez Allegro. Miał ktoś tak może i zna rozwiązanie? Czy to błąd Allegro czy inny powód?

Z góry dziekuję za odpowiedź.

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

xyz96
#21 Demiurg#

Może naruszają regulamin i Allegro Ci je zamyka. Sprawdź pocztę, czy nie otrzymałeś powiadomienia w tej sprawie.

oznacz moderatorów

PlanetNature
#7 Wielbiciel#

Raczej nie bo niektóre aukcje są już wystawione od 2-3 miesięcy i do tej pory nie było takiego problemu a niektóre np. od dwóch tygodni. Zawsze korzystam z tego samego szablonu. Nie znalazłem maila o naruszeniu regulaminu.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Może to jakiś błąd Allegro, ktoś tu już dziś pisał o takim samym problemie. Wznawiał zakończone aukcje, które po minucie znowu się kończyły automatycznie.

oznacz moderatorów

PlanetNature
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za informację.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@PlanetNature, czy mogę poprosić Cię o numery kilku licytacji, o których mówisz? Postaram się sprawdzić, co jest przyczyną. 🙂

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

ehydropol
#7 Wielbiciel#

Proszę,  o informację czy był to błąd allegro czy sprzedającego , ponieważ mi również w ten sposób aukcje kończą

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@ehydropol, podaj, proszę, przykładowy numer takiej oferty.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

bbtapes
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, również poproszę o informacje.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@bbtapes najprawdopodobniej oferty, które zostały usunięte naruszały zasady dotyczące opisu lub miniatury. Napisz proszę do nas za pomocą tego formularza, aby poznać szczegóły. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

wszystko_tanio_
#1 Nowicjusz#

czy coś wiadomo co było przyczyną?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@wszystko_tanio_ W przypadku Twojego konta przyczyną usunięcia ofert 16 października były duble w kategoriach. Zgodnie z Regulaminem Allegro publikacja więcej niż dwóch ofert dotyczących tego samego przedmiotu z parametrem stan "Nowy" w ramach tej samej podkategorii jest zabroniona. Podczas sprawdzania, czy oferty są powielone, bierzemy pod uwagę: 

  • produkt, z którym oferta jest połączona,
  • parametry (w tym numery EAN),
  • miniaturki.

Za powieloną uznajemy każdą ofertę, w której występują jednocześnie wszystkie czynniki wymienione powyżej. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

BATER_2004
#7 Wielbiciel#

a jeżeli wg. producenta jeden przedmiot  ( dywaniki samochodowe ) o tym samym indeksie i kodzie EAN jest oferowany do np. 7-miu róznych modeli produkowanych przez kilku producentów w róznych latach ?? A takich modeli  prosze  mi  uwierzyć jest bardzo  wiele , rózni producenci  produkują auta na tych  samych  płytach podłogowych

oznacz moderatorów

karlosastragsi
#2 Obserwator#

Dokładnie mam to samo, w dniu wczorajszym zakończone 20tyś. naszych ofert. Mamy powystawiane części, które pasują do kilku, czasem nawet dwudziestu różnych modeli. Oferty skierowane do różnych modeli aut, powiązane z wersjami silnikowymi/nadwozia z katalogu. Ktoś, kto wymyślił duble ofert, nie wziął w ogóle tego pod uwagę. Pisałem wczoraj kilkakrotnie do allegro, ale odpowiedzi sa lakoniczne i żadnych konkretów. Czekam, co dzisiaj odpowiedzą.

 

Zmiany, które powinny pomagać, kompletnie rozbijają mi biznes. Oferty tworzyliśmy latami i w minutę zostało to zrujnowane. Nie rozumiem tego kompletnie.

 

Wznowiłem oferty ponownie, bo nie mogę sobie pozwolić na przestój, póki nic sensownego allegro nie zaproponuje. 

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

Niby zmiana miniaturki i tytułu ma pomóc.

oznacz moderatorów

karlosastragsi
#2 Obserwator#

Tytuły mam różne, a miniaturki takie same, bez przesady, żebym teraz w kilkudziesięciu tysiącach ofert zmieniał zdjęcia, niby czemu ma to służyć 🙂 Czekam na specjalistów z allegro, aż dadzą szybkie rozwiązanie dla tego tematu.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@karlosastragsi rozumiem, że jest to trudna sytuacja, jednak nie jestem w stanie zrobić nic więcej, niż Doradcy, z którymi prowadziłeś korespondencję e-mailową.
Modele aut do których pasuje produkt powinny być wpisane do sekcji "pasuje do", zasady są takie same dla wszystkich sprzedających, więc wszystkie oferty będą miały wpisane modele aut w sekcji "pasuje do", a nie w tytułach ofert czy w kilkudziesięciu różnych ofertach. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

motoPwzibi
#7 Wielbiciel#

W sekcji ,,pasuje do" nie ma 3/4 modeli. Zastosowanie niektórych przedmiotów to ponad 700 modeli, z czego 600 nie ma w 'pasuje do'. Dodając modele, których nie ma, musimy oczekiwać weryfikacji (która nie zawsze jest pozytywna) i trwa nie wiadomo ile czasu. Do tego, trzeba ponownie wrócić na ofertę, aby dodać już zweryfikowany model. Klienci w większości wyszukują towar, wpisując w wyszukiwarkę nazwę danego modelu, a nie używając wyszukiwarki po motocyklu (pasuje do). 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@motoPwzibi jeśli nie ma odpowiednich informacji, to zgłaszajcie to proszę za pomocą formularza, jeśli weryfikacja będzie negatywna, poprosimy o informację, będziemy działać.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

motoPwzibi
#7 Wielbiciel#

Nie jest to jeden model, lecz setki modeli (każdy rocznik musi być osobno - według 'pasuje do').

Jest to bardzo czasochłonne i uciążliwe ze względu na to, że na weryfikację trzeba czekać nie wiadomą ilość czasu, po czym ponownie wrócić do aukcji i dodać te setki modeli jeszcze raz (z czego nie wszystkie zostały pozytywnie zweryfikowane). 

oznacz moderatorów