anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Automatycznie wystawiane płatne aukcji, czy to normalne ?

MAMY ROZWIĄZANIE!
BERTEX
#7 Wielbiciel#

Jestem na Allegro 16 lat a wiec wiem jak to sie robi 🙂  jednak spotkalo mnie cos dziwnego ostatnimi czasy  Wystawilem samochod z aukcja platna  za okolo 25 zl na 10 dni . W zwiazku z tym , ze generalnie korzystam z innego "swiatowego" portalu aukcykjnego ,  na allegro zagladam zadko po wystawieniu tej aukcji juz do niej nie zagladalem . Po trzech miesiacach przyszlo wezanie do zaplaty za 8 publikacjii x 25 zl tegoz ogloszenia ktore umiescilem tylko raz  .  Tak jak dostaje kupe spamu od allegro na skrzynke email to nie dostalem zadnego powoiadomioenia ze publikowane sa w odstepach dziesieciodniowych kolejne platne edycje tegoz ogloszenia . Dopiero brak rekacji finasowej z mojej strony zablokowalo to ogloszenie i cale szczescie  bo byc moze przez kolejny rok byloby publikowane z powodzeniem obciazajac moje konto .Czy ktos spotkal sie z takim fortelem Allegro jak zarobic troche dudkow ?   Byc moze nie nadazam za zmianami nowego wlasciciela Allegro , czy moze mi ktos wskazac problem lub moj  blad  ktory wygenerowal ta dziwna sytuacje ?  Czy ktos zna jakis kontak email BOK allegro , bo mam wrazenie że niegdys Blekitna Linia TPSy to byl wzorowy kontakt z klientem 🙂

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
Client:79577720
#14 Krzewiciel#

Kontaktować możesz się tutaj: https://allegro.pl/pomoc/kontakt

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Ogłoszenie motoryzacyjne będzie się odnawiać. Po jednokrotnym wystawieniu powinnaś przed końcem wyłączyć wznawianie. Musisz czytać regulaminy.

O zwrot naliczonych opłat możesz poprosić tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=7f980b3b-184b-4f4a-9ad4-7e833245df10

Jeśli to było Allegro Lokalnie, to tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a...

oznacz moderatorów
BERTEX
#7 Wielbiciel#

Dziekuje bardzo za odpowiedz . Wszystko jasne , w takim razie Ja to traktuję jako fortel allegro , takie cwaniackie naciagniecie na pare zlotych , oczywiscie nie znamy skali , ilu ludzi  o tym nie wie bo nie przeczytało regulaminu  i o jakiej kwocie mowimy globalnie .  Wznowienie powinno byc "na zdanie" szczegolnie ze jest zwiazane z zobowiazaniem finansowym , a informacja powinna byc jasno wskazana jako opcja  w tarkcie wystawiania przedmiotu  a nie ukryta w meandrach regulaminu , a jezeli już tak sie stalo powinienem dostac inforacje na email                 ( ty , BERTEX -  jestes nam winny kolejne 25 zl )    Ale coz , te  pare zloty to nic, jedyne co mi pozostaje to przestrzec innych , ze w regulaminie jest ukryta taka nie istota informacja dla ich kieszeni  i ze moze sa jeszcze inne . Rozumiem ze Ty czytasz te setki zdan nie zwiazanych z twoim problemem w regulaminach  podpisujac umowe z  np. firma telekomunikacyjna , lub nabywajac  nowego Windows.  Podobno 90 % ludzi zaklada ze po drugiej stronie jest uczciwy partner handlowy .  Pozdrowienia W.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@BERTEX zgodne z regulaminem, jest odnawiane puki nie zakończysz 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
BERTEX
#7 Wielbiciel#

Tak,  badzo dziekuję za pomoc , moje stanowisku w tej sprwie juz opisalem wyzej . Pozdrowienia W.

Nie moge sie powstrzymac przed opisaniem pewnego wydarzenia . 

"idziesz do lokalnej gazety dajesz ogloszenie na  "sprzedam saksofonu 100 zl  "  placisz 10 zl za ogloszenie i idziesz do domu , za godzine  przychodzi aksofonista i kupuje saksofon za 100 zl. Za rok  dostajesz wezwanie od komornika abys zaplacil 100zl poniewaz w regulaminie gazety bylo jasno napisaane ze musisz przyjsc do redakcji i ogloszenie zamknac inaczej ono bedzie odnawiane co miesiac "

Pytanie czy przyszloby ci do glowy czytac czterostronicowy regulamin tej gazety?

 

Przyznajmy sie kto czyta wszystkie regulaminy ktore mamy w okol siebie, niech pierwszy rzuci kamien 🙂

oznacz moderatorów
annas14-firma
#16 Inspirator#

@BERTEX życie przyspieszyło, AL też. 80 dni na tym portalu to czas w którym coś może się zmienić kilka razy. Czytać regulamin? Tak, ale za każdym razem bo zmiany są co najmniej raz miesięcznie a czasem co tydzień.

Ja zakładam, że jeżeli jest możliwość pobrania opłaty to na pewno została uwzględniona w regulaminie. Jeżeli za coś nie będziesz płacił, to ma to formę bonusu, opustu lub nagrody, o którą możesz się ubiegać jak spełnisz dodatkowe warunki.

oznacz moderatorów
BERTEX
#7 Wielbiciel#

Haha...  "Zycie przyspieszylo"  jestem na allegro 16 lat ale nie traktuj mnie jak oldtimera 🙂

Moze sie zmieniac,  wszystko , to mi nie przeszakadza  , ale  w tym konkretnym przypadku jezeli podejmuje jakas decyzje finansowa, zobowiazanie musze miec do niej dostep tu i tereaz w momencie podejmowania decyzji  finansowaniu , a nie za godzine,  jutro czy za  tydzien.  Czyli  jedno male okienko  z tytułem "ILOSC EDYCJI" !!

Poza tym tu nie chodzi nawet o uwarunkowania prawne , tylko uwarunkowanie t.zw. "bezpieczny klient"   Czy wiesz ze sa banki (nie w Polsce 😉 w ktorych utarg ze sklepu wrzucasz do dziure w scianie banku z karta ile tam jest pieniedzy?  No wlasnie dla mie juz takim bankiem allegro nie jest . Tak z ciekowosci, bo niema co robic , porusze to na innych forach , ciekawy jestem jakie zdanie maja inni , moze  uzytkownicy "nowego" allegro na ta sprawe.   Pozdrowienia W.

oznacz moderatorów
annas14-firma
#16 Inspirator#

@BERTEX Bez obrazy, ja mam świadomość, że sam jestem "oldtimerem" jak to nazywasz.

W latach 90-tych wszyscy uczyliśmy się zasad i reguł (teraz nazywa się to dobrymi praktykami) a wzorem były firmy z "zachodu" które istniały od ...dziesięciu lat.

Niestety to się skończyło w nowym wieku. Teraz liczy się zysk tu i teraz, a w strukturach korporacyjnych nikt nie pyta "jak się z tym czujesz" tylko jaki jest wynik.  

Można by długo dyskutować dlaczego , czy to dobrze, itd.  Ale chyba nie tu.

Pozdrawiam.

oznacz moderatorów