anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Automatycznie wystawienie na allegrolokalnie

macio77
#7 Wielbiciel#

Proszę powiedzieć czy allegro lokalnie automatycznie wystawia aukcję jak kupujący nie wpłacił pieniędzy? Bo miałem ostatnio taką sytuację, że aukcja sama się uruchomiła i byłem tym faktem zaskoczony. O automatycznym ponownym uruchomieniu aukcji nie dostałem info na email. O co chodzi?

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

xyz96
#21 Demiurg#

Od 19 maja na Lokalnie zmieniły się zasady. Teraz ogłoszenie też się wznawia, ale możesz podczas edycji oferty odznaczyć automatyczne wznawianie, wówczas oferta się nie wznowi pomimo braku wpłaty.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

a to chyba raczej dobrze 🙂

oznacz moderatorów

macio77
#7 Wielbiciel#

Tak, wznowiło się, ale ja już nie chciałem sprzedawać tego produktu i teraz mam problem. Rozmyśliłem się, a kupujący wpłacił pieniądze. Nie mam możliwości zwrotu pieniędzy bo w sprzedanych nie ma, że sprzedałem natomiast kupujący mógł za towar zapłacić. Totalny bajzel jest z tym nowy allegrolokalnie

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@macio77 Zobacz tu; https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/wystawianie-ogloszen-na-allegro-lokalnie/jak-wystawic-ogl...

Ogłoszenie po wznowieniu wygląda tak samo jak w momencie pierwszego wystawienia. Jeśli nie chcesz, abyśmy automatycznie wznowili Twoje ogłoszenie, możesz wyłączyć tę opcję podczas wystawiania lub edycji ogłoszenia.

Niestety, przy mojej próbie wystawienia i edycji w dniu dzisiejszym Kup teraz na Lokalnie, nie udało mi się znaleźć opcji wyłączenia automatycznego wznawiania. Po zadaniu pytanie w tej sprawie przez formularz, Allegro od rana milczy. Zasady Lokalnie są wyjątkowo niejasne. Na przykład w regulaminie napisano, że oferta w licytacji musi być co najmniej równa cenie wywoławczej, a w rzeczywistości musi być wyższa, nie da się zalicytować ceny wywoławczej. Po zadaniu pytania o to, Allegro milczy od kilku dni. Ponadto w regulaminie Lokalnie jest napisane, że licytację można zakończyć przed czasem nawet gdy są oferty kupna, a w wiadomości sprzed 3 dni Allegro poinformowało mnie, że nie można i znowu nie odpowiada na prośbę o wyjaśnienie. Oni już sami nie wiedzą, jak to działa. Informacje z Pomocy, odpowiedzi konsultantów i zapisy regulaminu w niektórych punkach są rozbieżne.

oznacz moderatorów

Borek_81
#2 Obserwator#

Hej

Mam podobny problem. 

Wystawiłem rzecz. Klient wylicytował, przyjechał, odebrał, zapłacił gotówką. Po jakimś czasie dostałem info, że kupujący nie opłacił towaru. 

Towar powrócił na aukcję i ktoś wylicytował go powtórnie, zapłacił i chce towar, którego nie mam już.

Allegro milczy.

Co mam zrobić? Ktoś pomoże?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Oddaj mu pieniądze.

oznacz moderatorów

jarekfran
#1 Nowicjusz#

...ciekawe czy allegro odda prowizję .... powiem tak.... zapomnij. 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Trzeba było odklikać tą aukcję jako nieaktywna, bo ona się wznowiła przez brak wpłaty, albo poprostu usunąć ją 🙂

oznacz moderatorów

Borek_81
#2 Obserwator#

Hej, Patryk.... jakbym wiedział, że aukcja sie wznowi to bym usunął.... a nie wiedziałem o tym. 

 

Czy można jakoś oddać pieniądze jak jest założona dyskusja?

 

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Musisz wypłacić na swoje konto i oddać mu zwykłym przelewem.

oznacz moderatorów

Borek_81
#2 Obserwator#

ale nie mam konta klienta.... tak jak pisałem nie interesuje tego Pana zwrot pieniążków

 

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Jeśli nie chce, to mu nie oddawaj 🙂

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Jeśli nie wypłaciłeś na swoje konto z AF to przerzuć mu na jego PayU z twojego AF 🙂
To jest AL, więc jak nie masz przedmiotu, to zwracasz kasę, nie ma że go nie interesuje, aukcja wskoczyła przypadkiem, co może potwierdzić support allegro w dyskusji 🙂

oznacz moderatorów

Borek_81
#2 Obserwator#

Patryk... rozwiń te skróty AF i AL  bo jakoś nie potrafię tego rozgryźć

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Allegro Finanse (to tu) / Allegro Lokalnie (to tu) 🙂
a CL to Czarna Lista (to tutaj), jak coś 😄

oznacz moderatorów

jarekfran
#1 Nowicjusz#

...a gdzie jest ten "przycisk"? U mnie wisi na liście zakończonych i nie opłaconych i nie ma żadnej opcji by coś kliknąć aby się nie odnawiała, nawet "usuń przedmiot" nie ma....

oznacz moderatorów

jarekfran
#1 Nowicjusz#

Dla mnie to przegięcie przez Allegro. Cios poniżej pasa. Nie ładnie.... jakby "kara" za to, że ktoś nie zapłacił i allegro nie ma prowizji....

oznacz moderatorów

jarekfran
#1 Nowicjusz#

Chyba jedyna opcja to obserwować te cholerne aukcje i zedytować tekst wpisując dużymi literami, że przedmiotu już nie ma i proszę nie licytować bo allegro wystawiło automatycznie przedmiot bez waszej wiedzy.

oznacz moderatorów

JohnCooperWorks
#1 Nowicjusz#

Ciekawe kiedy mam to niby ustawić, skoro **piiip**na aukcja ciągle się odnawia i nie można jej edytować, jak ktoś złoży ofertę. Burdel totalny i tyle.

oznacz moderatorów