anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Błędnie wyświetlane przewidywane terminy dostaw

wypad_com_pl
#11 Animator#

Witam,

Mamy pewnie problem ponieważ w naszych w zasadzie wszystkich aukcjach błędnie wyświetlają się przewidywane terminy dostaw a tym samym klienci są wprowadzani w błąd. Poniżej opiszę przykładową sytuację z dziś.

W zasadzie wszystkie towary mamy ustawione że wyślemy w 24h i dodatkowo mieliśmy informację iż wysyłamy tego samego dnia w przypadku zakupów do godz. 10. Klient wczoraj zakupił towar na naszej aukcji 7398317180 data czw., 9 lip 2020, 12:55 ponieważ wyświetlała mu się informacja że otrzyma przesyłkę w piątek (informacja dotyczyła paczkomatów). Przesyłkę nadaliśmy w paczkomacie nadawczym 9 lipca 16:52 zgodnie z deklarowanym przez nas czasem wysyłki 24h. Wyświetlana przez serwis Allegro informacja nie powinna wyświetlać się jako dostawa w piątek a jako dostawa w poniedziałek ponieważ równie dobrze zgodnie z informacją o wysyłce w 24h mogliśmy tą przesyłkę nadać dopiero 10.07.2020. Klient został wprowadzony w błąd nie z naszej winy i niestety mamy z tego powodu nieprzyjemności w postaci niezbyt przyjemnych maili. Jeżeli zakup byłby dokonany do 10 rano to ok. taka informacja mogła by się pojawiać ale po tym czasie powinna się zmienić na dostawę w poniedziałek a tak się nie stało. Sprawa nie jest jednostkowa tylko w dalszym ciągu dotyczy wszystkich naszych aukcji gdzie źle jest wyświetlany przewidywany termin dostawy. Dziś wyłączyliśmy całkowicie informacje odnośnie wysyłki tego samego dnia do godziny 10 a mimo to w dalszym ciągu produkty wysyłane paczkomatami mają przewidywany termin dostawy na poniedziałek. Jest to nie wykonalne ponieważ odbiory przez kuriera InPost mamy ok. 11. Jest to również niezgodne z tym co deklarujemy czyli wysyłka 24h gdzie towar równie dobrze możemy wysłać w poniedziałek.

Proszę o ustosunkowanie się kogoś z serwisu Allegro w tej sprawie. Podobne zgłoszenie zostało również wysłane za pośrednictwem formularza kontaktowego.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

kostas11
#21 Demiurg#

@wypad_com_pl sami wprowadzacie klientów w błąd po co dajecie że wysyłka tego samego dnia i 24 h 😞  Allegro samo wylicza czas dostawy jak chce i kiedy chce nic z tym nie zrobicie 😞

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/przewidywany-czas-dostawy-twojej-przesylki-AVlrm8wY3Sg

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Oferta wystawiona na Allegro to umowa, którą kupujący zawiera ze sprzedawcą w momencie kliknięcia Kupuję i płacę lub po wygraniu licytacji. Allegro nie ma prawa niczego dopisywać do treści tych umów i niczego w nich zmieniać, a jednak to robi. Allegro ma prawo jedynie usunąć ofertę naruszającą regulamin.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@xyz96 mogą nie mogą a robią co chcą ich podwórko 🙂 choć nie powinni ingerować jak mam 3 dni to tyle powinno tam widnieć 🙂

Ja mam w ofertach wysyłka do 3 dni a wyświetla mi że 24 h bo 90 % zamówień idzie tego samego dnia 😞 a że mam pocztę która wożę pn, śr, i pt. więc ustawiłem na 3 dni 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@kostas11 skoro tak się godzisz na to bezprawie, to nich Ci ceny jeszcze zaczną obniżać według własnego uznania. Na górze będzie Twoja przekreślona cena, a pod nią niższa, wpisana przez Allegro 🙂

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Nie jesteście jedynymi, sporo użytkowników tutaj miało z tym problem. Ten przewidywany czas wyliczany przez allegro na podstawie wcześniejszych wysyłek działa jak działa, a za to i tak obrywa sprzedający. Sam jestem ciekaw jak to będzie wyglądało jak to jeszcze sobie pochodzi przez parę miesięcy.

Odbiór przez kuriera/czas nadania w paczkomacie czy w POKu ma znaczenie w ich wyliczeniach, więc jeżeli zdarzy Ci się nadać paczki po 12 i te zamówienia będą wychodzić tak przez parę dni, to kupującemu pokaże się informacja, że dostawa na dzień następny mimo, że kurierzy nie mają ustalonej godziny podjazdu do paczkomatu/POKu/sprzedawcy.

Ja przykładowo mam wysyłkę na dzień następny do godziny 12, kurier czasami potrafi do mnie podjechać po 14. Klienci robią zakupy, bo pokazało im dostawę na jutro. Dziękuję za takie wyliczenia, drogie Allegro. Przez to mam telefony od kupujących dlaczego paczka nie doszła na następny dzień, skoro allegro pokazuje im, że na jutro dostaną. Na nic zdaje się tłumaczenie, że to nie jest nasz termin dostawy, allegro samo to wylicza, a ja wysyłam na dzień następny jedynie do godz. 12 i tak mam w info o sprzedającym. Mówią jedynie, po co dajemy to w swoich aukcjach. (????????)

W ogóle bym się tego nie czepiał, gdyby czas realizacji ustalony przez sprzedającego był pokazany OBOK tego wyliczonego czasu, a nie gdzie kupujący musi przekliknąć na "dostawa" i jechać NA SAM DÓŁ CENNIKA, żeby zobaczyć faktyczny czas realizacji. Wątpię, żeby kupujący w ogóle jeszcze czytali sekcję "o sprzedającym" gdzie mam rozpiskę w jakich godzinach trzeba składać zamówienia. Po co to wszystko, allegro ma swoje wyliczenia, mi spada jakość sprzedaży przez takie coś, bo obcinają ocenę za jakość obsługi) i muszę głupio tłumaczyć kupującym czemu paczki do nich nie dochodzą, bo nie czytają podanych im informacji przez sprzedającego...

To jeszcze nic, z innej beczki do tego dochodzi jeszcze nowy filtr czasu dostawy, który nawet nie pokazuje moich ofert z wysyłka natychmiast i faktyczną wysyłką w ten sam dzień :]

oznacz moderatorów