anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Błędy Allegro Gadane

Vryko
#18 Luminarz#

I jak sama nazwa wskazuje, wrzucamy w tym wątku wszelkie zaobserwowane bugi i niedoróbki. Powtarzam - błędy. Nie żalimy się tu, jakie to Allegro jest be, podajemy prostą i jasną informację, co nie bangla. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów
336 ODPOWIEDZI 336

Knowhere
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Potwierdzam to, co napisała @Kaliope_Brzeg - nie pokazują się powiadomienia, gdy ktoś napisze posta w temacie, w którym już się pisało. No, chyba że zawoła z nicka.

Potwierdzam również to, co napisał @DarkStoorM - okienko z listą nicków nie chce znikać, prawie za każdym razem (a gdy już to robi, to dopiero po napisaniu kilku słów po wywoływanym nicku). Zresztą, pisałem o tym już tydzień temu.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Może to raczej nie błąd, ale orientuje się ktoś w oprogramowaniu, z którego korzysta Gadane? 

Dla mnie to trochę dziwne, że "teoretycznie" można wywołać surowe zapytania SQL.

Zwykłe selecty działają, wszystkie info można wyciągnąć. Nie wiem czy to ważne, może ktoś wie więcej na ten temat, ale raczej nikt stażystów w tych czasach nie zatrudnia do tworzenia forum dyskusyjnego, żeby wprowadzać dziury do produkcji 😄

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

od selecta do _gid'a niedaleka droga 😄

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@DarkStoorM Myślisz że dlaczego coraz w nocy pojawiają się tu posty zawierające "opowieści dziwnej treści" z jakimiś urywkami skryptów (zapewne próbującymi spowodować SQLi czy tam inny XSS)?😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@Knowhere No właśnie tak teraz skojarzyłem 😄

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@DarkStoorM Stażyści są u nas bardzo mile widziani.  Na dowód tego mogę zdradzić, że w tym roku, w letnim programie stażowym, bierze udział aż 53 uczestników. Jednak to zadanie wykonali specjaliści i zapewniam, że w ten sposób użytkownik nie pozyskuje żadnych, tajnych danych na temat innych użytkowników AG. Sam software był dokładnie zbadany przez nasz zespół techniczny, wykonano wiele testów penetracyjnych i dane, które wskazałeś nie stanowią zagrożenia. Sam ID konta oraz login i tak są widoczne dla innych odwiedzających Allegro Gadane. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Ola, czy te testy penetracyjne, o których wspominasz, na pewno były dogłębne i długotrwałe?😛

PS To niech ci specjaliści w końcu naprawią forum, bo w poniedziałek stuknie 3 (słownie: trzy) tygodnie odkąd je popsuli😐

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Knowhere Czas szybko biegnie, ale dobra wiadomość jest taka, że prace mają się ku ukończeniu. Poza tym, to zupełnie inny zespół. Twoje ostatnie pytanie zdaje się już było w innym wątku? 🙂

@pinsplash Tak, wiemy i działamy w tym temacie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Które konkretnie pytanie masz na myśli?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ I już się wyjaśniła tajemnica niepokazywania się pod dzwonkiem niektórych powiadomień.

Zajrzałem sobie właśnie do zakładki https://spolecznosc.allegro.pl/t5/user/myprofilepage/tab/user-subscriptions a tam (mimo zaznaczonej opcji "Automatycznie subskrybuj wszystkie tematy lub recenzje, w których uczestniczę" w zakładce https://spolecznosc.allegro.pl/t5/user/myprofilepage/tab/user-subscriptions:notification-settings) ostatni zasubskrybowany temat był z okolic nieco ponad 2 tygodni wstecz.
Okazuje się, że tematy w których się udzielam, w ogóle nie są dodawane do subskrybowanych. Skąd to wiem? Bo przeprowadziłem eksperyment. Usunąłem wszystkie subskrypcje z zakładki (swoją drogą czynność żmudna do porzygania, gdyż proces "zaznacz wszystkie - usuń zaznaczone subskrypcje - potwierdź" musiałem powtórzyć 70 razy - dlaczego nie można usunąć wszystkich subskrypcji naraz? Dlaczego mimo że tutaj https://spolecznosc.allegro.pl/t5/user/myprofilepage/tab/user-preferences:portal w polu "Liczba subskrypcji w składniku Moje subskrypcje" mam ustawione "20" , to i tak w subskrypcjach wyświetla mi po 10 sztuk [tak samo w zakładkach, które też mam ustawione na "20"]?), napisałem ze 2 posty w tematach, w których wcześniej się nie udzielałem, lecz mimo tego nie pojawiły się one w subskrybowanych.

Czyżby to kolejne pokłosie ostatniej aktualizacji?

PS Nadal nie wiadomo o co chodzi z tą dwugodzinną przerwą poczynając od północy. Jakieś wyjaśnienie?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@_HolaOla_  "Stażyści są u nas bardzo mile widziani..."

No więc to wyjaśnia  ciągłe problemy techniczne, ciągłe naprawianie tego co było w miarę dobre...

Kiedyś napisałem że  na górze  strony, tu na gadane, przydałaby się lista stron, taka jak na dole. Dla ułatwienia wyszukiwania.  Postulat   zniknął  gdzieś w  tłoku  dyskusji.

Dostaję  czeste powiadomienia  że ktoś coś dopisał, ktoś odpowiedział.  Klikam i oczywiście otwiera mi pierwszą  tytułową stronę.  No i  szukaj sobie na 9 stronach.

Makabra.  Dlaczego niektóre powiadomienia  przekierowują  bezpośrednio  do  odpowiedzi, inne  tylko  do  strony  tytułowej?  Wie to ktoś?  No i co z tą listą stron na górze?

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@_HolaOla_  Edytuję post, chcę dodac emotki. Pisze że edytowany, zmienia godzinę, ale nie dodaje emotek...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@pinsplash Będę Ci ogromnie wdzięczna za zdjęcia lub zrzuty tej sytuacji. 

@Knowhere Opcja "odpowiedź" między 0:00 - 02:00 działa już normalnie, więc gdyby u Ciebie nadal występował ten problem, czekam na info. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@_HolaOla_  zrzut niewystępowania ?? @_HolaOla_

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@_HolaOla_Poniżej 3 kroki, post, edycja, po edycji

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

Posypało się. Dzwonek nie dzwoni, nie przychodzą powiadomienia, nie działa subskrypcja, emotki kuleją  i pewnie jeszcze coś by się znalazło 😁

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg Subskrypcje nie działają od 3 tygodni (pisałem o tym wyżej). Za to znalazłem inny ciekawy błąd (chociaż myślę, że to kolejne "usprawnienie").

@_HolaOla_ Od wczoraj po kliknięciu na stronie głównej forum przycisku "pokaż więcej", starsze tematy rozwijają się tak jakby powyżej tego przycisku, a nie jak wcześniej poniżej (działa to tak, że pozycja tego przycisku na stronie pozostaje niezmienna - wcześniej po rozwinięciu dalszych tematów trzeba było ją przewinąć w dół, żeby dotrzeć do tego przycisku do tego przycisku).
Nie wiem kto dokonał tego "usprawnienia" (i w sumie mnie to nie interesuje, bo nie ma to znaczenia), ale cofnijcie to na Peruna, bo tylko utrudnia to przeglądanie forum, gdyż działa kompletnie niezgodnie z logiką (bo teraz muszę robić cofkę do góry i szukać tematu, który widniał jako ostatni przed kliknięciem "pokaż więcej").

Kto w tym zespole specjalistów wpada na takie głupie pomysły, a co ważniejsze - dlaczego?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Knowhere  Myślisz, że wpadłabym sama na tę subskrypcję ? sealed Mnie najbardziej denerwują te powiadomienia a raczej ich brak.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg A kto Cię tam wie😛 Ja też wpadłem na to przez zupełny przypadek🙄

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów