anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Bezpieczeństwo na Allegro

MAMY ROZWIĄZANIE!
vonNogay
#16 Inspirator#

https://www.youtube.com/watch?v=iv0HpCbHfao

Koniecznie trzeba obejrzeć!

oznacz moderatorów
60 ODPOWIEDZI 60
cookie000
#15 Entuzjasta#

O żesz k....a !

Pomysłowość oszustów w wyszukiwaniu luk nie ma granic.

oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

Nie jestem przekonany czy przedstawione są w tym filmiku fakty.

Już wyjaśniam, z doświadczenia wiem, że w przypadku zmiany tytułu wpłaty przelew jest zawracany, tak miałem, gdy klientka dla pewności postanowiło dopisać nazwę sprzedawcy w tytule, doprawdy było to rok temu, chyba że coś się zmieniło.

Jedynym sposobem na niewkopanie się w bagno w tej sytuacji, jest anulowanie zamówień opłaconych przelewem tradycyjnym.

oznacz moderatorów
vonNogay
#16 Inspirator#

@Halfrunt Obyś miał rację 🙂 Autorzy kanału zrobili test takiej płatności i przeszła (koniec filmiku), oczywiście zakładając, że test był prawdziwy.. ale kanał istnieje już jakiś czas, jego autorzy nie są anonimowi. Sam bym chętnie to sprawdził, ale nie chcę ryzykować zawieszenia kont za fikcyjne zakupy od samego siebie.

Trzeba wyłapywać takie wpłaty od kont Client.. istniejących krócej niż miesiąc (chociaż i to nie daje pewności, bo oszuści często przejmują stare konta). Oczywiście jest to możliwe, jeśli jest się okazjonalnym sprzedawcą prywatnym, ktoś z dużą sprzedażą i automatyzacją zamówień nie ma szans tego wyłapać.

oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

@vonNogay Z ciekawości kupiłem u Ciebie Meksyk, wybrałem przelew tradycyjny i zapłacę kwotę zgodną, ale zmienię tytuł przelewu.

oznacz moderatorów
cookie000
#15 Entuzjasta#

@Halfrunt 

O. I to jest konkretny test ! :]

oznacz moderatorów
annas14-firma
#16 Inspirator#

Wydaje mi się, że sprawa zmiany w tytule przelewu do PayU jest drugorzędna.

Załóżmy że tytuł i kwota płatności zostaną użyta takie jak podało PayU. Jedyny sposób wykrycia oszustwa to porównanie danych zamawiającego z danymi opłacającego.

Czy PayU ma możliwość zweryfikowania czy płatnik jest osobą zamawiającą? Nie, pomimo że wie do kogo należy rachunek z którego dokonano płatności (jeżeli płatność nie była gotówką na Poczcie)  dla przelewu tradycyjnego, to nie musi to być ta sama osoba co kupujący.

Jedynie płatnik może wykryć oszustwo porównując za co zapłacił z tym co i gzie kupił. 

Co dostaje płatnik w potwierdzeni z PayU? Czy jest tam informacja za co zapłacił? Tego nie wiem bo nigdy nie płaciłem tą metodą.

 

oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

@annas14-firma Tak zgadza się, jest drugorzędna, ale eksperyment nasz polega na podważeniu przedstawionej w filmie "testowej" wpłaty przelewu tradycyjnego. Cóż jeszcze niedawno taka wpłata by nie przeszła, wobec czego sprawdzam! bo moim zdaniem końcówka tego video raczej reklamuje jeden z portali przy dyskredytacji dwóch innych, ale to moje wnioski.

Co nie zmienia faktu, że przy prawidłowo wypełnionym tytule wpłaty i kwocie przelewu proceder taki jest nadal prawdopodobny.

oznacz moderatorów
annas14-firma
#16 Inspirator#

@Halfrunt Rozumiem to.

Zastanawiam się tylko czy jest podstawa do oskarżania sprzedawcy jeżeli oszukany kupujący  dokonał płatności w oparciu o dane uzyskane od strony trzeciej. Szczególnie jeżeli to miała być płatność za zakup na innym portalu.

A jeżeli tak, to czy nie można zidentyfikować, kto złożył zamówienie na Allegro.

oznacz moderatorów
cookie000
#15 Entuzjasta#

@Halfrunt 

Na temat oelixa też filmik mają ;]

oznacz moderatorów
vonNogay
#16 Inspirator#

@Halfrunt OK, dzięki za zakup 🙂 O tym, czy płatność przeszła dowiemy się chyba najwcześniej w poniedziałek.

oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

@vonNogay No i przeszła płatność, a więc to prawda co na filmie pokazano, można zmienić opis i kwotę to przechodzi.

oznacz moderatorów
vonNogay
#16 Inspirator#

@Halfrunt Zgadza się, otrzymałem wpłatę!

oznacz moderatorów
cookie000
#15 Entuzjasta#

@Halfrunt 

I to jest chyba ta jedyna wątpliwość, ale ja bym się nie zdziwił gdyby to jednak przepychało.

Wykonując zwykły przelew bankowy też powinieneś wpisać imię i nazwisko oraz adres odbiorcy przelewu, ale jak (ręcznie lub automatycznie, tudzież na jakich warunkach np. kwoty powyżej ...) i czy tę regułę weryfikacji się stosuje wszędzie ? Można sobie zrobić próbę w swoim banku wysyłając kasę do zaufanej osoby z "pomyłką" odbiorcy w tytule ;]

oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

@cookie000 Jeśli chodzi o sprawdzanie danych beneficjenta - to nie działa na 100% - nikt tego nie sprawdza, kiedyś było o tym głośno. Sprawa jest prosta, pieniądze są wysyłane na numer konta.

Lecz w tym przypadku (przelewu tradycyjnego) rachunek jest PayU, które to po tytule wpłaty sprawdza do kogo i za co wpływają pieniądze, chyba, że postanowili już każdemu użytkownikowi otworzyć subkonto, wówczas mogło by przejść.

oznacz moderatorów
basket525
#8 Zapaleniec#

Na YT został wyjaśniony nowy sposób na oszustwo na Allegro. Czy Allegro coś z tym planuje zrobić?

 https://youtu.be/iv0HpCbHfao

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@basket525, ten materiał jest weryfikowany przez nasz dział bezpieczeństwa. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@mr_oma Ok a kto w takim razie chroni sprzedających?

oznacz moderatorów
PiotrM84
#7 Wielbiciel#

Ludzie przez was tłumaczą się w sądach a wy dopiero weryfikujecie materiał? 😀

oznacz moderatorów
ario872
#10 Popularyzator#

O kurde... Zróbcie coś z tym bo to strach.@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów