anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Bezpodstawne negatywy

MAMY ROZWIĄZANIE!
Adalek47
#9 Pomysłodawca#

Witam,

Post ten kieruję głównie do Administracji Allegro. Kiedy w końcu system wystawiania ocen zostanie usprawniony? To jest jakaś farsa. Wczoraj nakryłem jednego sprzedającego na tym, że wtajemniczył swojego koleżkę, aby ten kupił ode mnie przedmiot, podam tutaj nawet nick tego Allegrowicza, bo czemu nie [edycja]. Po kilku dniach otrzymałem negatywny komentarz od jego znajomego. Zrobiłem oczywiście research na własną rękę, bo w kwestii szukania powiązań, Allegro nie pomogło mi jeszcze ani razu. Były takie przypadki, że konsument, który zakupił ode mnie przedmiot i wystawił negatywa, później dziwnym trafem znalazł się również na grupce o tematyce hurtowej i mnie na niej oczerniał, co jest oczywiście chore. Powód? Błędna wysyłka - nie ten model słuchawek. Udało mi się znaleźć powiązanie na Facebooku, dwa barany - bo inaczej tego się ująć nie da, dali sobie opis na profilu typu "Szefuncio" w firmie "jak być skończonym głupkiem". W ten sposób ich zdemaskowałem. Dzisiaj doszedł kolejny negatyw. Powód? Rzekomo nie ten kolor co trzeba. Problem w tym, że nie otrzymałem żadnego dowodu/zdjęcia to potwierdzającego. Dzwonię, nie odbiera. Piszę, nie odpisuje. Zaproponowałem zwrot całej kwoty za zamówienie, bez konieczności odsyłania przedmiotu. Nie znam jeszcze normalnego konsumenta, który by na to nie poszedł. Skutek? Blokada numeru telefonu.. Dzwonię z drugiego, również blok. Czy tylko ja uważam, że coś tu jest nie tak?

Allegro bez zaprzeczeń to największy serwis sprzedażowy w kraju. Wiele spraw nie funkcjonuje w nim jednak tak jak powinno. System wystawiania ocen jest źle skonstruowany. Kupujący ma prawo wystawić nam ocenę od razu po kupieniu przedmiotu, nie musi nawet czekać żeby nas obsmarować. Zauważyłem, że im bardziej się staram o te oceny, tym więcej przybywa mi negatywów. Kupujący jest traktowany niczym bożek, a my? Ciężko to nawet opisać.

Pozdrawiam.

 

oznacz moderatorów
48 ODPOWIEDZI 48
maxr01
#17 Koryfeusz#

Sorry - nie przeczytałem wszystkich odpowiedzi w tym wątku - po prostu nie chce mi się.

Jednak jest pewna prawidłowość - jak tylko dojdę ze wszystkimi wymaganiami do statusu SS ii go otrzymam- to zaraz pojawia się negatyw lub jakiś inny  problem i nierozwiązana dyskusja. Niestety, ja nie mam czasu na sprawdzanie i drążenie tych tematów. 

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów
Adalek47
#9 Pomysłodawca#

Nie musisz, bo właśnie o tym jest ten wątek i trafiłeś w sedno. Widzę, że jest jednak sporo tych osób, nie tyczy się to małej ilości, co jest już jakimś powodem do większej debaty. 

oznacz moderatorów
Adalek47
#9 Pomysłodawca#

Witam,

 

Pisałem już tutaj miesiąc temu post na temat negatywów na Allegro (bezpodstawnych negatywów). Sytuacja kilka dni temu znów się powtórzyła. Otrzymałem negatywa z polecenia konkurencji. Znalazłem powiązanie, kupujący prowadzi kanał na YouTube, w którym 2 razy wystąpił ten sprzedający, są też prawdopodobnie znajomymi na Facebooku. Miesiąc temu też go nakryłem na robieniu mi pod górkę w ten sposób, ale po Allegro to spłynęło i tylko ho upomnieli, a ja uprzedzałem, że on będzie cały czas kombinował. Kolejną sytuację również zgłosiłem do Allegro, otrzymałem odpowiedź, że ocena nie narusza ich regulaminu i nie mogą wykraczać poza sferę serwisu. Więc można to przetłumaczyć na coś w stylu "radź sobie sam koleś, my umywamy rączki". Opisałem całą sprawę do UOKiK. Piszę do was żeby się poradzić, co mogę jeszcze zrobić w tej sytuacji? Nic temu człowiekowi nie zrobiłem, a on cały czas próbuje mi wbijać szpilki.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Adalek47 było kontynuować poprzedni wątek 🙂  UOKiK nie zajmie się tym za drobna sprawa 😞 Idź do adwokata i pociągnij sprawę w sądzie.

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Adalek47
#9 Pomysłodawca#

Nie stać mnie na adwokata, za darmo nikt się tym nie zajmie.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Jeśli Allegro nie usunie, to tylko sądownie, ale jeśli komentarz nie jest zniesławieniem, czyli jest zgodny z przebiegiem transakcji, poniesiesz tylko koszty sądowe.

oznacz moderatorów
Adalek47
#9 Pomysłodawca#

Jak może być zgodny, skoro to ocena od konkurenta? Otrzymałem 1/5 za obsługę kupującego, nic nie zostało wyjaśnione, telefon zablokowany.

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

@maxr01 no nieźle ja mam to samo. Ostatnio nawet zastanawiam się czy przystępować do programu, bo ewidentnie jak dostaję tytuł to pojawiają się komentarze negatywne, które są jakby z kapelusza, co powoduje oczywiście automatyczne wypadnięcie z programu i spadek . Jak jestem poza nim, to dosyć szybko wracam i znowu to samo, 2-3 tygodnie i wypad. Zauważyłem, że to reguła. Nie chcę tutaj snuć jakiejś teorii spiskowej, ale nic innego nie przychodzi mi do głowy.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
MOMAZU
#10 Popularyzator#

Niestety zauważyłam też praktykę dotyczącą faworyzowania sprzedawców i usuwanie negatywnych komentarzy przez allegro. Ostatnio klient dał nam przykład nieuczciwego sprzedawcy, który wystawia produkty, których nie ma na stanie. Wystawił taki negatyw po czym po kilku dniach został on usunięty z serwisu. Nie była to kwestia tego, że kupujący usunął komentarz. Zrobiło to allegro - wystarczy mieć opiekuna (który jest przydzielany do większych sprzedawców), który to załatwi - a to wiem od innego sprzedawcy, który takiego opiekuna posiada... a powód był prosty. Sprzedawca dostaje kilka negatywów dziennie więc nie miał by SMARTA czyli sprzedawał by mniej. Pojawia się więc pytanie, znając takie praktyki allegro, czemu ma służyć system ocen? bo na pewno nie jest on źródłem rzetelnych informacji dla klientów 🤔

oznacz moderatorów