anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Bizon amerykański vs polski żubr

dolina_ksiazki
#10 Popularyzator#

Musiałem użyć przenośni ponieważ allegro blokuje słowo A......n ( **piiip** )

Czytaliście może artykuł na bankierze że do Polski wchodzi **piiip**. Obecnie negocjuje ceny z pocztą polską.

Ciekawe czy będzie jak w przypowieści biblijnej że Dawid polski żurb (allegro) wygra z amerykańskim bizonem Goliatem ( **piiip**)- , czy będzie  bardie bardziej realistycznie że **piiip** złamie monopol na polskim rynku e- commers i allegro podkuli ogon.

Zawsze może być remis - ale według mnie zawsze musi być samiec alfa który kieruje stadem i po kilku miesiącach się wypomni lider

Choć kiedyś allegro wygrało na polskim rynku z **piiip** oraz świstakiem

Zapowiada się ciekawe starcie 😉

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@dolina_ksiazki  Wyjdą szybciej niż weszli. Nie mają w starciu z Allegro najmniejszych szans.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

dolina_ksiazki
#10 Popularyzator#

nie przekreślał bym na starcie szans amerykańskiego bizona . Oni mają kapitał - mogą przeczekać spokojnie. Moim zdaniem sprzedawcy posiadający powtarzalny asortyment (nowy) pewnie rozłożą siły na dwie platformy + własny sklep. Sprzedawcy rzeczy unikalnych ( używanych)   będą musiały wybrać między platformami . Mało prawdopodobne aby amozon lub allegro udostępnili narzędzia sprzedażny tego samego przedmiotu na dwóch platformach.

Allegro jest liderem na polskim rynku natomiast amerykański bizon na światowym - więc jak dla mnie może być ciekawie. Wiele jest przedmiotów które w Polsce ciężko sprzedać lub osiągają ceny znacznie niższe niż poza granicami. Dla europejczyka lub amerykanina allegro nic nie znaczy  , raczej będzie szukał na a......m lub na e....y

 

oznacz moderatorów

koltat
#11 Animator#

Raczej wejdą i zmienią szyld. Kupowałem ostatnio czytnik na Am....nie, bardzo szybko się tam odnalazłem. Mam wrażenie że to już się dokonało.

-None-
oznacz moderatorów

Xard86
#10 Popularyzator#

W niektórych branżach może być małe przetasowanie, ale spodziewam się, że dotknie to bardziej dużych sklepów z elektroniką niż zwykłych sprzedawców. Zależy też ile wyłożą na reklamę - bo tak faktycznie już tutaj są, tylko nie krzyczą o tym za głośno. Natomiast wydaje mi się, że każdy sprzedawca powinien spojrzeć i sprawdzić jak wygląda jego branża na tamtym portalu i zastanowić się czy jest to jakieś ryzyko.

Allegro natomiast powinno trochę przyhamować z dodawaniem prowizji od prowizji - koszty tam nadal są trochę wyższe, ale nie jest to duża różnica. Przydałaby się jakaś zachęta do pozostania.

 

 

oznacz moderatorów

fonex_pl
#10 Popularyzator#

Wydaje mi się, że Allegro będzie dobrze się trzymać. Bizon co najwyżej może kupić Allegro, dzięki czemu przejmie nasz rynek.

___________________________________________________________
FONEX - monitoring, alarmy, domofony i wideodomofony
oznacz moderatorów

dolina_ksiazki
#10 Popularyzator#

czas pokaże ,

tak jak allegro każde nam konkurować miedzy sobą na swojej platformie oraz wymyśla  co chwile genialne pomysły ;)- to może teraz zacznie zabiegać aby sprzedawcy pozostali na ich platformie - zdrowa konkurencja każdemu się przyda - mam nadzieje że allegro doceni dzięki komu zarabia i trochę odpuści z tym nadgorliwym podnoszeniem standardów i wyśrubowanymi statystkami.

oznacz moderatorów

fonex_pl
#10 Popularyzator#

Wydaje mi się, że to nie Allegro, a ameryka będzie walczyć o klienta. Serio, ama niczym się nie wyróżnia i nie posiada żadnego atutu w walce z Allegro poza kapitałem. Czy to wystarczy? Zobaczymy. Allegro ma udziałów w naszym e-commerce jakieś 40 %. Jeżeli Ama sięgnie przez pierwsze 3 lata działalności u nas (tej już oficjalnej i mocno aktywnej) 5 %, to będzie to prawdziwy cud.

___________________________________________________________
FONEX - monitoring, alarmy, domofony i wideodomofony
oznacz moderatorów

dolina_ksiazki
#10 Popularyzator#

teraz według prasy ma 3-5 % rynku polskiego , sprzedaż przez niemiecki serwis a...n.de

oznacz moderatorów

Xard86
#10 Popularyzator#

No właśnie ten kapitał to gigantyczna przewaga - Amz może dla polskich sprzedawców obniżyć prowizję ze standardowych 15% na 5... albo w ogóle zrezygnować z niej na jakiś czas. Czy klienci nie przejdą tam mając tę samą obsługę, bezpieczeństwo, przy potencjalnie niższej cenie? No i odpowiedniej kampanii reklamowej?

 

oznacz moderatorów

dolina_ksiazki
#10 Popularyzator#

to nie będzie raczej walka jak Pudziana z Najmanem , obstawiał bym raczej Pudziana z Brunejką - waga ciężka - duże zaplecze finansowe , bez gwałtownych  ruchów , tylko oczekiwanie , obserwacja aż przeciwnik się zmęczy - to nie będzie spektakularne przedstawienie  ale zwycięzca może być tylko jeden - na remis bym nie stawiał 

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

Allegro musiało o tym wiedzieć od dawna. Stąd pewnie ten durnowaty Smart - pomyślany jako manewr ucieczki do przodu. Zważywszy jednak, że jest to program niezwykle kosztowny, oraz generujący coraz więcej problemów formalno-rozliczeniowych, Smart może się okazać właśnie tym, na czym się Allegro ostatecznie wywróci.

oznacz moderatorów