anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Blokada konta za zaległości na koncie małżonki.

Kicor2
#2 Obserwator#

Allegro zablokowało mi konto firmowe i prywatne z uwagi na zaległość 30 zł bodaj z 2014 roku.Mimo iz zaległość nie nadawała sie do ściągnięcia w sposób zgodny z prawem czyli przez sąd(przedawnienie roszczenia),opłaciłem zaległość pomimo moich watpliwości co do jej istnienia.

Kilka dni czekałem na odblokowanie konta.Po braku reakcji Allegro,wysłałem do nich pytanie o odblokowanie konta.Okazało się że nie odblokują moich kont ponieważ istnieje zaległość na koncie żony...Jak mniemam równiez przeterminowan.

Nic nie dały wyjasnienia że to nie moje konto,że nie mam danych logowania,że nawet gdybym chciał nie opłacę zaległości bo nie mam fizycznego dostępu do konta z zaległościąTo nie moje konto.

W chwili obecnej zakończyłem dyskusję z Marcinem z działu bezpieczenstwa (czy czegos tam) dyskusja bardzo jałowa odpowiedzi w stylu :my coś wiemy,ale nie powiemy,nie odblokujemy bo nie itd.itp.

Rozważam wniesienie pozwu (już raczej zapadła decyzja).

Czy ktoś z was miał taką sytuację?Możliwość złożenia pozwu zbiorowego.

Zapraszam do kontaktu.

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

Kicor2
#2 Obserwator#

Własnie Pan Maciej z działu bezpieczeństwa przesłał mi numer rachunku i kwote do zapłaty bez mozliwości zalogowania sie do "konta z którego korzystam" czyli konta żony,abym mógł zweryfikować opłatę.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Trzeba pilnować swoich rachunków na bieżąco. Jak spłacisz to być może przywrócą ci dostęp do konta. Na koncie żony, niech ona sama się zaloguje.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Rozumiem że już to była żona skoro nie masz możliwości spłaty! allegro blokuje konta z jeszcze mniej błahych powodów. Opisów tego typu było tu trochę.😔

oznacz moderatorów

Kicor2
#2 Obserwator#

Pisałem wyżej.Zapłaciłem.Gdyby zablokowali Ci konta..np.za zaległość brata,siostry..zapłacił byś ją?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Odpisałem już że nie mam na to wpływu i moje zdanie nic tu nie pomoże, wiele było tu wątków na ten temat i nic to nie zmieniło, Allegro robi swoje.😐

oznacz moderatorów

Kicor2
#2 Obserwator#

Pisałem wyżej.Zapłaciłem.Gdyby zablokowali Ci konta..np.za zaległość brata,siostry..zapłacił byś ją?

oznacz moderatorów

Kicor2
#2 Obserwator#

Odpowiedz od doradcy:

Dzień dobry,

Nie podam Panu danych logowania do konta ...............Nie mam takich uprawnień. Proszę zatem porozmawiać z żoną aby uregulowała rachunki wobec Allegro.
Do tego czasu Pana konto pozostanie zablokowane.

Pozdrawiam
// Maciej

Dział Bezpieczeństwa Transakcji
Zespół Allegro

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@Kicor2 

Co do tych trzydziestu złotych Twojej zaległości - mylisz pojęcia. Dług przedawniony to nie jest dług nieistniejący. Wierzyciel może robić wszystko poza pójściem do sądu i - w konsekwencji - do komornika. Między innymi może uzależnić dalsze świadczenie usług od uregulowania przedawnionego zadłużenia, również razem z odsetkami. Tu się absolutnie nie ma do czego przyczepić.

Z kontem żony to inna para kaloszy. Gdzieś czytałam (chyba w Pomocy), jak się Allegro zastrzega, że nie blokują z automatu kont powiązanych rodzinnie ani przez IP.

Zastrzeżenia swoje, a życie swoje...

Widzę trzy możliwości:

- konto żony było w pewnym zakresie współużytkowane przez Ciebie - na przykład wystawialiście taki sam towar albo coś

- Allegro ma jakieś dowody informatyczne wskazujące, że logowałeś się do tego konta; nie znam się

- Allegro po prostu wykorzystuje silniejszą pozycję, żeby odzyskać zaległość innej osoby

Tylko w tym trzecim przypadku pozew miałby sens. Nawet jeśli nadal jesteście małżeństwem i nie macie rozdzielności majątkowej, to sąd czy komornik, a nie wierzyciel, może skierować egzekucję do majątku wspólnego i np. ściągnąć dług Twojej żony z Twojej wypłaty.

Brak zapłaty i wytoczenie powództwa wiąże się z jedną, bardzo dużą niedogodnością: Twoje konta byłyby zawieszone aż do uzyskania prawomocnego, korzystnego dla Ciebie wyroku. A niestety w dobie pandemii i nawału spraw frankowych mamy teraz naprawdę woooolne sądy😉

Moim zdaniem lepiej zapłacić, jeśli odcięcie od sprzedaży na Allegro spowoduje większe straty niż uregulowanie długu.

PS. Dział Bezpieczeństwa nigdy Ci nie powie, co tak naprawdę wie i jakie ma dowody. Przysięgali na "Proces" Kafki, że zachowają milczenie😂

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie podadzą bo mogli nie do końca zdobyć je legalnie?😎

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@LEW433 

Pegaz.jpg

 

🤣

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

😀

oznacz moderatorów