anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Blokada Konta

pckom2140
#9 Pomysłodawca#

Proszę o pomoc. Moje konto jest zablokowane niesłusznie, bezpodstawnie. Jakieś pół roku temu sprzedałem telefon kupującemu. Podobno zajęli ten telefon i mam zwrócić kasę kupującemu. Wg mnie jest to nieprawda, nie mam podstaw do tego, żeby wierzyć kupującemu, sprawa niby na policji, ale żaden z komisariatów nic o tej sprawie nie wie, allegro nie chce mi mimo tego odblokować konta... No paranoja jakaś, widzę, że kupujący ma większe prawa od sprzedających. Skandal. Jak można tak traktować wieloletniego użytkownika? przedsiębiorcę? aż sie odechciewa być na tym allegro. Wierzą jakiemuś człowiekowi, że telefon jest zajęty i mam oddać pieniądze w ciemno ? no chyba nikt nie jest taki głupi ,żeby oddawać kasę bez podstaw, dowodów. Masakra jakaś. Czekam na jakieś informacje, co mozna z tym dalej zrobić. Widzą przecież pracownicy, że mam ponad 200szt telefonów jako firma, sprzedaję codziennie po 2-5 sztuk i cały czas pozytwne komentarze lecą, ale nie, lepiej wierzyć komuś z ulicy na jedno słowo. Powoli zaczynam przestawiać się na portale **piiip** i **piiip** bo jak zwykle w allegro mają problem. 

oznacz moderatorów
52 ODPOWIEDZI 52

mwmonety
#21 Demiurg#

@pckom2140 Ten temat tu już był poruszany wielokrotnie jako sprzedawca jesteś nikim tylko klient ma rację i tylko jego słowo jest brane pod uwagę jako sprzedawca masz stosować się do regulaminu a ten ci na wiele nie pozwala i choć klient jest winny i tak ty najwięcej obrywasz ,smutne ale prawdziwe.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@pckom2140  Musisz się boksować z Allegro, my możemy tylko ci "współczuć", oczywiście nie znając racji drugiej strony.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

W ringu to szanse są marne sprzedawca waga musza a allegro superciężka.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@pckom2140 jeśli nie jesteś niczemu winien, a Allegro bezpodstawnie zablokowało Ci konto, jeśli jako przedsiębiorca ponosisz z tego tytułu straty to zleć sprawę kancelarii prawniczej i domagaj się odblokowania konta, rekompensaty poniesionych strat, dodatkowego odszkodowania i zwrotu wszystkich kosztów.

Możesz również zgłosić sprawę na policji, to nic nie kosztuje.

Nie wiem dlaczego wszyscy tak boją się pomocy prawnika. W dzisiejszych czasach to nie są jakieś astronomiczne koszty, a wiele spraw do wygrania. Kancelaria zajmuje się wszystkim, Ciebie nic nie obchodzi.

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@konto zamknięte

Według mnie sprawa byłaby bardzo trudna do wygrania. Jeśli przez - jak pisze @nat_not - prawie dwa miesiące sprzedawca nic w tej sprawie nie zrobił, Allegro miało prawo zareagować. Tym bardziej, że @nat_not liczy chyba te prawie dwa miesiące od początku lipca, nie od końca lutego.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@pckom2140 Widzę, że od 1 lipca 2020 r. kontaktowaliśmy się z Tobą w tej sprawie. Przez prawie dwa miesiące nie rozwiązałeś problemu w porozumieniu z kupującym. Klient posiada potwierdzenie konfiskaty przedmiotu przez policję. Jeśli masz wątpliwości, możesz go o nie poprosić.

Dodatkowo wiemy, że kupujący próbuje odzyskać od Ciebie pieniądze już od końca lutego. Ponieważ wciąż zwlekasz z ich zwrotem, nałożyliśmy na Twoje konto ograniczenia.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

pckom2140
#9 Pomysłodawca#

tak, wysłał mi też niby ta konfiskate, jest niewyrazna, też mogę sobie coś takiego wydrukować i podpisać. Już setny raz powtarzam, że takiej sprawy nie ma. Nikt z policji się nie zgłaszał, byłem, pytałem, dzwoniłem... i to do trzech komisariatow. No czemu ja jestem wszystkiemu winien?  Dlaczego tak traktujecie klienta? Od tego jest policja, zeby takie sprawy rozwiazywac a nie blokowac konta. 

oznacz moderatorów

pckom2140
#9 Pomysłodawca#

i jeszcze jedno... proszę o jakiś dowód, że to kupujący akurat u mnie nabył ten telefon? Przejrzałem wszystkie aukcje oraz maile i nie było takiego telefonu w sprzedaży. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@pckom2140 Możesz masz powiązane "konta".

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@nat_not Niektórzy ludzie potrafią być cwani ponad miarę. Skąd wiecie, że zajęto akurat telefon kupiony od @pckom2140 ?  Kiedy klient kupił? Jaka jest data konfiskaty telefonu? Zgadzają się te daty? Zgadza się model telefonu? Warto to dokładnie sprawdzić. Ja jakoś wierzę @pckom2140  🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jak widać nic nie wiadomo. Ma wyjaśnić i już. Jak Allegro ma dowody to należy je przedstawić.

oznacz moderatorów

pckom2140
#9 Pomysłodawca#

dokladnie... Blokują konta nie znając prawdy. Ja do tej pory nie wierzę w co widzę. Niech mi udowodni Allego lub kupujący, że to akurat nabył u mnie, jest paragon lub faktura - do każdego telefonu dołączamy oraz kartę gwar z nr imei! ja już po prostu mam dosyć. 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@pckom2140 Sprawa dotyczy zakupu z 10 września 2019 w ofercie: SAMSUNG GALAXY S10 NOWY GW 12 MCY (numer 8475887960).

Jest to oferta wystawiona na koncie, z którego piszesz.

Jeśli potwierdzenie konfiskaty, które przesłał Ci klient jest nieczytelne, napisz mu o tym. Myślę, że prześle Ci plik o lepszej jakości.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@nat_not To nadal nie jest żadnym dowodem!!! Nie wiesz co miał kupujący w domu i co zajęła policja. Może miał innego kradzionego Samsunga?

Ula

Ula
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@nat_not I jeszcze jedno: gdyby policja zajęła ten telefon, już by była u @pckom2140 i go przesłuchała.Grubymi nićmi jest to szyte.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

pckom2140
#9 Pomysłodawca#

cały czas to powtarzam ale nikt słuchać nie chce.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@pckom2140  Bardzo Cię proszę, jak komuś odpowiadasz, wstaw @ i z listy, która Ci się ukaże, wybierz nick.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1 Nie każdy tak robi, może uogólnia.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@nat_not Każdy telefon na nr seryjne itd, więc chyba nie powinno być z tym problemu.

oznacz moderatorów