anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Blokada Konta

pckom2140
#9 Pomysłodawca#

Proszę o pomoc. Moje konto jest zablokowane niesłusznie, bezpodstawnie. Jakieś pół roku temu sprzedałem telefon kupującemu. Podobno zajęli ten telefon i mam zwrócić kasę kupującemu. Wg mnie jest to nieprawda, nie mam podstaw do tego, żeby wierzyć kupującemu, sprawa niby na policji, ale żaden z komisariatów nic o tej sprawie nie wie, allegro nie chce mi mimo tego odblokować konta... No paranoja jakaś, widzę, że kupujący ma większe prawa od sprzedających. Skandal. Jak można tak traktować wieloletniego użytkownika? przedsiębiorcę? aż sie odechciewa być na tym allegro. Wierzą jakiemuś człowiekowi, że telefon jest zajęty i mam oddać pieniądze w ciemno ? no chyba nikt nie jest taki głupi ,żeby oddawać kasę bez podstaw, dowodów. Masakra jakaś. Czekam na jakieś informacje, co mozna z tym dalej zrobić. Widzą przecież pracownicy, że mam ponad 200szt telefonów jako firma, sprzedaję codziennie po 2-5 sztuk i cały czas pozytwne komentarze lecą, ale nie, lepiej wierzyć komuś z ulicy na jedno słowo. Powoli zaczynam przestawiać się na portale **piiip** i **piiip** bo jak zwykle w allegro mają problem. 

oznacz moderatorów
52 ODPOWIEDZI 52

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@RED

O kurczę... Co dwie głowy, to nie jedna.

Nawet mi przez myśl nie przeszło, że aparat mógł zostać zajęty jako dowód rzeczowy, nie jako przedmiot przestępstwa. A to by ładnie wyjaśniło brak wizyty smutnych panów z rana...

Jeśli się na przykład okaże, że kupujący przez ten telefon komuś groził, a Allegro zawiesiło przez to sprzedawcę, to będzie cyrk jakich mało.

oznacz moderatorów

pckom2140
#9 Pomysłodawca#

@RED umowę to ja mam spisaną i nawet znam tą osobę, więc z tym nie ma problemu, ale żeby blokować konto? od tego jest policja, jeżeli kupujący ma niby świstek o zajęciu... 

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@pckom2140 Masz IMEI sprzedanego telefonu? Jeśli tak, niech kupujący prześle dokument konfiskaty telefonu. Powinien być tam zawarty numer IMEI, nazwa modelu i marki. Jeśli okaże się, że IMEI będzie inny; model, marka i kolor telefonu, wiadomo, kto skłamał. Allegro zbyt szybko blokuje konto nie weryfikując sprawy. Dziś podrobienie "świstka" to dla chcącego nic trudnego.

Wiola
oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@Kasiulki2

Pardon, korekta. Z Twoich wypowiedzi wynika, ze sprzedajesz pojedyncze egzemplarze, w tym używane, więc raczej nie masz hurtowego dostawcy.

Rada na przyszłość: ZAWSZE dodatkowe zdjęcie makro z numerem IMEI aparatu. Pół minuty pracy nie tylko uchroni Cię przed powtórką tego to masz teraz, ale i zapobiegnie problemom w przyszłości. Nie możesz wykluczyć, że kupisz kiedyś faktycznie trefny towar. Dodanie w aukcji zdjęcia numeru IMEI uchroni przed zarzutem umyślnego paserstwa, a i nieumyślne może wtedy upaść.

Przesadzam? Kwestia punktu widzenia. Wyznaję zasadę, którą poznasz, wpisując w gugla "jestem paranoikiem". Jako pierwsza grafika pojawi się król na tronie. A ja się z nim zgadzam w całej rozciągłości...

oznacz moderatorów

terazauto
#13 Ambasador#

@Kasiulki2

Jak to jest dyskutować sam ze sobą ?

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@terazauto

Może ja odpowiem: normalnie  się rozmawia,  ja też czasem sam do siebie mówię.

Dobrze jest pogadać z kimś mądrym, jeśli nikogo  madrzejszego w pobliżu nie ma

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@terazauto

Bezpiecznie. Paranoik czuje się bezpieczniej, jeśli cierpi dodatkowo na rozszczepienie osobowości. Wie, że jest go kilku przeciw bezlitosnemu światu - a w kupie zawsze raźniej...

oznacz moderatorów

terazauto
#13 Ambasador#

@Kasiulki2

Szanuję dystans do samego siebie 🙂 Pozdrawiam.

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@Kasiulki2  To prawda, zdjęcie IMEI, ale dodatkowo numer IMEI, model i marka telefonu wpisane na fakturze i zawsze jest dowód w sprawie, bo po jakimś czasie aukcje trafiają do archiwum. Przezorny zawsze ubezpieczony.

Wiola
oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@pckom2140 Przykro mi, ale niestety, allegro traktuje tego typu sprawy bardzo wybiórczo wierząc tylko kupującemu 😞

Tymczasem kupujący mógł cokolwiek zrobić z tym telefonem i teraz żąda od Ciebie zwrotu pieniędzy. Jeśli kupujący chce zwrotu pieniędzy, niech złoży reklamację, jak Pan Bóg przykazał z pismem reklamacyjnym i opisem wad(y).  To nie jest targowisko. 

Powodzenia 🙂

 

Wiola
oznacz moderatorów

pckom2140
#9 Pomysłodawca#

@Wioletta2701 i tak to jest, byłem dzisiaj specjalnie na Policji po raz x, nie udzielają takich informacji, na temat prowadzonej sprawy nosz ku...wa. Ja już nie wiem co mam robić. Nawet nie powiedzieli czy taka sprawa jest czy jej nie ma. Masakra. 

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

 @pckom2140 To sam załóż sprawę. Bierz ten papier i składaj zawiadomienie o przestępstwie. Pomawianie, fałszowanie policyjnych dokumentów. Za kilka dni wszystkiego się dowiesz.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@pckom2140

Pasjonat76 od samego początku Ci pisze co powinieneś zrobić.

Jeśli nie ma winy z Twojej strony to zgłoś sprawę na policję, a do Allegro wyślij skan dokumentu potwierdzającego dokonanie zgłoszenia.

Jeśli Allegro bezpodstawnie zablokowało Ci konto, a Ty w związku z tym ponosisz straty, to  zleć sprawę kancelarii prawniczej i odzyskaj wszystkie poniesione koszty i straty.

Wypisywanie tutaj na forum nic więcej do sprawy nie wniesie i niczego nie zmieni. Czas na realne działanie z Twojej strony.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

oznacz moderatorów