anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Blokada Konta

pckom2140
#9 Pomysłodawca#

Proszę o pomoc. Moje konto jest zablokowane niesłusznie, bezpodstawnie. Jakieś pół roku temu sprzedałem telefon kupującemu. Podobno zajęli ten telefon i mam zwrócić kasę kupującemu. Wg mnie jest to nieprawda, nie mam podstaw do tego, żeby wierzyć kupującemu, sprawa niby na policji, ale żaden z komisariatów nic o tej sprawie nie wie, allegro nie chce mi mimo tego odblokować konta... No paranoja jakaś, widzę, że kupujący ma większe prawa od sprzedających. Skandal. Jak można tak traktować wieloletniego użytkownika? przedsiębiorcę? aż sie odechciewa być na tym allegro. Wierzą jakiemuś człowiekowi, że telefon jest zajęty i mam oddać pieniądze w ciemno ? no chyba nikt nie jest taki głupi ,żeby oddawać kasę bez podstaw, dowodów. Masakra jakaś. Czekam na jakieś informacje, co mozna z tym dalej zrobić. Widzą przecież pracownicy, że mam ponad 200szt telefonów jako firma, sprzedaję codziennie po 2-5 sztuk i cały czas pozytwne komentarze lecą, ale nie, lepiej wierzyć komuś z ulicy na jedno słowo. Powoli zaczynam przestawiać się na portale **piiip** i **piiip** bo jak zwykle w allegro mają problem. 

oznacz moderatorów
52 ODPOWIEDZI 52

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@nat_not

Macie tam jakiś dział prawny, no nie? A każdy prawnik miał prawo karne na studiach, prawda? Chyba od moich czasów nie wyrzucili karnego z programuwink

A, i logika też była, byłabym zapomniała.

Jedno z drugim do kupki podpowiada mi, że nie ma technicznej możliwości, żeby przez pół roku po zajęciu telefonu jako rzeczy pochodzącej z przestępstwa nie przesłuchano sprzedającego.

PS. Pytanie do działu prawnego: a gdyby sprzedawca zamiast zwrócić pieniądze bezpośrednio kupującemu, wpłacił je na depozyt sądowy - odwiesilibyście konto czy nie? Sprzedający wywiązałby się z zobowiązania, zabezpieczając się jednocześnie przed - według mnie niemal pewną - stratą w wyniku oszustwa.

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@nat_not Należy zweryfikować numer IMEI telefonu, który został skonfiskowany, zamiast gdybać i stać w miejscu. Telefonów Samsung jest na rynku sporo. Tylko ten numer pomoże rozwiązać sprawę. 

Wiola
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@pckom2140 Czy na tym pokwitowaniu widzisz nazwę komisariatu policji i jakiś numer sprawy? Jeśli tak, to zadzwoń tam i dopytaj.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@pckom2140 zaproś do dyskusji tutaj kupującego, poznamy jak to wygląda z jego strony.

oznacz moderatorów

pckom2140
#9 Pomysłodawca#

@WREDZIA-W1 dzwoniłem ale nikt nic nie wie. Już dawno policja powinna u mnie być a tu cisza, pytałem u siebie na komisariacie i też nie ma takiej sprawy prowadzonej.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@pckom2140 No to kupujący ściemnia. Nie ma siły, by nie musiał podać skąd ma telefon i nie ma siły, by nie byli u Ciebie za dwa dni. Z obrony przejdź do ataku. Napisz kupującemu, że składasz na policję zawiadomienie o jego fałszywych zeznaniach. Idź na swój komisariat i tak zrób. Weź ze sobą ten papier, który Ci przysłał. Jeśli jesteś niewinny i masz tę pewność, nie odpuszczaj.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

pckom2140
#9 Pomysłodawca#

@WREDZIA-W1 i chyba tak zrobię. Na chwilę obecną jestem zmuszony do opuszczenia allegro i przejścia na inny portal. Szkoda, bo pracy w wystawiania ponad 200szt telefonów jest na około pół roku. Wszystko na darmo. Kto mi zwróci za czas? za pracę? Tego nie zrozumią Ci z allegro ile krzywdy wyrządzili... każdy telefon na nowo trzeba sfotografować, opisać, włączyć by sprawdzić czy nie miał wad na ekranie itp. Jeszcze nigdy nie czułem się tak upokorzony i załamany.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@pckom2140 A kupujący się śmieje. Sprzedaje kradzione, ale kupił na Allegro może jeden, może kilka, żeby w razie wpadki mieć alibi.  Allegro powinno mu się dobrze przyjrzeć.  Nie odpuszczaj!!!

Wróć tu i informuj jak się sprawy mają.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@LEW433

Chciałbyś, żeby tak było... I ja też bym chciałasmile

Niestety prawo konsumenckie kieruje się zasadą in dubio contra reum - to sprzedawca musi udowodnić, że nie jest wielbłądem.

Kiedy pierwsze tego typu przepisy weszły w życie, pewna poznańska piwnica nawet  nie marzyła, że kiedyś stanie się Pierwszą Serwerownią Allegro.

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@WREDZIA-W1 Model telefonu to jeszcze pikuś, ale najważniejsze to numer IMEI, bo jest jedyny i służy identyfikacji telefonu.

Wiola
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@nat_not Powiedzże co. Zablokowaliście sprzedawcy konto, bo kupujący powiedział....? Widzieliście chociaż to potwierdzenie konfiskaty? Autentyczne?

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@WREDZIA-W1

Wiesz, jak to jest.

Francois, a klient powiedział, że jego kolega powiedział, że...

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@pckom2140

Proponuję metodę kija i marchewki - oczywiście wobec klienta, bo Allegro nawet uderzenia dębem Bartkiem nie poczuje...

Napisz oficjalne pismo - mailem żeby doszedł szybko i poleconym z potwierdzeniem odbioru, żeby było formalnie. Treść mniej więcej taka: "Oczywiście zwrócę wpłatę, proszę jednak o JEDNOZNACZNE potwierdzenie faktu zajęcia przez policję sprzedanego przeze mnie EGZEMPLARZA, posiadam numer IMEI itd. Po dokonaniu zwrotu będę wyjaśniać sprawę, jeśli okaże się, że zajęty został inny egzemplarz, zgłaszam doniesienie o popełnieniu przestępstwa z art. 286 par. 1 kk (oszustwo)". Plus prośba o numer rachunku do zwrotu i oczywiście o lepszej jakości zdjęcie protokołu zajęcia.

Nie znam się na handlu telefonami, ale nawet jeśli Ty nie posiadasz numeru IMEI sprzedanego aparatu, Twój dostawca po prostu musi mieć wszystkie numery IMEI i zawsze można go o to poprosić. Jeśli kupiłeś piętnaście sztuk tego modelu i żadna nie jest tą zajętą - klient będzie miał policję na karku za oszustwo.

Przy okazji: czy "potwierdzenie konfiskaty" jest aż tak nieczytelne, że nie widać ani który to komisariat, ani który funkcjonariusz?

Osobiście odżałowałabym kasę i zrobiła z usiłowania oszustwa oszustwo pełną gębą. Konto odwieszą, a klient oberwie - jeśli nie zmięknie po mailu i liście poleconym.

Jestem niemal pewna, że to wałek. Pierwsze pytanie w postępowaniu o paserkę zawsze brzmi: skąd masz? Gdzie kupiłeś, kto ci sprzedał, daty, imiona, nazwiska...

Fakt, że nie miałeś wizyty ani nawet pisma, dla mnie jest absolutnie jednoznaczny. Klient wstawia kit. Ale kasę bym oddała - jeśli nie dla świętego spokoju, to dla satysfakcji z postawienia mu zarzutu wyłudzenia.

Zadaj sobie podstawowe pytanie: w jakim czasie zarobisz netto na Allegro równowartość wpłaty klienta? To powinno zmienić Twoje stanowisko - stanowisko, które moralnie popieram, ale które ekonomicznie kopie Cię w cztery litery.

PS. Przepraszam za ewentualny dubel, nie opublikowało mi poprzedniej wypowiedzi

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@Kasiulki2 tak się robi merytoryczne wpisy

Sprzedawca nie napisał jednak skąd miał telefon

z drugiej strony samo zajęcie o niczym nie świadczy bo nie wiadomo czy Sprzedawca bedzie miał sprawę o paserkę

jeżeli np: Kupił telefon na umowę komisową to się spokojnie wybroni

inna kwestia, że zajęcie telefonu może miec inną podstawę niż jego nielegalność np:

ktoś przez ten telefon popełnił przestępstwo i itp

 

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@RED Tak czy siak już ktoś by u niego był. Od lutego minęło ponad pół roku.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1 teraz jest covid więc może być różnie

chić znam podobny przypadek gdzie wszystkko toczyło się bradzo szybko

ktos kupił sprzęt dysona  chyba odkurzacz na allegro , zepsuł sie więc został wysłany do serwisu dysona i zonk - towar został zajety przez serwis i przekazany policji bo okazał się podróbką

sprzedawca, po takim piśmie o zajęciu zwrócił pieniądze ale wszystko poszło szybko Kupujący miał przesłuchanie na policji i był wzywany do sądu jako świadek

trwało to wszystko około pół roku ale było przed covidem

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@RED W lutym covida nie było. W marcu niewiele se z niego robili, więc by go wezwali. Cyrk się zaczął w kwietniu.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

inna kwestia dlaczego allegro coś chce od sprzedawcy -samo zajęcie sprzętu przez policję o niczym nie świadczy - winnym zostaje się dopiero po prawomocnym wyroku sądu

allegro ponownie wchodzi w kompetencje sądu - ale pewnie się znowu czepiam

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@WREDZIA-W1

Tyle razy minęła szósta rano... Niebieskie poranne ptaszki nie odpuściłyby sobie przyjemności wyrwania @pckom2140 z łóżka - epidemia czy nie epidemia.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Kasiulki2 Też mi się tak wydaje.

Ula

Ula
oznacz moderatorów