anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

BRAK MOŻLIWOŚCI WYGENEROWANIA ETYKIETY INPOST (WPŁATA NA KONTO)

kowas111
#9 Pomysłodawca#

po której stronie jest problem- allegro czy inpost? Klient wybrał metodę dostawy allegro paczkomat i wpłacił bezpośrednio na nasze konto. Menadżer paczek nie widzi transakcji. Czy tylko ja mam taki problem?

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20

TATLOK
#15 Entuzjasta#

Zmienili managera i pokazują się domyślnie opłacone przez allegro. Zmień kryteria wyszukiwania podając inny status płatności

oznacz moderatorów

Adekpol
#13 Ambasador#

Ostatnio zmieniali delikatnie mechanikę działania Inpostu, wtedy było kilka godzin gdzie paczki nie były aktualizowane, pewnie jest tak i w tym przypadku, poczekaj kilka godzin, jeśli do jutra się nie zaktualizuję to zadzwoń na infolinie inpostu

oznacz moderatorów

kowas111
#9 Pomysłodawca#

infolinia inpostu twierdzi, że klient musi zapłacić poprzez płatności allegro. Ja się pytam jakim prawem. Klient ma prawo wybrać sobie metodę płatności

oznacz moderatorów

jankoja
#7 Wielbiciel#

mam od 2 dni problem importu z allegro na inpost. Ciagle mi sugeruje, że ma nie powiązane konto. Bzdura. Do piatku bez problemu wszystko się generowało. Etykiety się pokazywały. Allegro hello??? coś  z tym zrobicie?

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

MZ7009@jankoja

O ile odbiór przesyłki w paczkomacie I nadawanie jest proste i przebiega bez problemu, to kilka dni temu miałam kłopot.

Kupiłam kabel micro USB z wysyłką do paczkomatu. Przesyłka dotarła szybko, jednak Kabel uległ uszkodzeniu.

Poinformowałam sprzedającego o tym, że złożę reklamację.

Zaczęły się schody, gdy pracownik InPost włożył przesyłkę do skrytki z moją przesyłką.

Odbiorca zwrócił mi ją, a na infolinii obiecano mi, że kod został odświeżont i przesyłkę mogę znów nadać, lecz nadać jej nie mogłam. Próbowałam jeszcze trzy razy. Sugerowano mi, bym poszła do innego paczkomatu, ale w dobie koronawirusa dałam sobie spokój.

Cóż, straciłam 26 zł 😕

 

Wiola
oznacz moderatorów

kraina_piekna
#8 Zapaleniec#

Obecnie generują się etykiety tylko opłacone przez internet. Jeśli po drodze pojawi się błąd, czy płatność nie przejdzie no to ETYKIETA SIĘ NIE WYGENERUJE. Klient wpłaca na konto i niby transakcja powinna być zrealizowana ale nie można wygenerować etykiety.

Tutaj Allegro umywa ręce bo w odpowiedzi jak zrealizować transakcje usłyszałam żebym sobie ręcznie wprowadziła etykietę (co jest droższe bo wg normalnego cennika) dodatkowo jak masz kilka kilkanaście takich etykiet to tracisz kupę czasu na ręczne obrabianie transakcji. Drugim wspaniałym pomysłem Allegro jest poproszenie klienta aby jeszcze raz zapłacił !!!

W tym zakresie pisałąm już dwa razy i ręce opadają. Klient ma do Ciebie pretensje że wysyłka się opóźnia, że chcesz od niego podwójnej zapłaty, potem kombinujesz ze zwrotem płatności, a Allegro odpisuje sobie właśnie tak, że masz sobie sam ogarnąć bo dla nich wpłata na konto = transakcja fikcyjna i nie pomogą.

 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

kraina_piekna Ja usunąłem nr konta do zwyklych przelewów . Jesli ktoś chce zapłacić na konto informuję , że ceny przesylek w ofercie są aktualne tyko przy platnościach payu . 

oznacz moderatorów

Client:29010302
#1 Nowicjusz#

Nieprawda. Juz drugi raz mamten problem, przesylka oplacona od razu internetowo a wyswietla sie komunikat, zebym sprawdzila, czy mam powiazane konto. Zaczyna sie robic jakies dziadostwo. 

 

oznacz moderatorów

archimed
#11 Animator#

Minęło 9 miesięcy i problem pozostał.

Klient płaci mi przez płatnosci Allegro (Pay) z dostawą przez InPost, a ja nie mogę wygenerować etykiety InPostu. Muszę wysyłać klasycznie =  drożej

oznacz moderatorów

kraina_piekna
#8 Zapaleniec#

jak sobie z tym radzicie? Allegro każe ręcznie (prywatnie) oczywiście za wyższą kasę nadawać przesyłki. Klienci dopytują czy mogą dokonywać transakcji poza allegro i wpłacać na konto. Logicznie myśląc skoro allegro każe prywatnie to daje na to przyzwolenie. Chyba to strzał w kolano bo cenna prowizja nie zostanie wygenerowana.

oznacz moderatorów

KLONEK_MILITARIA
#7 Wielbiciel#

prowizja allegro pobierana jest w momencie dokonania zakupu bez wzgledu na sposob zapłaty, więc tak czy tak allegro swoją kasę weźmie.

oznacz moderatorów

archimed
#11 Animator#

Nieprawda. Wpłata Kupującego bezpośrednio na konto Sprzedawcy nie generuje marzy dla Allego. Ostatnio Kupujacy zapałacił dopiero po weekendzie, marża pojawiła się w momencie wpłaty uPay

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@archimed mylisz allegro którego dotyczy ten watek prowizja jest pobierana w momencie zakupu z allegro lokalnie, gdzie prowizja jest pobierana w momencie zapłaty 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

archimed
#11 Animator#

Nie pisałbym, jak bym nie miał w tej dziedzinie doświadczeń. Transakcja była przez "klasyczne" Allegro. A może oprogramowanie MOICH transakcji poszło sobie w maliny???

Przy okazji - przed chwilą chciałem znaleźć informacje o zapłaconych przeze prowizjach w "Moje finanse". Ani śladu po prowizjach (już opłacone).

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@archimed Wszelkie opłaty na rzecz allegro masz tutaj https://allegro.pl/moje-allegro/moje-konto/rachunki/rozliczenia-z-allegro jakieś 5 lat wstecz.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

archimed
#11 Animator#

Dziękuję. Właśnie sprawdziłem i na klasycznym Allego prowizja jest naliczana dopiero po wpłacie via Allego (Pay, Przelewy24), a nie w momencie kupna. Otrzymałem niepoprawną informację od "kostas11".

Proszę o usunięcie nieprawdziwej informacji "kostas11".

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@archimed To, o czym piszesz, jest na allegro lokalnie. Na klasycznym allegro prowizja jest naliczana w momencie zakupu, a nie płatności.

"Prowizję od sprzedaży naliczamy w chwili, gdy klient kupi w Twojej ofercie - czyli w chwili, gdy wygra licytację lub skorzysta z opcji kup teraz. Prowizję zaokrąglamy w górę do pełnych groszy."
https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/oplaty-i-cenniki/jak-jest-obliczana-prowizja-od-sprzedazy...

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

kraina_piekna
#8 Zapaleniec#

Mam ten sam problem Allegro umywa ręce każe dzwonić do klientów żeby dokonali płatności elektronicznie, lub samemu sobie generować etykiety prywatnie za wyższą kasę.

oznacz moderatorów

ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

mi też się pojawiły te problemy z brakiem etykiet dla wpłacających poza Allegro, napisałem do nich że muszą dopłacić do pełnej kwoty zwykłej paczki Inpost albo kombinować dalej z wpłatą przez Allegro bo ja za nich nie bede płacił .

wybierze sobie taki Inpost w smarcie za 0 zł i płatność tradycyjną ja mam wpłatę za sam towar ale za przesyłke już nie, przecież to jest bez sensu,

Allegro powinno umieszczać uwagę że ceny Allegro i Smart obowiązuja tylko przy wpłatach przez Allegro inaczej klienci myslą że ja coś kombinuję z tymi dopłatami

oznacz moderatorów