anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak odbioru paczki AllegroSmart.

MAMY ROZWIĄZANIE!
appleblue
#9 Pomysłodawca#

Zakupiłam sukienkę, przesyłka AllegroSmart czyli 0,00 zł do paczkomatu.

Z przyczyn losowych nie mogłam odebrać paczki, zwrócona została przez InPost do Sprzedającego.

Nie odstąpiłam od umowy, tzn., nie wypełniłam formularza zwrotu, bo de facto, ja tej przesyłki fizycznie nie miałam w posiadaniu.

Dzisiaj dyskusja na Allegro ze Sprzedają cym, który potrącił mi 10,00 zł za rzekome koszty poniesione przez mój brak odbioru.

Nie chodzi mi o to 10,00 zł, ale o wyjaśnienie, czy tak powinno być.

Dodam, że w tym samym dniu nienodebrałam też innej paczki od innego Sprzedajacego, i zwrócił mi On cał a kwotę za zakup (też AllegroSmart paczkomat).

 

oznacz moderatorów
39 ODPOWIEDZI 39
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@appleblue Jeśli rozpoczęłaś dysksję, poczekaj na wyjaśnienia sprzedającego. W przypadku wątpliwości lub niemożności dojścia do porozumienia, poproś o pomoc pracownika Allegro. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
appleblue
#9 Pomysłodawca#

Sprzedający napisał, że dokonał przelewu za towar, pomniejszony o 10,00 zł. Poprosiłam o potwierdzenie obciążenia Go przez InPost, ale twierdzi, że nie posiada..

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@appleblue tak sprzedawca ma rację że jak pokryje koszt powrotu to ma prawo potrącić ze zwrotu kasy, tylko jest jeden problem paczkomat inpost nieodebrany wraca za darmo 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Client:96810784
#13 Ambasador#

"Wszystkie paczki zamówione do Paczkomatów czekają na odbiór przez 48 h. Bez wcześniejszego przedłużenia, nie ma możliwości odebrania przesyłki po upływie wspomnianego terminu – po tym czasie wszystkie nieodebrane przesyłki są odsyłane do Oddziału InPost (jak do tej pory) i zwracane bezpośrednio do Nadawcy na jego koszt."

- ze strony Inpost

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Client:96810784 paczki allegrowe nieodebrane wracają za darmo nie ważne czy smart czy zwykłe 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Client:96810784
#13 Ambasador#

Nie wywiązałaś się z warunków umowy więc miał takie prawo.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Client:96810784 masz rację o ile sprzedawca faktycznie zapłaci za powrót, a w przypadku paczkomatów powroty niepodjętych są za darmo 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Client:96810784
#13 Ambasador#

Ale wysyłka i obsługa nie jest za darmo, można to sobie odbić w takim wypadku.

oznacz moderatorów
appleblue
#9 Pomysłodawca#

Czyli kto ma rację? 😊

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@appleblue Otwórz dyskusję ze sprzedającym i tam opisz problem, odda nie może odciągać za coś co jest za darmo, możesz zawsze napisać takie odstąpienie jak tak bardzo chce: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów
appleblue
#9 Pomysłodawca#

Ale dyskusja ze Sprzedającym już trwa i On mnie poinformował, że zwrócił mi pieniądze pomniejszając kwotę o 10,00 zł za te rzekome koszty InPost 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@appleblue To po 14dniach odznaczysz ją jako nierozwiązaną, złożysz wniosek do POK.

oznacz moderatorów
Client:96810784
#13 Ambasador#

Tylko niech weźmie pod uwagę, że taki zawzięty sprzedawca może sprawę zakończyć w sądzie.

oznacz moderatorów
appleblue
#9 Pomysłodawca#

Napisalam, że dyskusja nie zostanie zakończona dopóki nie otrzymam potwierdzenia faktycznego obciążenia jej przez InPost

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Nie bój się sądu, POK to wewnętrzny program Allegro.

oznacz moderatorów
Client:96810784
#13 Ambasador#

A kto zostanie obciążony finansowo? Raczej nie allegro (które jak wiadomo, nie zawsze działa zgodnie z prawem).

oznacz moderatorów
Agent051
#16 Inspirator#

@Client:96810784 Nie zapominaj, że kupujący ma 14 dni na odstąpienie od umowy i nigdzie nie jest napisane, że nie może najpierw zwrócić towaru, a dopiero potem odstąpić.

@appleblue Najlepiej zwróć się do rzecznika praw konsumenta, jest dostępny bezpłatnie w każdym mieście.

oznacz moderatorów
Client:96810784
#13 Ambasador#

Owszem, jest napisane.

oznacz moderatorów
annas14-firma
#16 Inspirator#

@appleblue A nie chciałaś zapłacić 8.99 za ponowną wysyłkę? Rozmyśliłaś się czy kupiłaś coś innego? Masz prawo zwrócić, ale trzeba mieć żeby zwrócić.

SMART jest za darmo dla ciebie ale sprzedawca płaci dla za to Allegro i musi zapakować tak aby towar dotarł nie uszkodzony.

oznacz moderatorów