anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak telefonu dla klienta - allegro wykasowało.

PAULOWNIE
#8 Zapaleniec#

witajcie , mam spory problem niezadowolonymi  klientami którzy chcą sie doradzić przed zakupem i chca to zrobić telefonicznie, allegro wykasowało kontakt telefoniczny.

Obecnie pisza wiadomosc ze swoim nr telefonu aby zadzwonić jak sie dzwoni mówia ze jestem nie poważnym sprzedającym bo jak sie nie ma telefonu w dzisiejszych czasach to lipa - przez co ocena jakości  sprzedazy tak zwana odczuciowa klienta spada.

Druga opcja szukaja kontaktu telefonicznego w google ale to juz jest nie na reke dla allegro bo zwieksza sprzedaz poza allegro gdyż klient znajduje sklep sprzedającego ( ja niestety nie mam takiego ale będzie  trzeba założyć ).

oznacz moderatorów
32 ODPOWIEDZI 32

mwmonety
#21 Demiurg#

Numer telefonu jest bardzo istotny i potrzebny w zakładce " o sprzedającym" zwłaszcza w przypadku aukcji z licytacją gdzie większość takich pozycji kończy się w porach wieczornych .Klient potrzebuje szybkiej odpowiedzi i nie ma możliwości jej uzyskać nie mając numeru sprzedawcy a pisząc meila odpowiedź może dostać następnego dnia jak sprzedawca się zaloguje na swoim koncie .

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@IZULA50 poważnie? Ochrona niby jakich danych? Większość firm posiada udostępniony telefon w Internecie więc... (?) 😛

Napiszesz jeszcze raz do Allegro, to dostaniesz odpowiedź w stylu: "numer telefonu dostępny jest po zakupie, w czym problem? :)"

oznacz moderatorów

IZULA50
#11 Animator#

taką odpowiedz dostała po zapytaniu o numer telefonu  śmiech na sali ale to jest kolejny przykład w jaki sposób jesteśmy traktowani przez allegro 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@PAULOWNIE U mienia niet nr telefonu.😕

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@LEW433 u mnie też nie ma numeru telefonu PAULOWNIE

i tak allegro łamie ustawę konsumencką

bo ogranicza Kupującemu uzyskanie wiedzy o produkcie sprzedawcy

i dopytanie o jego szczegóły czy specyfikacje

lub też ogranicza kontakt ze Sprzedawcą

 

każde takie ograniczenie wiedzy odnośnie produktu i kontaktu ze sprzedawcą jest klauzulą abuzywną

 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

hipokryzja allegro na całego

Czy muszę podać numer telefonu w ogłoszeniu na Allegro Lokalnie?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@RED @PAULOWNIE @mdrogeria @Kaliope_Brzeg @DarkStoorM w tej chwili zmianę udostępniamy części kupujących, dlatego niektórzy z Was widzą dane sprzedających, a inni nie. 
Kupujący po sfinalizowaniu transakcji widzą dane sprzedającego na stronie z podziękowaniem za zakupy. Przed zakupem mogą się skontaktować ze sprzedającym przez opcję Pytanie do sprzedającego. Kontakt nie jest utrudniony. Wciąż zbieramy i analizujemy komenatrze na temat tej zmiany.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Luxxp
#10 Popularyzator#

@la_nika "W tej chwili zmianę udostępniamy..." powinno brzmieć "W tej chwili usuwamy...". Oczywiście, że utrudniacie kontakt klienta do naszych firm. Bo jak inaczej nazwać USUWANIE nr telefonu i adresu e-mail z zakładki o sprzedającym? Klienci często potrzebują tych informacji przed zakupem, a nie tylko po. Balansujecie na granicy prawa, mam nadzieję, że odpowiedni urząd się tym w końcu zainteresuje i wyciągnie wobec Was konsekwencje. 

oznacz moderatorów

PAULOWNIE
#8 Zapaleniec#

Część klientów nie dokona zakupu poprzez z allegro a niestety ci co kupią a chcieli konsultacji tel jednak nie było opcji dadza słaba obsługe a jesli to zgłosimy na allegro odpisza ze to indywidualne odczucie klienta 🙂

Ciekawe jeszcze jak na to UOKIK zareaguje.

Ja ostatnio otrzymałem nega i 3 gwiazdki  za koszt wysyłki - klient zakupił za 50 zł wybrał allegro kurier dpd 12.99  i co ja miałem mu dać gratis wysyłke aby był zadowolony ? a do samej wysyłki  i tak dołożyłem   około 6 zł (opakowanie prowizja druczki praca itd ) a marza ze sprzedazy około 7 zł .

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@la_nika 

w tej chwili zmianę udostępniamy części kupujących, dlatego niektórzy z Was widzą dane sprzedających, a inni nie.

allegro ponownie różnicuje kupujących i sprzedających wbrew polskim przepisom i własnemu regulaminowi

dlaczego te zmiany są robione cichcem - prosze zrobić kampanie inoformacyjną dlaczego to jest dobre dla kupujących

pytam po raz tysięczny na tym forum

dlaczego sprzedawca ma tłumaczyć te łamanie ustawy konsumenckiej kupującym?

 

zróbcie to sami

 

oznacz moderatorów

PAULOWNIE
#8 Zapaleniec#

Tak na to patrząc to jedni są dyskryminowani a inni nie -  to ciekawe podejscie i oczywiście brak informacji dla klienta a to Allegro powinno zrobic kampanie w stylu utrudniamy kontakt telefoniczny ze sprzedającym ale znajdziesz go w Google lub na innym serwisie sprzedażowym. 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Takie utrudnianie kontaktu nie ma sensu ,sprzedawcy często sprzedają na różnych portalach pod takim samym szyldem więc jak ktoś będzie chciał kupić inaczej niż to sobie tu widzą to i tak znajdzie sprzedawcę i jego dane wraz z telefonem a co za tym idzie all straci potencjalnego klienta oraz "dudki" z prowizji .

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@mwmonety Dudki czy dutki, bo mój gural pisze DUTKI.😕

oznacz moderatorów