anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

brak zapłaty kontaktu kupującego ( licytacja allegro )

warkassi
#7 Wielbiciel#

Witam sprawa znana i wałkowana non stop ale nie mogę się doczytać odpowiedzi na moje pytania 

dany delikwent kupił playstation 6 dni temu na tradycyjnym allegro( licytacja) zero odzewu i zapłaty (ostatnie logowanie 2 dni po zakończeniu aukcji) pisałem do allegro i niby ma 30 dni ale poczytałem tutaj trochę i mam takie pytania :

1 Czy po 7 dniach od zakończenia aukcji mogę w obsłudze zamówień ustawić status anulowane i wystawić jeszcze raz w sensie bez konsekwencji ??

2 Czy w przyszłości aby uniknąć takich sytuacji można napisać na aukcji ( licytacja nie kup teraz) że zastrzegam sobie jeśli kupujący nie zapłaci albo się nie odezwie w ciągu 3 dni aukcja zostaje anulowana i wystawiona ponownie ??

3 Jak wy robicie w takich sytuacjach wystawiacie od nowa czy czekacie 30 dni ?

4 Jakie mogą być konsekwencje jak wystawie sprzedam a temu kupującemu się przypomni i będzie chciał kupić??

 

 

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

Agent555
#17 Koryfeusz#

Jak kupujący wygra licytacje to ma 30 dni na opłacenie licytacji. Ale możesz zamieścić informacje że po wygranej licytacji będziesz czekał 7 dni na zapłatę. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@warkassi To skracanie terminu przy licytacji nie jest jednoznacznie określone przez Allegro. Ktoś tu pisał, że może sobie zastrzec w treści aukcji, że na wpłatę czeka tylko 1 dzień i osoba z moderacji to potwierdziła, opierając się na zapisie regulaminu, w którym stwierdza się, że "o ile strony nie ustaliły inaczej", czas na zapłatę wynosi ....... dni. Natomiast mi w korespondencji Allegro napisało, że 1 dzień będzie niezgodny z regulaminem. Skoro tak, to ile dni będzie zgodne? Moim zdaniem jest to minimum 7 dni - taki termin zawsze dawniej na Allegro obowiązywał. 

Teraz, po zakupie nie możesz już skrócić terminu do 7 dni, ale w przyszłości możesz w treści oferty dodać informację o 7 dniach i wtedy po tym czasie wystawić towar ponownie bez konsekwencji, gdy kupujący nie zapłaci. Pamiętaj też o przelewach tradycyjnych - kupujący może taki wybrać, a tego rodzaju przelewy mogą dochodzić po kilku dniach. 

oznacz moderatorów