anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak zwrotu prowizji allegro

ShopBest4You
#8 Zapaleniec#

Witam. Mam duży kłopot przez mojego brata, który bez mojej wiedzy zamówił z mojego drugiego konta (z moimi danymi) 3 rzeczy po 50 sztuk, by jak to ujął "wzrosła mi sprzedaż" gdyż w ostatnich miesiącach znacząco spadła. Za zamówienie oczywiście nie zapłacił, a kwota prowizji wyniosła 2800 zł. Allegro wysłało do mnie ostrzeżenie i  oczywiście usunęło owe aukcje. Wiadomość o treści:

"Oferty w Twoich transakcjach zostały złożone w innym celu niż nabycie wystawionego przedmiotu. W Allegro niedozwolone są czynności prawne dokonywane dla pozoru, np. mające na celu sztuczne zwiększanie popularności transakcji czy nieuczciwe wpływanie na cenę przedmiotu. Pamiętaj, że w takich przypadkach przyznanie rabatu transakcyjnego (zwrotu prowizji) jest nieuzasadnione." 

Po czym napisałem formularz kontaktowy w sprawie wyjaśnień i przyznania rabatu transakcyjnego. Otrzymałem rabat lecz po chwili ponownie został on naliczony. W dalszej konwersacji niestety dostawałem wiadomości że nie ma możliwości bym otrzymał rabat.. Co więcej w regulaminie nie mogę nigdzie znaleźć zapisu, że za złamanie tejże zasady nie otrzymam zwrotu prowizji..

To chyba najdziwniejsza sytuacja w moim życiu. Czy mogę coś w tej sprawie zdziałać? 

Chciałbym się odwołać do nieprzyznanego rabatu, lecz nie ma takiej możliwości w tej sekcji.

Bardzo proszę Was o pomoc i rady co najlepiej zrobić w tej sprawie. Chyba nawet za sprawę w sądzie bym mniej zapłacił, tylko czy jest sens?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

mwmonety
#21 Demiurg#

To twój brat powinien się martwić ,jego zakup jego prowizja .

oznacz moderatorów

ShopBest4You
#8 Zapaleniec#

On ma 14 lat... Chciał pomóc bo bardzo interesował się tym co robię, lecz zapomniał mnie spytać o zdanie przed tym co zrobił. 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Miałem tak z moim synem jak miał kilka lat ,wykorzystał chwilę mojej nieuwagi i zakupił monetę za 1500 zł ,transakcje uznałem dziecku wybaczyłem a prowizję zapłaciłem a potem gasiłem komputer jak gdzieś wychodziłem nawet na chwilę.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ShopBest4You  nic nie zrobisz, zrobiliście coś nie zgodnego z regulaminem i trzeba ponieść tego konsekwencje 😄 

A co pozwiesz do sądu brata ?  przełknąć nakopać mu do d..y i zabierać kieszonkowe przez 5 lat 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ShopBest4You
#8 Zapaleniec#

Wiem, że to niezgodne z regulaminem, lecz nie ma tam zapisu że w takiej sytuacji zwrot prowizji nie będzie uznany. Ponadto zwrot prowizji został przyznany, lecz po chwili znów cofnięty. 

 

Pisząc o sądzie chodziło mi bardziej o Allegro, czy jeśli by do tego doszło to jest szansa na wygranie takiej sprawy.

 

Wszystko byłoby super gdyby ta kwota wynosiła max 500 zł a nie 3000 bo to już boli 😉

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Odwołaj się przez ten formularz; https://allegro.pl/pomoc/odwolanie-od-decyzji-o-rabacie-transakcyjnym

Napisz, że skoro zdaniem Allegro oferta została złożona w innym celu niż nabycie przedmiotu, to umowa sprzedaży nie została zawarta, a w takiej sytuacji prowizja nie może zostać pobrana. Zgodnie z regulaminem prowizja jest naliczana w chwili zawarcia umowy. Poza tym zwrot prowizji przysługuje, gdy nie otrzymało się zapłaty.

oznacz moderatorów

ShopBest4You
#8 Zapaleniec#

Niestety nie mogę się odwołać przez formularz, gdyż status wniosku został zaakceptowany a prowizja zwrócona, lecz po chwili ponownie naliczona..

Dokładnie tak samo myślę, tylko nie mam jak się do tego odwołać.

 

oznacz moderatorów