anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Cennik hurtowy - prowizja

parte_pl
#9 Pomysłodawca#

Czytam, czytam i wyczytać nie potrafię, więc pytam, czy posiada ktoś informację, czy prowizja za sprzedaż hurtową będzie naliczana identycznie jak w przypadku sprzedaży detalicznej czy też będzie liczona od sumarycznej wartości zakupu? 

Tzn. jak klient detaliczny kupi u mnie 10 szt. produktu X po 200 zł każdy to system naliczy mi prowizję 10 x 8%*200 i ciekawi mnie to czy w przypadku "hurtu" będzie to liczone tak samo, czy też wtedy prowizja wyniesie 8%*2000 i prowizja obniżona zostanie do górnej granicy (w moim wypadku 70 zł).

W przeciwnym wypadku cały ten hurt to tak dość mizernie wygląda. Chyba, że Allegro myśli, że my tu dalej lecimy na marżach rzędu 30-40% 😉 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

Knowhere
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

Takie udogodnienie jak obniżenie prowizji od sprzedaży hurtowej bez szampana by nie przeszło🍾

oznacz moderatorów

parte_pl
#9 Pomysłodawca#

Szczerze to ja też w taki krok nie wierzę ani trochę 😉 Jestem tu 15 lat i prędzej uwierzę w brak kolejki do specjalisty na NFZ niż w obniżenie prowizji. 

Natomiast przy obecnym kształcie prowizji cenniki hurtowe wyglądają na martwy lub nawet niebezpieczny pomysł.

Martwy w branżach z marżami rzędu 5-10%, bo tu już nie ma z czego obniżać i tu właśnie przydałoby się zagranie prowizją.

Niebezpieczny dla tych, którzy mają ciut więcej "mięsa" na towarze, bo w łatwy sposób na podstawie poziomu rabatu będzie można wyfiltrować czym się warto zainteresować w danym momencie.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@parte_pl Wiesz z ta kolejką do specjalisty to także możesz nie uwierzyć. Dla zdrowia, wybieram brak kolejek do specjalisty.

oznacz moderatorów

goldi_pegie_pl
#8 Zapaleniec#

ogólnie to warto dodać do opisu swojej firmy że zzakupy hurtowe realizujesz jedynie przez obsługe telefoniczną, allegro nie może ci nic zrobić bo nie jesteś firmą wkonująca usługę dla allegro, jesteś osobną firmą. dlatego też sprzedawcy nie powinni korzystać ze sprzedaży hurtowej,

 

oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

@goldi_pegie_pl  nie jestem pewny czy nie narusza to regulaminów allegro, za taki zapis możesz dostać ostrzeżenie lub zawieszą Ci konto. @parte_pl 😁 i właśnie o to im chodzi.

oznacz moderatorów

parte_pl
#9 Pomysłodawca#

@BURZYNSKID Sądzisz, że to aż tak perfidne zagranie by pod przykrywka pseudo hurtu spenetrować rynek w poszukiwaniu mięska na produktach/branżach? 😉 

oznacz moderatorów