anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ciągłe problemy z narzędziem wysyłam z allegro

ForBajk
#10 Popularyzator#

Wy też macie co chwilę jakieś problemy z "wysyłam z allegro", że chcecie utworzyć paczkę, a to dane odbiorcy są za długie lub błędne, a to adres niepoprawny i musicie ręcznie zmieniać? Denerwuje już mnie to i piszę co chwilę w tej sprawie do allegro, a informatycy nie potrafią tak prostego błędu naprawić od kilku miesięcy! Ręce opadają, a my mamy przez to później więcej roboty.

oznacz moderatorów
27 ODPOWIEDZI 27

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ForBajk bardzo mi przykro, że masz problemy z nadawniem przesyłek w Wysyłam z Allegro. Narzędzie jest cały czas rozwijane, a zespół techniczny stara się możliwie jak najszybciej rozwiązywać bieżące problemy. Jeśli w przyszłości będziesz miał problem z nadaniem przesyłki, napisz tutaj na forum, postaramy się pomóc i wyjaśnić sprawę. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

ForBajk
#10 Popularyzator#

blad5.png

oznacz moderatorów

ForBajk
#10 Popularyzator#

i notorycznie taki błąd. Ja wiem, że wystarczy usunąć nawias ale jak wszystkie paczki robię po api, muszę później taką etykiety przez allegro tworzyć ręcznie i zmieniać tą nazwę. To już jest męczące bo od pół roku to samo. Nie wiem co ci wasi informatycy robią ale to jest raczej banalny błąd do usunięcia aby zakazać wpisywania nawiasu w nazwę ulicy czy za dużo liter w nazwie.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ForBajk dziękuję za Twoją sugestię! Rozumiem, że przy większej ilości przesyłek takie poprawianie może być męczące. Przekazałam Twoją wiadomość do zespołu, który zajmuje się wprowadzaniem zmian na formularzu dostawy i płatności.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

ForBajk
#10 Popularyzator#

No to jedziemy z kolejnym błędem: blad6.png

oznacz moderatorów

ForBajk
#10 Popularyzator#

Kolejny błąd. Nazwa firmy odbiocy jest zbyt krótka. Klient wpisał sam myślnik. Kiedy wasi informatycy naprawią te banalne błędy? Przecież to jest absurd, że nie potrafią sobie z tym poradzić. Proszę coś do cholery z tym zrobić bo tracę cierpliwość !Beblad.png

oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

@ForBajk nie od dziś wiadomo że allegro nie robi żadnej walidacji formularzy, często dostaję adresy gdzie w nazwie firmy jest numer konta, numer nip, pesel, w ulicy kod pocztowy i miasto, a tam gdzie miasto to ulica i numer domu. Kod pocztowy 00-000 się się zdarzał, nie wiem czy to poprawili czy nie bo ostatnio przestałem widywać.

Ale na pewno nie naprawili podawanie numerów stacjonarnych do wysyłek paczkomatem.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@ForBajk , dzięki za zgłoszenie tego problemu - przekazałam Twoje uwagi w odpowiednie ręce. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  czy moze Pani napisać co przez ostatnie 3 miesiące zostało udoskonalone w NOWYM wysyłam z allegro ?

Z tego co widać zespół nie stara się jak najszybciej rozwiązywać bieżące problemy.

oznacz moderatorów

lwowl
#10 Popularyzator#

Minął miesiąc od wprowadzenia opłat dla DPD i miała być możliwość zamówienia podjazdu dla wcześniej wygenerowanych etykiet ale cisza dalej trzeba zbierać 4 i dopiero "Nadaj wiele".

A o wpisywaniu przez kupujących adresów to temat rzeka, ja nie wiem jak to przechodzi przez formularz allegro: "ul. krzywoustego wjazd od ulicy wrocławskiej" oczywiście trzeba poprawić ręcznie ale czemu takie "kwiatki" nie są wyłapywane na samym początku jak klient składa zamówienie.

oznacz moderatorów

atechnik_sklep
#13 Ambasador#

Pojawiają się problemy:

- zły numer telefonu
- za długa nazwa

Trzeba ręcznie dłubać.

Dzisiaj natomiast pojawiła się waga przesyłki z kosmosu (nie wiem skąd) - 31,5 kg a w rzeczywistości 0,5-1 kg.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ALCkow @lwowl rozumiem, że te funkcje są dla Was bardzo ważne i zapewniam Was, że zespół Wysyłam z Allegro pracuje nad wprowadzeniem tych funkcji, jednak ich praca nie jest zawsze widoczna na zewnątrz. Bardzo Was przepraszam za te trudności!

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@atechnik_sklep czy możesz podać jakie są wymiary tej przesyłki? Być może jest to waga gabarytowa, a nie rzeczywista. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

atechnik_sklep
#13 Ambasador#

Poniższy obrazek pokazał się po kliknięciu na "nadaj przesyłkę" - z wagą 31,5 kg. 

atechnik_sklep_0-1655147911922.png

Po wpisaniu właściwych wymiarów waga nie zmieniła się.
Podane właściwe wymiary 26 x 22 x 7cm i waga 1kg.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@atechnik_sklep czy to jest przesyłka DPD? Wychodzi na to, że automatycznie podstawiła się maksymalna waga, czy masz możliwość edycji tego pola? 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

atechnik_sklep
#13 Ambasador#

Tak jak napisałem wcześniej.

Wpisałem właściwe wymiary 26 x 22 x 7cm i waga 1kg.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@atechnik_sklep czyli wpisałeś wagę - 1kg, która zmieniła się na 31,5kg? I nie można było wpisać rzeczywistej wagi, bo zmieniała się na 31,5kg? 
Czy udało Ci się wygenerować etykietę z poprawną wagą? Jeśli nie to poproszę o numer zamówienia, w którym ten problem wystąpił. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

atechnik_sklep
#13 Ambasador#

Formularz otwiera się z domyślną wagą 31.5 kg. Jeśli ktoś nie zwróci na to uwagi to system będzie generować etykietę z taką wagą.

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@atechnik_sklep okej, teraz wszystko rozumiem, dziękuję za Twoją wiadomość, przekazuję informację do zespołu Wysyłam z Allegro, żeby sprawdzili, dlaczego tak się stało. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów