anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co ile czasu odbywa się weryfikacja konta?

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Pytanie jak w tytule.Około 1.5 roku temu weryfikowałem konto.Dzisiaj otrzymałem maila pt. "Dokonaj ponownej weryfikacji swojego konta".Czy naprawdę operator nie może weryfikować sobie danych firmy, właściciela konta itd. z dostępnych żródeł (CEDiG, Biała Lista płatników VAT, itp)? Są tam wszystkie dane łącznie z nr konta bankowego.Co takiego zmieniło się lub mogło zmienić się w moich danych? Nie uważacie że to chore coraz częściej weryfikować użytkowników płacących podatki i prowadzących legalnie prosperującą firmę?Zaczyna to wyglądać na nadużywanie przez operatora zapisów ustawy.

Co zmieniło się w moich danych w przeciągu 1.5 roku?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  Rozumiem że szukacie odpowiedzi na pytanie?Czy może jednak pytanie jest niewygodne i wolicie zbyć je milczeniem?

A może trzeba wprowadzić system oceny czasu odpowiedzi przez Moderatorów, tak jak Allegro wprowadziło dla Sprzedających?Oczywiście jakość obsługi miałaby wpływ na dalszą pracę ludzi w korpo i skończyłoby się olewanie Sprzedających/klientów.Bo jakby nie było Sprzedający są Waszymi klientami.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

No nie wiem czy w ogóle jest jakiś regulaminowy termin co do wymogu weryfikacji . Wydaje mi się że jakiś algorytm o tym decyduje .

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@kolekcjoner608 Mi nie chodzi o termin tylko "co ile".Skoro weryfikowałem się niecałe 1.5 roku temu, to chciałbym znać powód ponownej weryfikacji.Co miało się niby przez ten czas zmienić skoro żadne dane czy to w Allegro, czy gdzie indziej nie były poprawiane, zmieniane itp.Pomijam fakt, że ustawa dotyczy **piiip**ie podmiotów, które dokonują transakcji powyżej 10000 euro.Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@ART_FOTO Operator płatności jest zobowiązany do posiadania aktualnych danych i dokumentów, dlatego regularnie przeprowadza reweryfikację. Reweryfikacja polega na zaktualizowaniu danych i dokumentów sprzedających. Odbywa się ona średnio co 3-5 lat. Nie jest to proces, na który mamy wpływ.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@nat_not Średnio co 3-5 lat, a w tym przypadku nie minęło nawet 1.5 roku.Zrozumiałbym to gdybym był dużym graczem z obrotami rzędu co najmniej kilkuset tysięcy ale tak małego żuczka męczyć?Poza tym tak jak napisałem wyżej, wszystkie dane które potrzebuje operator, ma podane w dostępnych źródłach.Nic bardziej prostego niż sprawdzić legalnie działającą firmę.Dlatego uważam, że przepisy ustawy są przez operatora nadinterpretowane i nadużywane.

oznacz moderatorów