anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co jeszcze można objąć prowizją - Wasze sugestie dla allegro

MAMY ROZWIĄZANIE!
majster_man
#14 Krzewiciel#

Jak macie jakieś pomysły proszę się podzielić

oznacz moderatorów
69 ODPOWIEDZI 69
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

Rejestracja na Allegro - 500 zł.

Zamknięcie konta - 1000 zł.

Pytanie na AG - 50 zł.

Pytanie przez formularz kontaktowy - 200 zł.

Wystawienie pozytywa - 10 zł.

Wystawienie negatywa - gratis

Opłata transakcyjna dla kupujących - 10% (liczona bez kosztów przesyłki)

Otwarcie dyskusji - 4,50zł.

Zamknięcie dyskusji 15 zł.

 

Ula

Ula
oznacz moderatorów
DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Rozumiem, że wszystko to leci na koszt sprzedającego 🤣

oznacz moderatorów
pulkownik66
#19 Nestor#

Tak- plus prowizja od tego

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@DarkStoorM No, w rzeczy samej.

Ula

Ula
oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

Opłata za wystawianie w poszczególne dni tygodnia. Np w weekendy drożej a we wtorki i czwartki taniej. Oczywiście byłoby to powiązane z prowizją która byłaby w poszczególne dni różna. To samo dotyczyłoby prowizji od prowizji.

Ale byłby też zniżki - np w dzień urodzin nie byłoby prowizji od prowizji tylko sama prowizja. A co dziesięć lat zniżka na wystawianie 50% - dotyczy tylko kategorii gdzie opłata za wystawienie to 0,00 PLN ( np środki do nabłyszczania bron i lemieszy)

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

na sprzedającego należy doliczyć prowizję od :

kosztów paliwa zmarnowanego na dojazdy do różnych punktów nadań uznanych nowa prowizja 

-od kosztów pakowania przedmiotów 

-od sprawdzenia każdej pozycji czy dobrze została naliczona

-od zgłoszenia każdej uwagi na temat kosztów

-od każdej udzielonej odpowiedzi

-od swojego zmarnowanego czasu

a ja to chyba już mam alergie na allegro ale boję się iść do lekarza bo może też mi naliczą prowizję

-

 

-

oznacz moderatorów
sunrise0809
#9 Pomysłodawca#

Byłem u rzecznika praw konsumenta i jako osobą prywatnym Allegro nie ma prawa naliczać prowizji za paczki a nalicza i wiem ,że nie jedna sprawa będzie w tym temacie prowizji.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@sunrise0809 osobom do jasnej ciasnej😑

Masz https://youtu.be/scXs4pvDYRI i nie grzesz więcej😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Vryko
#18 Luminarz#

Nie będę podpowiadał, bo jak uczy życie - Allegro może wprowadzić najbardziej debilne pomysły...

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów
pulkownik66
#19 Nestor#

Sołtysie- a te już wprowadzone?- czyżby nie są debilne?

oznacz moderatorów
Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@pulkownik66 

Trzeba być optymistą. Jest źle. Czy może być jeszcze gorzej? Ależ oczywiście, że może😀

Serwis, który potrafi pobrać dwa tysiące pięćset procent prowizji (od ceny towaru, nie licząc wysyłki), potrafi wszystko. Nie ma ograniczeń.

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@majster_man Właśnie dokonałam płatności on-line za wodę, telefon i energię elektryczną. Ponieważ Allegro jest z nimi nierozerwalnie połączone, powinnam też tu uiścić stosowną prowizję. Od wody nie, bo woda nie jest niezbędna przy korzystaniu z serwisu. Mogę się nie myć i sprzedawać. Jeżeli mi naliczą od wody też, pójdę do UOKiK-u!

Ula

Ula
oznacz moderatorów
e-szczoteczki
#9 Pomysłodawca#

Nie mycie się to jedno ale tak... można pakować przy świeczce a zamiast dzwonić do klientów to do tych z sąsiedniego miasta można przecież podjechać chociażby rowerem. I zdrowe to i ekologiczne. Jeść nie trzeba codziennie a mieszkać w pudełkach po kopertach bąbelkowych. Znam firmę która przysyła je w takich dużych kartonach, w sam raz.... a zaoszczędzone w ten sposób środki przeznaczyć.. tak tak, nie inaczej...  na rozwój serwisu.

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@e-szczoteczki Tak jeszcze myślę, czy od rent i emerytur uzytkowników nie powinni odrobinkę pobrać malutkiej prowizyjki.

Ula

Ula
oznacz moderatorów
pulkownik66
#19 Nestor#

No to jeszcze proponuję- oddać kęs od zakupionej bułeczki /towaru/Przedstawiasz fakturkę, za ile zakupiłeś i dup jakąś akcyzę.

oznacz moderatorów
Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@WREDZIA-W1 

Albo odwrotnie - zostawić użytkownikom malutką okrąglutką sumkę (na przykład 4,53 miesięcznie), a pobrać resztę jako prowizyjkę.

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Kasiulki2 Dajże choć ze 20 złotych!!!

Ula

Ula
oznacz moderatorów
e-szczoteczki
#9 Pomysłodawca#

Od rent i emerytur i jeszcze bodaj ze 20 pln od listonosza co je przynosi. 

 

A i tu mi przyszło do głowy, kurierzy! Oni to robią bez płacenia jakiejkolwiek bodaj najmniejszej prowizji. Wożą paczki Allegro i nic za to nie płacą! To jak to jest! Gdzie tu sprawiedliwość?

 

My im pakujemy i płacimy a oni wożą i nie płacą!

oznacz moderatorów
gartdeco1
#10 Popularyzator#

Ze sklepu w sieci jak koś ma to też powinni skubnąć prowizje, a  i  od wysyłki zakupów z tego sklepu oczywiście też.

oznacz moderatorów
snikaorg
#9 Pomysłodawca#

Myślę że będą zlikwidowane abonamenty i zastąpione jedną stałą opłatą za konto firma. W tej opłacie będzie logo, banerki jakieś itp. Chcesz sprzedawać to zapłać miesięcznie 99,99 zł bo wątpię żeby wszyscy korzystali z abonamentów a tak to czy chcesz czy nie chcesz to te pakieciki dostaniesz🙂

 

oznacz moderatorów