anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co mogę zrobić w sprawie oszustwa?

JoannaEwa74
#7 Wielbiciel#

Witam, padłem ofiarą oszusta, sprzedawałem skin do gry cs:go dałem opcję odbiór osobisty-płatność przy odbiorze, kupujący napisał do mnie że jest zainteresowany czekałem na jakieś potwierdzenia w końcu przyszła wiadomość że klient rozpoczął zakup skina, na maila przyszły mi 3 wiadomości a konkretnie że kupujący dokonał wpłaty itd. była też wiadomość że transakcja została sfinalizowana, wysłałem mu skina pieniążków nie ma tak jak i kontaktu z oponentem. Co mogę zrobić w tej sprawie? Proszę o pomoc.

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

mdrogeria
#21 Demiurg#

JoannaEwa74 jeśli środków nie masz tu -https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/srodki-i-historia-operacji#!/

zostałeś oszukany , zapraszam moderatorów @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_ do dyskusji , pewnie będzie potrzeba więcej danych .

oznacz moderatorów

JoannaEwa74
#7 Wielbiciel#

Mam jakieś 209 zł, a kwota na którą mnie oszukano to 550 zł.

oznacz moderatorów

JoannaEwa74
#7 Wielbiciel#

a policja coś pomoże w tej sprawie? bądź jakiś zwrot pieniędzy o allegro?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@JoannaEwa74 Zapewne nie były to wiadomości od Allegro. Zawsze sprawdzaj, czy masz pieniądze, nie wysyłaj na podstawie samych powiadomień o wpłacie, mogą być fałszywe.

Teraz wyślij kupującemu mailem wezwanie do zapłaty, wyznacz ostateczny termin i napisz, że po tym czasie zgłosisz sprawę na policję. Jeśli nie zapłaci, zrób to. Czasem jeden telefon z komisariatu sprawia, że dłużnik płaci.

Wcześniej możesz poprosić o pomoc Allegro tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=214387b5-397a-4941-9f72-7d844023040c

oznacz moderatorów

JoannaEwa74
#7 Wielbiciel#

Zrobię tak, lecz nie mam jego maila, tylko nr telefonu na który dzwoniłem kilkakrotnie i cały czas jest wyłączony. Wysłać mu to w wiadomości SMS? 

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@JoannaEwa74 Wyślij jak się da, także SMS-em.

oznacz moderatorów

JoannaEwa74
#7 Wielbiciel#

Dobrze

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@JoannaEwa74  Na przyszłość: odkąd Allegro zaczęło filtrować maile przez swoje serwery, z łatwością można podrabiać wiadomości z potwierdzeniem wpłaty. Kupujący mogą rozpocząć zakup i odpowiedzieć na wiadomość otrzymaną od Allegro, przez co nadawcą wiadomości będzie Allegro, a treść będzie podrobiona.

Możesz również zapoznać się z tym tematem. Wyszło podobnie, tylko szablon komuś kiepski wyszedł.

Najbardziej to mnie dziwi, że Allegro nie wysyła mailem sumy kontrolnej oryginału wiadomości, którą później można by było weryfikować w serwisie, gdyby mieli do tego publiczne narzędzie. Wiadomość można podrobić zawsze, sumy kontrolnej już nie.

Na wszelki wypadek prześlij otrzymane wiadomości na phishing@allegro.pl - czy to coś im teraz da, nie wiem 🤔

oznacz moderatorów

JoannaEwa74
#7 Wielbiciel#

Dobrze dziękuję. 

oznacz moderatorów

JoannaEwa74
#7 Wielbiciel#

A allegro może zwrócić w jakiś sposób pieniądze? Czy to tylko opcja dla kupujących? 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

ItalyStore masz na myśli P.O.K ? więc rozwinę skrót ,, Program Ochrony Kupujących ,, .... niestety 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@JoannaEwa74 Udostępniłeś w ofercie jedynie opcję płatności przy odbiorze. W tej sytuacji wpłata przez Allegro Finanse w ogóle nie jest możliwa. 

Zablokowaliśmy konto kupującego. Sugeruję, żebyś zgłosił sprawę na policję.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów