anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co należy zrobić żeby wyświetlał się np: kup do 14tej dostawa jutro?

MAMY ROZWIĄZANIE!
zeta-notebooks
#2 Obserwator#

Co należy zrobić żeby wyświetlał się np: kup do 14tej dostawa jutro? Coś zmienić w cenniku dostaw ? Obecnie mam paczkomat, kurier dhl , odbiór osobisty, pocztex . Przesyłki z wyjątkiem weekendów wysyłam w ten sam dzień co zakup do godziny 15tej pozdrawiam Rafał

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12
Client:100160870
#12 Orędownik#

@zeta-notebooks  Nic nie zrobisz. Tym rządzi algorytm Allegro

oznacz moderatorów
zeta-notebooks
#2 Obserwator#

pytanie dlaczego nie mam tego ustawionego gdzie przesyłki są wysyłane w ten sam dzień i jak patrze zazwyczaj na drugi dzień paczki są u klientów szybciej się nie da a tej opcji w allegro nie mam 😞

 

oznacz moderatorów
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

Wchodzisz w: ustawienia sprzedaży > ustawienia dostawy (cenniki dostaw).

U samej góry masz "Wysyłka tego samego dnia", klikasz "ustaw warunki". I ustawiasz tam godziny nadań dla poszczególnych firm przewozowych.

Tylko uwaga, wysyłka tego samego dnia będzie ci się wyświetlać w przedmiotach jeśli masz ustawione wysyłkę natychmiast lub 24h. musisz spełnić jeszcze warunek terminowości nadań:

"Potrzebujesz co najmniej 10 zamówień i min. 95% skuteczność, aby klienci zobaczyli wysyłkę tego samego dnia na Twoich ofertach. "

Czyli jeśli wszystko wysyłasz terminowo, to po nadaniu 10 przesyłek powinna informacja się pojawić. Informacja o wysyłce tego samego dnia w ofertach, włącza się o godz. 0:00 a wyłącza o ostatniej ustawionej przez ciebie godzinie granicznej. 

oznacz moderatorów
zeta-notebooks
#2 Obserwator#

ok dzięki

ustaw warunki mam tylko dla wysyłek Dostawa tego samego dnia X-press PickPack a z tych opcji nie korzystam) , mam paczkomat i tam jest 1:1 kurier 1-2dni , kurier dhl 1-2dni pocztex 1-2dni i osobity 0 dni przesyłki nadaje w ten sam dzień co zakup do 15tej z wyjątkiem weekendów .... i nadal ta opcja Kup do 15tej nie wyświetla mi się

czytam że muszę mieć przewoźników zintegrowanych więc mam paczkomat i pocztex dhl mam oddzielną umowę i ręcznie wbijam numer przesyłki dla kupującego

oznacz moderatorów
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

Nie dostawa tego samego dnia a wysyłka tego samego dnia. Ustawiasz tam godziny graniczne nadań, zintegrowanych mieć nie musisz. Jeśli tylko wklejasz adresy mail z zamówienia na Allegro to wystarczy. Działa dla umów własnych też, jak i wszelakich brokerów.

Pojawi ci się napis dopiero po nadaniu w terminie 10 paczek, chodzi o nadania tego samego dnia od chwili ustawienia warunków.

oznacz moderatorów
zeta-notebooks
#2 Obserwator#

wszystko jasne nie wklejam robiąc etykietę np dhl adresu email z allegro o którym mowa chociaż 80% wysyłek to inpost paczkomat więc tam samo się wbija z automatu

oznacz moderatorów
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

To jeśli nie chcesz/nie możesz wkleić adresu email kupującego z zamówienia Allegro, to po prostu pomijasz w ustawianiu godzin kuriera DHL.

oznacz moderatorów
zeta-notebooks
#2 Obserwator#

patrze właśnie w raport allegro o wysyłkach i mam tylko 25% wysyłek w zadeklarowanym czasie co jest bzdurą jeżeli do 15tej ktoś kupi wkładam do paczkomatu w ten sam dzień nie mam wpływu kiedy kurier zabierze z paczkomatu i kiedy będzie dostarczone do klienta z automatu mam przy paczkomat smart 1:1 dzień a patrzę w inpoście wczoraj wysłane przesyłki 8szt 2szt już  są dzisiaj dostarczone 4szt są w drodze 2szt są w paczkomacie a z tego co wyczytałem allegro liczy mi że skoro jest 1:1 to dzisiaj powinno być dostarczone wszystko a ta opcja przy paczkomacie nie jest edytowalna to allegro narzuca i ok ja wysyłam dzisiaj a kiedy będzie wyjęte i dostarczone nie mam na to wpływu

oznacz moderatorów
vermann_pl
#8 Zapaleniec#

Czemu nie zamawiasz kuriera jeśli masz powyżej 5 paczek z inpostu? 🙂 

oznacz moderatorów
zeta-notebooks
#2 Obserwator#

raz mam 4 raz mam 11 nie ma reguły a paczkomat mam pod blokiem wracając wrzucam nawet jeżeli ktoś kupi mi o 15:40 to spakuje mu bo jestem do 16tej i wkładam do paczkomatu w ten sam dzień

oznacz moderatorów
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

Do nadania w terminie liczy się zeskanowana na sortowni przewoźnika paczka. Sprawdź sobie dla kodu pocztowego paczkomatu godzinę graniczną nadania, bo oni mają podział na 4 strefy (do 13:00, 14:00 15:00 i 16:00) Jak się okaże, że nadałaś do tej godziny granicznej, to wtedy jakby kurier nie odebrał, to Allegro nie będzie tych przesyłek liczyło do statystyk. Oczywiście trzeba trochę im powiercić dziurę w brzuchu o to.  

oznacz moderatorów
zeta-notebooks
#2 Obserwator#

dzięki

oznacz moderatorów