anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

co robic,gdy kupujacy zwleka z odesłąniem towaru,który zgłosił do zwrotu

sally11_2009
#10 Popularyzator#

Kupująca zgłosiła zwrot towaru 8 dni temu,a ja czekam bezskutecznie na przesyłke ..co mam dalej z tym zrobic? @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

WielkiPlantronik
#11 Animator#

@sally11_2009 Nie ma przepisu który by Cię zmuszał do czegokolwiek w tej sytuacji. Klient ma obowiązek dostarczyć w 14dni, ale zwłoka nie uprawnia Cię do niczego szczególnego. Klient ma Twój towar, Ty masz jego wpłatę. 

Zasygnalizuj sytuację klientowi, może on dotrzymał terminu a problem spowodował jakiś przewoźnik, ale może jednak odczekaj te 14 dni plus kilka na transport?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@sally11_2009 Nic nie robić. Kupujący ma 14 dni na odesłanie towaru po zgłoszeniu zwrotu. Data otrzymania przez sprzedawcę zwracanej rzeczy nie ma większego znaczenia. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

 a.. nic czekaj , zgodnie z UK masz prawo wstrzymać zwrot środków do powrotu towaru .

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nie tylko do powrotu towaru. Także do przesłania dowodu odesłania rzeczy, zależy co nastąpi wcześniej zgodnie z art. 32 Ustawy konsumenckiej.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ale ma 14 dni na odesłanie, więc jeszcze nie przekroczyła go.

oznacz moderatorów

TargowiskoMody
#9 Pomysłodawca#

Cały czas mam taki sam problem . Moje klientki odsyłają zwrot w czternastym dniu bo podobno mają takie prawo

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Tak, mają takie prawo. 

oznacz moderatorów

sally11_2009
#10 Popularyzator#

to sprzedawca ma prawo tez odczekac 14 dni 😕 i juz...chociaz taki kupujacy walnie negatywa juz po kilku dniach 😕

oznacz moderatorów

reboot23
#11 Animator#

Sprzedawca przecież czeka do 14 dni od momentu uzyskania odstąpienia od umowy. Czy chodzi Ci o jakieś inne 14 dni?

Nawet nie zliczę ile razy mi się zdarzyło, że klikałem zwrot na Allegro, szedłem tego samego dnia do Paczkomatu, paczka była u sprzedawcy następnego dnia a i tak trzeba było zakładać dyskusję, bo po 14 dniach nie było zwrotu kasy.

oznacz moderatorów