anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co się dzieje ze sprzedawcami ???

Klaudiusz1983
#12 Orędownik#

Witam.

Od jakiś dwóch tygodni otrzymuję sms-y i maile od sprzedawców Allegro u których dokonywałem wcześniej różnych zakupów. Wiadomości zawierają adresy do ich sklepów internetowych. Z ciekawości zajrzałem na ich konta Allegro, a tam pusto, zero przedmiotów do sprzedania. Sklepy internetowe całkiem przyzwoicie przygotowanie, łatwe wyszukiwarki, wiele form płatności i rodzajów przesyłek. Na dzień dobry od 10 do 35% rabatu na całe zakupy.

Czy to jakiś masowy odpływ sprzedających z Allegro ???

Tak mi to właśnie wygląda.

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

mwmonety
#21 Demiurg#

Ucieczka  stąd jest dla wielu sprzedawców ratunkiem i nie dziw się że tak się dzieje a będzie się działo jeszcze więcej , w mojej branży większość dużych sklepów już tu nie wystawia sam obecnie też nic tu nie mam ale może jeszcze kiedyś jak coś zmienią to może wrócę.

oznacz moderatorów

Klaudiusz1983
#12 Orędownik#

@mwmonety  jestem kolekcjonerem, więc z tego tematu kupowałem większość przedmiotów, ale teraz już tu prawie nic nie ma. Prywatne oferty na tym lokalnym i to takie, że ręce opadają, same tandetne podróbki.

Z działu motoryzacja już dawno nie kupuję bo nic się nie da znaleźć, taki bałagan jest z wyszukiwaniem części, a inne takiej jak filtry, oleje, klocki itp. to od ponad roku kupuję w sklepach internetowych albo stacjonarnym, bo jest poprostu dużo taniej.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@Klaudiusz1983 No to widzę że jesteśmy z tej samej gliny ja osobiście też jestem kolekcjonerem głównie numizmatykiem ale sam już tu na allegro to chyba co najmniej ze 2 lata nic nie kupiłem bo od tych co wcześniej kupowałem to już ich tu nie ma ,ale można od nich kupować tylko gdzie indziej myślę że oboje dobrze wiemy o jakie miejsca chodzi.

oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

Kiedyś na allegro było najtaniej a teraz jest najdrożej. Jako kupujący ile mogę przepłacać.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

🍾To świętujmy.🤣🍾

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@Klaudiusz1983  @mwmonety @krejzole  @LEW433  No to wszystkiego najlepszego w tym Nowym kRoku🤣

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@pulkownik66 @Klaudiusz1983 @krejzole @mwmonety 3majcie się (nie)zdrowo,  w tenże sylwester, najlepszego w Nowym Roku.🍾🍾

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

 @LEW433 @pulkownik66 Dzięki trzymam się szampan się chłodzi i żadne allegro jego smaku nie popsuje.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@krejzole  dużo zależy od branży, ale faktycznie są niektóre rzeczy sporo droższe niż w normalnych sklepach, czy internetowych. Ale są też produkty tańsze i to bardzo.

Najlepszy przykład - jak chciałem wprowadzić trochę chemii samochodowej do swojej oferty, i po kontakcie z krajowym dystrybutorem, zostałem skierowany do regionalnego dystrybutora, to zaproponowano mi ceny hurtowe droższe niż można kupić na allegro w detalu. Masakra 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

bo ta chemia na all może być np. z litewskiej dystrybucji. Nawet nie wiesz ile ten towar musi najeżdzić się po świecie zanim się sprzeda.

oznacz moderatorów

kasi_ak
#12 Orędownik#

Niestety duzo sprzedajacych zwlaszcza z dzialu numizmatyka odplynela...a po noworocznych podwyzkach podejrzewam ze odejda nastepni☹ szkoda bo all jest moja ulubiona strona do zakupow monet.Ale jak mawiaja sojusznicy poziwiom uwidim☹

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Taki nasz los odpływamy stąd i szukamy lepszej przystani gdzie lepszy klimat do robienia interesów tak na luzie i bez stresów.

oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

Jak sporo kupujesz warto podjechać do sprzedawcy na miejsce, zawsze parę stówek zostaje w kieszeni. Sprzedawcy narzędzi w białymstoku wcale się z tym nie kryją że na miejscu kupisz taniej i dzielisz się jeszcze prowizją. Ale jak portal woli jeść prowizję chochlą zamiast małą łyżeczką to taki będzie finał że pomału klienci będą odchodzić.

oznacz moderatorów